Reklama

Episkopat Polski kontra Tomasz Buczek! Poszło o niedzielną zbiórkę do puszek na imigrantów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: episkopat.pl/facebook.com/TomaszBuczekRN

Episkopat Polski kontra Tomasz Buczek! Poszło o niedzielną zbiórkę do puszek na imigrantów - Zdjęcie główne

Podkarpacka prawica oburzona zachowaniem Kościoła ws. imigrantów! | foto episkopat.pl/facebook.com/TomaszBuczekRN

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie W niedzielę, 21 listopada, w kościołach w całej Polsce odbyła się zbiórka do puszek dla imigrantów z granicy polsko - białoruskiej. - Bez względu na okoliczności przybycia migrantów, potrzebują oni naszego wsparcia duchowego i materialnego - napisał Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki w apelu, który trafił do proboszczów w całym kraju. Nie wszystkim jest to "na rękę".

Szacuje się, że kilkadziesiąt tysięcy złotych wrzucili w sumie wierni z całej Polski podczas niedzielnej zbiórki do puszek na pomoc imigrantom wzdłuż granicy polsko - białoruskiej. Nie wszyscy byli jednak chętni do pomocy. 

Kościół Katolicki: to nasza misja, potrzebującym trzeba okazać solidarność

-  Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone - za pośrednictwem Caritas Polska - na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce - pisał w apelu abp Stanisław Gądecki.

Zdaniem Episkopatu Polski zorganizowanie takiej zbiórki stanowi misję Kościoła Katolickiego zapisaną w Ewangelii. 

- W konsekwencji, gdy trzeba udzielić przybyszom pomocy, nie wolno nam się od tego uchylać. Bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli, osobom potrzebującym trzeba okazać naszą solidarność

- przekazywał w liście Przewodniczący Episkopatu Polski. 

Nie jest znana jeszcze kwota zebranych pieniędzy.

Tomasz Buczek do puszki nic nie wrzucił. Zamówił za to mszę świętą

Tomasz Buczek z Ruchu Narodowego na Podkarpaciu sprzeciwił się akcji Kościoła. Jego zdaniem działalność Episkopatu budzi wątpliwości wobec zachowania niektórych imigrantów. 

- Nie wspieram ludzi, którzy stwarzają zagrożenie życia i zdrowia naszych żołnierzy, pograniczników i policjantów - mówił Buczek. 

Jak poinformował w mediach społecznościowych, niedzielną ofiarę na tacę i do puszki przeznaczył na zamówienie mszy świętej "za tych, co bronią naszych granic". Nabożeństwo ma odprawić "ksiądz - patriota". 

- Episkopat i arcybiskupa Gądeckiego oraz wszystkich księży podzielających ich stanowisko, niech wspierają ich sojusznicy od kwestii imigranckich, czyli wyborcy lewicy i liberałów- środowisk, które kilka miesięcy temu atakowały kościoły i duchowieństwo

- przekazywał Tomasz Buczek. 

W połowie listopada na rzeszowskim rynku środowiska prawicowe zorganizowały pikietę "Rzeszów Przeciw Imigracji, Solidarni z obrońcami Granic", wyrażająca wsparcie i wyrazy uznania dla Wojska Polskiego oraz szeregu innych służb mundurowych pilnujących nienaruszalności polskiej granicy wzdłuż Białorusi. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy