Reklama

W niedzielę w Rzeszowie manifestacja prawicy "Rzeszów Przeciw Imigracji". Lewica szykuje kontrmanifestację

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Młodzież Wszechpolska Rzeszów/Facebook

W niedzielę w Rzeszowie manifestacja prawicy "Rzeszów Przeciw Imigracji". Lewica szykuje kontrmanifestację - Zdjęcie główne

Narodowcy przeciw imigracji, lewica przeciwko narodowcom. Gorące popołudnie w Rzeszowie | foto Młodzież Wszechpolska Rzeszów/Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów "Zaprotestuj razem z nami przeciwko nielegalnym imigrantom. Okażmy wsparcie polskim żołnierzom i Straży Granicznej" - apelują działacze środowisk narodowych o udział w manifestacji pod nazwą "Rzeszów Przeciw Imigracji, solidarni z obrońcami granic". Kontrmanifestację zapowiedzieli członkowie lewicy.

Obie manifestacje zapowiedziano na rzeszowskim rynku w niedzielę, o godzinie 14. Zdaniem środowisk narodowych, w obliczu "napierania imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki na polską granicę" trzeba wyrazić sprzeciw tym działaniom. - Deklarujemy pełne poparcie dla działań Straży Granicznej i mówimy jasno: Ani jednego nielegalnego imigranta! Polska dla Polaków - zapowiadają działacze skrajnej prawicy. Udział w wydarzeniu zapowiedział poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego. 

Fijołek obrywa!

- W czasie, gdy nasi żołnierze wraz ze strażą graniczną bronią naszego bezpieczeństwa, od wschodniej flanki otrzymują propagandowy cios w plecy z zachodu - piszą w mediach społecznościowych działacze Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego. 

- Patocelebryci sieją wobec nich nienawiść, a liberalno-lewicowi samorządowcy, w tym rzeszowski ratusz, dają „zielone światło” tak zwanym „uchodźcom”

- uzupełniają działacze. 

To pstryczek w nos dla prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, który kilka dni temu nakazał podświetlić ratusz na zielono "na znak solidarności z migrantami i uchodźcami". Był to element ogólnopolskiej akcji "Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie! Niech Polska zaświeci na zielono!"

fot. Rzeszów-Stolica Innowacji/Facebook

- Samorządowcy niech zajmą się pomocą rodakom, zwłaszcza tym bezdomnym i w trudnej sytuacji życiowej, zamiast składać bezsensowne deklaracje, które ostatecznie wymierzone są w polskich mundurowych - apelują narodowcy. 

Lewica: Rzeszów jest miastem dla wszystkich

W kontrze do manifestacji środowisk narodowych, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu, protestować będą działacze między innymi Lewicy. 

- Zaprotestujmy przeciwko organizowanej przez środowiska nacjonalistyczne jutrzejszej pikiecie. Pokażmy, że potrafimy pomóc tym, którzy zostali doświadczeni kryzysem uchodźstwa i tym, którzy po prostu poszukują lepszego życia. Jesteśmy krajem migrantów - mówią organizatorzy.

Manifestanci chcą przekazać jasny sygnał - imigrantom można i trzeba pomóc.

grafika: Manifa Rzeszów/Facebook

- Pokażmy, że teraz potrafimy pomóc tym, którzy doświadczają tego, czego my doświadczaliśmy przez lata. Pokażmy, że obrona granic nie oznacza skazywania ludzi na śmierć. I że otwartość zawsze jest lepsza niż ksenofobia

- piszą na Facebooku.

"Rzeszów miastem otwartym, Rzeszów miastem dla każdego" - apeluje rzeszowska Manifa. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy