Reklama

Dziewięciu nielegalnych imigrantów na podkarpackiej granicy z Ukrainą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: BiOSG

Dziewięciu nielegalnych imigrantów na podkarpackiej granicy z Ukrainą  - Zdjęcie główne

foto BiOSG

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Podkarpaccy Strażnicy Graniczni tylko w ciągu dwóch ostatnich dni (6-7 października) zatrzymali na granicy z Ukrainą dziewięciu nielegalnych imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu. Czy cudzoziemcy zaczynają omijać rygorystyczną sytuację na granicy polsko-białoruskiej, wybierając szlak migracji na zachód, przez Podkarpacie?

Tylko w środę i czwartek (6-7 października) funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dziewięciu obcokrajowców, którzy w sposób nielegalny przekroczyli granicę polsko - ukraińską. 

W środę w okolicach Budomierza, w powiecie lubaczowskim, Straż Graniczna zatrzymała dwóch obywateli Turcji, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainą. Byli w wieku 20 i 39 lat, mieli przy sobie fałszywe austriackie dowody osobiste. W dalszej podróży na zachód Europy zamierzali podawać się za obywateli tego kraju. 

Wkrótce w tej samej okolicy strażnicy graniczni zatrzymali kolejnego Turka.  Chciał odebrać cudzoziemców i przewieźć ich dalej na zachód. Okazało się, że mężczyzna posiada w Niemczech status uchodźcy.

Mężczyźni zostali zawróceni na Ukrainę. Sprawą pośrednika w nielegalnej imigracji zajmie się sąd.

Z kolei w czwartek, 7 października, Straż Graniczna zatrzymała siedmiu nielegalnych imigrantów, ukrywających się w przygranicznych polach kukurydzy. Obywatele Turcji, Syrii i Turkmenistanu chcieli dotrzeć do Niemiec. Obcokrajowcy mieli przy sobie syryjskie paszporty. Usłyszeli oni zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy. Przyznali się do popełnionego przestępstwa i dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Kilka godzin później strażnicy ponownie zauważyli grupę cudzoziemców, ukrywających się w okolicy wcześniejszej interwencji. To dwaj obywatele Turcji i mieszkaniec Turkmenistanu. 

Cała siódemka imigrantów, którzy dotarli na Podkarpacie, została zawrócona na Ukrainę. Funkcjonariusze zatrzymali także 47-letniego Ukraińca, który miał odebrać całą grupę imigrantów i przetransportować ich do Niemiec. Za nielegalne działania grozi mu odpowiedzialność karna. 

- Z naszych ustaleń wynika, że wszyscy zatrzymani dostali się na Ukrainę drogą lotniczą. Ostatecznie zamierzali dotrzeć do Niemiec i tam chcieli zamieszkać na stałe. Polska była dla nich jedynie krajem tranzytowym.

- informuje Bieszczadzka Straż Graniczna.

Od początku roku granicę polsko-ukraińską na Podkarpaciu, w sposób nielegalny, przekroczyło 115 osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy