Reklama

Grozili porwaniem dziecka i spaleniem firmy bliskiej osoby! [ZDJĘCIA, NAGRANIE Z ZATRZYMANIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Historie kryminalne Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Rzeszowa uczestniczyli w zatrzymaniu mężczyzn, którzy zażądali od pokrzywdzonego zwrotu rzekomego długu, grożąc przy tym uprowadzeniem dziecka i spaleniem firmy bliskiej osoby. Trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane. Trwają ustalenia kolejnych osób mogących mieć związek z przestępstwem.

Wszystko zaczęło się w momencie, gdy trzech mężczyzn zażądało od pokrzywdzonego kilkudziesięciu tys. zł zwrotu rzekomego długu, grożąc przy tym uprowadzeniem dziecka oraz spaleniem firmy członkowi jego rodziny w przypadku odmowy spłaty. 


- Pomimo że pokrzywdzony nie miał zobowiązania finansowego, to groźby spowodowały u niego ogromne zagrożenie.

- czytamy w komunikacie Centralnego Biura Śledczego Policji

Priorytetem było bezpieczeństwo

Policjanci z zarządu w Gorzowie Wlkp. Centralnego Biura Śledczego Policji natychmiast rozpoczęli działania wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Gorzowie Wlkp. Priorytetem dla policjantów i prokuratorów było bezpieczeństwo pokrzywdzonego i jego rodziny, bardzo ważne było również ustalenie i zatrzymanie podejrzanych. 

Do działań włączyli się także funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. W wyniku podjętych czynności ustalono i przesłuchano świadków, zabezpieczono nagrania z monitoringów, docierano do wciąż nowych informacji, które dokładnie analizowano. 

Działania były prowadzone w wielu województwach naszego kraju. Do akcji wkroczyli także policjanci z Warszawy, Gdańska, Lublina i Rzeszowa.

Nagranie z zatrzymania / autor: CBŚP

Liczyła się każda sekunda

Funkcjonariusze, pracując pod ogromną presją czasu, dbając o bezpieczeństwo pokrzywdzonych, jednocześnie weryfikowali wszelkie informacje mogące doprowadzić do zatrzymania sprawców. 

- Dzięki zastosowaniu dostępnych metod i technik ustalono, że w sprawę może być zamieszanych kilka osób.

- wyjaśnia CBŚP.

Do zatrzymań doszło w tym samym momencie w kilku miejscach Polski – w Warszawie, Gdyni i w woj. lubuskim. Działania zostały przeprowadzone przez policjantów CBŚP, Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA" i Samodzielnego Pododdziału Kontretrrorystycznego Policji w Warszawie. 

Zatrzymano trzy osoby.

W sprawie występuje czterech podejrzanych, którym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności do 15 lat

Wobec trzech podejrzanych gorzowski sąd, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy