Reklama

Babcia zostawiła 5-letnią wnuczkę samą w piaskownicy i poszła na zakupy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Babcia zostawiła 5-letnią wnuczkę samą w piaskownicy i poszła na zakupy - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Sytuacja miała miejsce w Tarnobrzegu. 5-latka została sama w piaskownicy i postanowiła odnaleźć babcię, która w ty czasie z drugą wnuczką poszła do sklepu. Dziewczynkę chodzącą pomiędzy półkami zauważyła pracownica sklepu, która powiadomiła mundurowych.

W piątek (2 kwietnia), około godz. 14, policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w markecie spożywczym przy ul. Zwierzynieckiej w Tarnobrzegu, mała dziewczynka pozostawiona jest bez opieki dorosłych.


Postanowiła odnaleźć babcię

Na miejsce przyjechali policjanci. W jedynym z pomieszczeń funkcjonariusze zastali pracownicę marketu i 5-letnią dziewczynkę. Kobieta poinformowała mundurowych, że przed kilkunastoma minutami zwróciła uwagę na małą dziewczynkę, która bez opieki dorosłych przemieszczała się po sklepie

Gdy podeszła i zapytała o jej opiekunów, dziecko przekazało, że jej babcia robi tu zakupy. Pracownica sklepu wspólnie z dzieckiem próbowały odszukać babcię, jednak w sklepie jej nie było. Po przeglądnięciu monitoringu okazało się, że dziewczynka do sklepu weszła sama i prawdopodobnie się zgubiła.

- Funkcjonariusze ustalili tożsamość dziecka, dowiedzieli się gdzie mieszka oraz gdzie mogą przebywać jej rodzice.

- czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Przekazane informacje, pomogły mundurowym skontaktować się z rodzicami dziewczynki. Na miejsce interwencji zgłosiła się matka 5-latki. 

5-latka pomyliła sklepy

Policjanci ustalili, że w tym dniu rodzice powierzyli opiekę nad dwójką dzieci dziadkom. Wczesnym popołudniem 68-letnia babcia zabrała dziewczynki na plac zabaw. Kobieta wyszła z 9-letnią wnuczką do sklepu, a 5-latkę pozostawiła samą na placu zabaw. Gdy dziecko chciało dołączyć do starszej siostry i babci, poszło w ich kierunku, lecz pomyliło sklepy i się zgubiło.

Policjanci poinformowali matkę oraz babcię o konsekwencjach. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji pracownicy sklepu i policjantów, dziewczynce nic się nie stało.

- Przypominamy, że zgodnie z art. 106 kodeksu wykroczeń - kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7, albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.

- przekazuje tarnobrzeska komenda. 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy