Reklama

Youtuber skazany za pobicie bezdomnego!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Youtuber skazany za pobicie bezdomnego! - Zdjęcie główne

Screen z nagrania | foto Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów W 2019 roku na rzeszowskich Olszynkach youtuber Mateusz Drozd, ps. Kiszak pobił nietrzeźwego bezdomnego. Całe zdarzenie nagrał jeden z uczestników zdarzenia, a sprawę nagłośnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Sąd Rejonowy w Rzeszowie wydał wyrok w tej sprawie!

Sąd uznał, że Mateusz Drozd działał umyślnie, „okazując rażące lekceważenie porządku prawnego”, w związku z czym został zobowiązany do zapłaty 5 tys. zł grzywny oraz 5 tys. zł na rzecz pokrzywdzonego


- Wyrok w tej sprawie zapadł 10 grudnia 2020 roku. Uprawomocnił się osiem dni później. 

- tłumaczy sędzia Alicja Kuroń, wiceprezes Sądu Rejonowego w Rzeszowie

Ponadto sąd zdecydował, że treść wyroku należy podać do publicznej wiadomości, dlatego też w artykule umieszczamy pełne imię i nazwisko youtubera. 

- Wyrok zapadł na wniosek o dobrowolne poddanie się karze. 

- dodaje sędzia Kuroń. 

Postępowanie w tej sprawie Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów objęła ściganiem z urzędu.

Co wydarzyło się 12 lipca?

Nagranie, które zostało zamieszczone na faceboookowym profilu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, jest krótkie, trwa zaledwie dwie minuty. Widzimy na nim jak mężczyzna rozmawia z pijanym  bezdomnym, z którego kpi, i którego niewątpliwie wyśmiewa. Gdy jednak bezdomny zrzuca mu czapkę, ten uderza bezdomnego w twarz i brutalnie odpycha. 

Żadna z osób, które była świadkami całego zajścia, nie udzieliły pomocy bezdomnemu. Całe zajście skwitowano… śmiechem.

Kilka dni później, dzięki powyższemu nagraniu, udało się namierzyć mężczyznę, który rozmawiał i zaatakował bezdomnego. Okazał się nim youtuber Mateusz Drozd, który reklamował się jako twórca filmów o grach. Kiszak współpracował z G2A.COM, gdy jednak upubliczniono nagranie z rzeszowskich Olszynek, zerwano z nim kontrakt.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy