Reklama

Będą mandaty dla polityków za brak maseczki? Marcin Warchoł może być ukarany jako pierwszy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB Marcin Warchoł

Będą mandaty dla polityków za brak maseczki? Marcin Warchoł może być ukarany jako pierwszy - Zdjęcie główne

Marcin Warchoł bez maseczki. | foto FB Marcin Warchoł

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Marcin Warchoł może zostać ukarany mandatem za to, że podczas spotkań z wyborcami w Rzeszowie nie zasłaniał ust i nosa w miejscach publicznych. Właśnie ruszyła procedura w tej sprawie.

Czy Marcin Warchoł zostanie ukarany za brak maseczki w miejscu publicznym? Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie nadkomisarz Adam Szeląg poinformował we wtorek Polską Agencję Prasową, że materiały dotyczące czynności wyjaśniających w tej sprawie zostały, zgodnie z procedurą, przesłane za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie do Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

CZYTAJ TAKŻE:

Materiał zawiera wniosek o udzielenie pomocy prawnej w zakresie uzyskania zezwolenia na ściganie osoby posiadającej immunitet. Ma tutaj chodzić o profesora Marcina Warchoła, który podczas spotkań z wyborcami pojawiał się w miejscach publicznych bez maseczki. Sztab polityka Solidarnej Polski napisał wyjaśnienie.

- Pan poseł prof. Marcin Warchoł dotychczas nie otrzymał żadnych informacji na temat przedmiotowej sprawy. Jeśli Pan poseł prof. Marcin Warchoł nieświadomie naruszył rozporządzenie, oczywiście jest gotów natychmiast opłacić mandat. Apelujemy jednak o podobne zasady wobec kontrkandydatów.

- napisała ekipa wiceministra sprawiedliwości.

Sztabowcy pokazują, że nie wszyscy kandydaci przestrzegają obostrzeń. O czym też pisaliśmy kilka dni temu.

- Nie dopuszczamy myśli, iż policja, mając dowody łamania prawa przez Panią Wojewodę Ewę Leniart i radnego Konrada Fijołka, wystosowała wniosek dotyczący wyłącznie Pana posła prof. Marcina Warchoła. Opierając się na załączonych w tym oświadczeniu dowodach, niesprawiedliwym byłoby stosowanie podwójnych standardów wobec kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa, angażując się tym samym w kampanię wyborczą

- piszą w komunikacie.

Sami mieszkańcy Podkarpacia są przeciwni działaniom kandydatów i złożyli odpowiednie zawiadomienia do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

- Dziś złożyłem wniosek do Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie o ukaranie kandydatów E.Leniart z PiS i K.Fijołka (popracie PO, Lewicy, PSL) za brak maski w miejscach publicznych. W załączeniu zdjęcia z okresu 2 ostatnich tygodni. Widać, na nich, że kandydaci ewidentnie nie stosują do zasad rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 512). Wszyscy są wobec prawa równi, liczę na szybkie procedowanie tego wniosku.

- pisze do nas Pan Zenon, mieszkaniec Podkarpacia. 

Powyższą informację potwierdza rzecznik rzeszowskiej komendy. 

- Dostaliśmy takie zgłoszenie. Będziemy prowadzić postępowanie wyjaśniające. 

- tłumaczy nadkom. Adam Szeląg. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy