Reklama

Kim jest Marcin Warchoł? Poznajcie polityka, któremu zaufał Tadeusz Ferenc

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marcin Warchoł

Kim jest Marcin Warchoł? Poznajcie polityka, któremu zaufał Tadeusz Ferenc - Zdjęcie główne

foto Marcin Warchoł

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pochodzi z Niska, a teraz ma szansę rządzić w stolicy województwa podkarpackiego - Rzeszowie. Poznajcie Marcina Warchoła.

Kiedy dziennikarze dowiedzieli się, że Tadeusz Ferenc "abdykuje" i odejdzie ze stanowiska prezydenta Rzeszowa, natychmiast powstała giełda nazwisk: kto może go zastąpić? Na liście oprócz Ewy Leniart - wojewody podkarpackiego był także wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł z Solidarnej Polski. Podczas środowej konferencji prasowej Feren sam wskazał kto może go najlepiej zastąpić. Taką osobą ma być właśnie Warchoł.

- Sprawowanie funkcji Prezydenta Miasta Rzeszowa było dla mnie olbrzymim zaszczytem i wielkim honorem. Za wszystko Państwu serdecznie dziękuję. Dziękuję także moim współpracownikom, którzy przez te wszystkie lata pracowali na rzecz miasta. Jestem przekonany, że moim ukochanym miastem kierować będą ludzie mądrzy, uczciwi i otwarci na problemy mieszkańców. Taką osobą jest Pan Minister Marcin Warchoł, który gwarantuje dalszy rozwój miasta.

- napisał w specjalnym oświadczeniu Tadeusz Ferenc.

CZYTAJ TAKŻE:

OFICJALNY BIOGRAM

Marcin Warchoł urodził się 13 lipca 1980 r. w Nisku. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, doktorem habilitowany nauk prawnych, adwokatem. Ukończył Szkołę Prawa Włoskiego i Europejskiego przy Wydziale Prawa UW i Wydziale Prawa w Catanii i Mediolanie. W latach 2006-2007 był asystentem Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, a od 2009 r. Rzecznika Praw Obywatelskich dr Janusza Kochanowskiego. Jest wiceprezesem Fundacji Ius et Lex. 

W 2010 r. uzyskał nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za rozprawę doktorską pt. „Nadużycie prawa w polskim procesie karnym w świetle orzecznictwa i doktryny polskiej i obcej". Nauczyciel akademicki na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. W 2018 r. otrzymał na Wydziale Prawa i Administracji UW stopień doktora habilitowanego nauk prawnych na podstawie monografii pt. „Ciężar dowodu w procesie karnym - Studium prawnoporównawcze” (Wydawnictwo Sejmowe, Warszawa 2017). Do polityki "wszedł" w 2015 roku kiedy został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Wybory parlamentarne 2019 roku zakończyły się dla Warchoła sukcesem - tak jak i całego obozu Zjednoczonej Prawicy. Od 17 grudnia 2019 r. zasiada na stanowisku Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Pana Marcina Warchoła i jednocześnie jest pełnomocnikiem rządu do spraw praw człowieka. Żonaty, troje dzieci.

To oficjalne dane. Warto dodać, że Warchoł jest bardzo pracowity. W czasach młodości dorabiał... na zbiorach pomidorów, a ucząc się "krok po kroku" realizował swoje plany. Musimy też przyznać, że jest aktywnym politykiem. Ostatnio "walczył" o amantadynę w terapii COVID-19 - informując, że sam był zakażony, a ten lek mu pomógł.

Wspomina, że chce być kontynuatorem dzieła Tadeusza Ferenca, a "zwycięska ekipa z urzędu miejskiego" nie ulegnie rotacji.

W "terenie" ma liczną grupę zwolenników i to w różnych środowiskach. Teraz deklaruje odejście od "warszawskiej polityki", rezygnację z członkostwa w Solidarnej Polski i start w wyborach w Rzeszowie jako niezależny kandydat na prezydenta miasta. Na pewno nie będzie na razie rezygnował z mandatu posła i pracy w resorcie sprawiedliwości.

PRAWICA WEŹMIE RZESZÓW?

Tylko co na to Prawo i Sprawiedliwość? Przez wiele lat nie udawało się Prawu i Sprawiedliwości nawet zbliżyć w wyborczej walce do Tadeusza Ferenca. Teraz jest szansa na zdobycie władzy w stolicy województwa, które jest przecież "matecznikiem PiS-u". Czy Premier RP wskaże "na złość" innego komisarza? Czy potem będzie on konkurował z Marcinem Warchołem? Zapowiadają się ciekawe polityczne miesiące w Rzeszowie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy