Reklama

Okupacyjna rzeczywistość w PRZEMYŚLU [ARCHIWALNE ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Historia Ponura rzeczywistość okupacji hitlerowskiej oraz sowieckiej w Przemyślu. Zobaczcie archiwalne zdjęcia z tamtego okresu.

We wrześniu 1939 roku Przemyśl został podzielone pomiędzy dwóch okupantów: niemieckiego i sowieckiego. Rzeka San stała się granicą. Taka stan utrzymywał się do czerwca 1941 roku, kiedy to hitlerowskie Niemcy zaatakowały Rosjan.

CZYTAJ TAKŻE:

W czasie drugiej wojny światowej zniszczeniu uległo około 45 procent miasta, w szczególności dzielnica żydowska i przedmieścia. Zniszczona została katedra oraz fronton kościoła franciszkanów, na Zasaniu spalone zostały budynki klasztoru i kościoła Benedyktynek. Jesienią 1944 roku władze radzieckie założyły w mieście Obóz Przejściowy NKWD numer 49 dla żołnierzy Armii Krajowej i innych przeciwników nowej władzy. W bazie Narodowego Archiwum Cyfrowego jest mnóstwo zdjęć przedstawiających Przemyśl w tamtych latach. Zobaczcie jak to wszystko wyglądało.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy