Reklama

Dębica dawniej. Tak wyglądała blisko sto lat temu. Poznajesz te miejsca? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 10 gru 2021 10:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Historia Dębica na starych zdjęciach. W bazie Narodowego Archiwum Cyfrowego znaleźliśmy sporo fotografii przedstawiających to miasto. Wizyta wicepremiera Eugeniusza Kwiatkowskiego, miejskie ulice, najważniejsze zakłady przemysłowe. Zapraszamy na wycieczkę w czasie do Drugiej Rzeczpospolitej.

Zobaczcie jak dawniej wyglądała Dębica, które obecnie znajduje się w województwie podkarpackim. Na zdjęciach z lat 1918-1939 dostępnych w Narodowym Archiwum Cyfrowym możemy znaleźć fotografie utworzonej w 1925 roku przetwórni mięsa, albo wielkiej inwestycji w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego - czyli fabryki opon.

Są także zdjęcia z hucznej inauguracji lotniska turystycznego. Powstało ono na "Błoniach" w rejonie dzisiejszych ulic Sandomierskiej, Rzeszowskiej i torów kolejowych. Przemysł zmienił oblicze miasta i przyśpieszył jego rozwój. W 1937 roku zlikwidowano powiat ropczycki i utworzono dębicki. W 1939 roku liczba mieszańców przekroczyła 10 tysięcy. Niestety, napaść hitlerowskich Niemiec na Polskę zniszczył to co już udało się zbudować. Zapraszamy do naszej galerii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy