Reklama

Rzeszów, Jarosław i Przemyśl w czasie drugiej wojny światowej. Zobacz unikalne nagrania filmowe [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Screen YouTube

Rzeszów, Jarosław i Przemyśl w czasie drugiej wojny światowej. Zobacz unikalne nagrania filmowe [WIDEO] - Zdjęcie główne

Rzeszów w trakcie okupacji hitlerowskiej. | foto Screen YouTube

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historia Dzięki pasjonatom historii, którzy mają dostęp do archiwalnych zdjęć i filmów dowiadujemy się jak wyglądała Polska w czasie okupacji niemieckiej. Zobaczcie ulice Rzeszowa, Jarosławia i Przemyśla w latach 40-tych dwudziestego wieku.

Każdy z nas choć raz zastanawiał się jak wyglądała ponura rzeczywistość w trakcie okupacji hitlerowskich Niemiec. Dzięki pasjonatom historii możemy zobaczyć zdjęcia i filmy z tamtego okresu. Poniżej unikatowe filmy prezentujące trzy podkarpackie miasta w trakcie okupacji. Oprócz uśmiechniętych żołnierzy niemieckich widać na nich polską ludność żydowską w trakcie wykonywanej pracy, Polaków, uroczystość wigilijną niemieckich dygnitarzy. Zobacz miejsca, które znasz współcześnie!

Rzeszów (prawdopodobnie 1941 rok):

Przemyśl:

Jarosław (1941 lub 1942 rok):

Wszystkie nagrania pochodzą z profilu Hist_PL na YouTube.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy