Reklama

Katyń. Sowiecka zbrodnia i 50 lat kłamstwa. Poznaj listę zamordowanych mieszkańców Podkarpacia [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Instytut Pamięci Narodowej

Katyń. Sowiecka zbrodnia i 50 lat kłamstwa. Poznaj listę zamordowanych mieszkańców Podkarpacia [WIDEO] - Zdjęcie główne

foto Instytut Pamięci Narodowej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Historia Zbrodnia katyńska była jedną z najstraszliwszych rzezi w historii całej ludzkości. Radzieckie NKWD wymordowało w kwietniu i maju 1940 roku co najmniej 21768 osób. W Katyniu, Kalininie (obecnie Twer), Charkowie, Kijowie, Mińsku i innych miejscach zabijano Polaków z zimną krwią. Strzał w tył głowy, tylko dlatego, że uznano ich za "wrogów władzy sowieckiej", NKWD dokonywało przez strzał w tył głowy z broni krótkiej. Wśród pomordowanych oficerów i inteligencji było również wielu mieszkańców Podkarpacia.

Wszystko zaczęło się 82 lata temu. 3 kwietnia 1940 roku, NKWD rozpoczęło likwidację obozu w Kozielsku oraz wywózkę jeńców. Z obozów w Ostaszkowie (4 kwietnia), Starobielsku (5 kwietnia) z Kozielska. 4 404 jeńców przewieziono do Katynia i zamordowano strzałami w tył głowy. 3 896 jeńców ze Starobielska zabito w pomieszczeniach NKWD w Charkowie, a ich ciała pogrzebano na przedmieściach miasta w Piatichatkach. 6 287 jeńców z Ostaszkowa rozstrzelano w gmachu NKWD w Kalininie (teraz Twer), a pochowano w miejscowości Miednoje. Metodycznie, z zimną krwią Sowieci chcieli zgładzić każdego kto byłby przeciwko komunizmowi.

Dzięki uprzejmości rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej możemy opublikować listę zamordowanych osób, które pochodziły z terenów dzisiejszego województwa podkarpackiego. Lista nie uwzględnia nazwisk osób z obecnego powiatu strzyżowskiego - te dostępne są w publikacji książkowej autorstwa Piotra Szopy pt. "Zbrodnia katyńska 1940", Rzeszów 2010 r. Listę sporządzono na podstawie podstawie ksiąg cmentarnych polskich cmentarzy wojennych w Katyniu, Charkowie i Miednoje, wydanych przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. 

Katyń:

Wybrano na podstawie: 
Katyń. Księga Cmentarna Polskiego Cmentarza Wojennego, Warszawa 2000.

  • Józef Władysław Abratowski, s. Jana, ur. 11 I 1891 r. w Korczynie, pow. krośnieński
  • Władysław Adam, s. Józefa, ur. 2 IX 1897 r. w Błażowej, pow. rzeszowski
  • Stanisław Adamczyk, s. Jana, ur. 11 II 1899 r. w Iwoniczu
  • Roman Androletti, s. Zdzisława, ur. 1 XII 1906 r. w Rzeszowie
  • Władysław Armata, s. Józefa, ur. 7 XII 1899 r. w Stobiernej
  • Tadeusz Jarosław Baranowski, s. Stanisława, ur. 17 XI 1901 r. w Szówsku k. Jarosławia
  • Kazimierz Bartoszyński, s. Władysława, ur. 9 VII 1888 r. w Radomyślu Wielkim
  • Gustaw Baumfeld, s. Jakuba, ur. 16 VIII 1879 r. w Przemyślu
  • Franciszek Bączyński, s. Franciszka, ur. 24 IX 1917 r. w Ropczycach
  • Zygmunt August Bezucha, s. Augusta, ur. 22 IV 1912 r. w Sanoku
  • Witold Antoni Bielewicz, s. Antoniego, ur. 7 V 1909 r. w Tarnobrzegu
  • Jan Bienia, s. Andrzeja, ur. 1 VIII 1901 r. w Krościenku Niżnym k. Krosna
  • Jan Bilewski (do 1938 Baran), s. Tomasza, ur. 4 III 1899 r. w Racławówce
  • Mieczysław Roman Bochenek, s. Józefa, ur. 11 XI 1909 r. w Rzeszowie
  • Leonard Józef Bordziak, s. Jana, ur. 6 XI 1895 r. w Rzeszowie
  • Wacław Michał Boroński, s. Edwarda, ur. 24 IX 1895 r. w Kolbuszowej
  • Antoni Bukowy, s. Kazimierza, ur. 1 I 1902 r. w Kruhelu, pow. jarosławski
  • Michał Burbelka, s. Eliasza, ur.1 IX 1909 r. w Jaśle
  • Wojciech Bursa, s. Mieczysława, ur. 23 IV 1895 r. w Bukowsku, pow. sanocki
  • Dominik Stanisław Bury, s. Marcina, ur. 8 VII 1909 r. w Trzcianie
  • Franciszek Ferdynand Chmielowiec, s. Stefana, ur. 30 I 1909 r. w Radomyślu n. Sanem
  • Maksymilian Chmura, s. Edwarda, ur. 7 II 1899 r. w Radomyślu n. Sanem
  • Zbigniew Hiacynt Cichobłaziński, s. Edwarda, ur. 11 IX 1912 r. w Żurawicy, woj. lwowskie
  • Władysław Cichocki, s. Tomasza, ur. 6 XII 1885 r. w Niżankowicach, pow. przemyski
  • Jan Ciołkosz, s. Jana, ur. 31 VII 1893 r. w Mielcu
  • Józef Czajka, s. Wincentego, ur. 11 III 1885 r. w Tarnowcu, pow. łańcucki
  • Zbigniew Czarek, s. Władysława, ur. 18 II 1887 r. w Jarosławiu
  • Antoni Stanisław Czermak, s. Juliana, ur. 10 VI 1896 r. w Przemyślu
  • Stanisław Czyrek, s. Antoniego, ur. 5 V 1894 r. w Rogóźnie k. Łańcuta
  • Kazimierz Marian Czyżewski, s. Rudolfa, ur. 21 I 1893 r. w Żołyni k. Łańcuta
  • Jan Dankiewicz, s. Szymona, ur. 4 XII 1893 r. w Posadzie Dolnej k. Rymanowa
  • Jan Dąbrowski, s. Franciszka, ur. 12 III 1888 r. w Strachocinie k. Sanoka
  • Ignacy Jan Dec, s. Wojciecha, ur. 30 I 1896 r. w Sokołowie, pow. kolbuszowski
  • Józef Długosz, s. Jana, ur. 13 III 1894 r. w Korczynie, pow. krośnieński
  • Kazimierz Alojzy Dobrostański, s. Alojzego, ur. 19 IV 1898 r. w Rudzie, pow. mielecki
  • Zygmunt Julian Dobrowolski, s. Józefa, ur. 16 IV 1904 r. w Dębicy
  • Henryk Domański, s. Marcina, ur. 13 VII 1887 r. w Głogowie, pow. rzeszowski
  • Klemens Karol Drzewicki, s. Jana, ur. 6 XI 1893 r. w Grębowie, pow. tarnobrzeski
  • Julian Jerzy Dudzic, s. Antoniego, ur. 11 XI 1911 r. w Zarzeczu
  • Narcyz Piotr Dymitrów, s. Jan, ur. 29 X 1898 r. w Przemyślu
  • Romuald Dziedziuk, s. Józefa, ur. 5 VII 1908 r. w Przemyślu
  • Kazimierz Maria Dzierżyński, s. Kazimierza, ur. 1 VIII 1908 r. w Jarosławiu
  • Stanisław Dziubek, s. Józefa, ur. 9 IV 1893 r. w Łańcucie
  • Włodzimierz Dżugan, s. Grzegorza, ur. 15 I 1910 r. w Sanoku
  • Szymon Fedorońko, s. Michała, ur. 21 VIII 1893 r. w Czerteżu, pow. sanocki
  • Jan Filip, s. Michała, ur. 26 XII 1912 r. w Leżajsku
  • Alfred Fleszar, s. Benona, ur. 16 IX 1890 r. w Nienadowej
  • Tadeusz Władysław Florczak, s. Michała, ur. 12 II 1895 r. w Sanoku
  • Roman Stanisław Folwarczny, s. Antoniego, ur. 16 X 1898 r. w Tryńczy, pow. przeworski
  • Jan Józef Franciszczak, s. Władysława, ur. 23 I 1907 r. w Sobniowie k. Jasła
  • Maurycy Leopold Freund, s. Bernarda, ur. 25 X 1900 r. w Jarosławiu
  • Józef Mieczysław Fusek, s. Mieczysława, ur. 28 II 1909 r. w Kańczudze
  • Aleksander Józef Gabryszewski-Buława, s. Włodzimierza, ur. 19 III 1913 r. w Jaśle
  • Stanisław Jan Gałecki, s. Mikołaja, ur. 29 V 1913 r. w Rymanowie
  • Rudolf Gartner, s. Fryderyka, ur. 22 X 1881 r. w Rzeszowie
  • Józef Jan Gąsiecki, s. Jakuba, ur. 24 VI 1903 r. w Przemyślu
  • Roman Gąsior, s. Franciszka, ur. 9 VIII 1910 r. w Jarosławiu
  • Aleksander Jan Gąska, s. Józefa, ur. 16 I 1909 r. w Przemyślu
  • Kazimierz Geneja, s. Michała, ur. 10 I 1907 r. w Radomyślu n. Sanem
  • Mieczysław Gerczak, s. Michała, ur. 11 XI 1899 r. w Przemyślu
  • Marian Ksawery Gregowich, s. Eugeniusza, ur. 21 IV 1912 r. w Śliwnicy, pow. przemyski
  • Antoni Gębarowski, s. Władysława, ur. 29 V 1902 r. w Jaśle
  • Jan Gil, s. Walentego, ur. 15 XII 1907 r. w Grębowie
  • Karol Glazur, s. Adama, ur. 30 IV 1891 r. w Kołaczycach k. Jasła
  • Władysław Józef Godula, s. Stanisława, ur. 24 VII 1911 r. w Sanoku
  • Izydor Golenia, s. Stanisława, ur. 20 I 1910 r. w Dębinie, pow. łańcucki
  • Zygmunt Jan Grabowski, s. Władysława, ur. 10 II 1898 r. w Korczynie, pow. krośnieński
  • Franciszek Grendus, s. Jana, ur. 7 VII 1901 r. w Michałówce, pow. jarosławski
  • Jan Ludwik Grodecki, s. Władysława, ur. 17 V 1910 r. w Głogowie, pow. rzeszowski
  • Franciszek Gwizdak, s. Józefa, ur. 1 X 1909 r. w Rzeszowie
  • Stefan Hakalla, s. Franciszka, ur. 26 XII 1890 r. w Rzeszowie
  • Józef Hammer, s. Józefa, ur. 20 IV 1886 r. w Schoenanger, pow. mielecki
  • Marian Aleksander Hanusiewicz, s. Edwarda, ur. 16 VII 1910 r. w Lesku
  • Emil Antoni Hawliczek, s. Maksymiliana, ur. 20 II 1882 r. w Kolbuszowej
  • Franciszek Hejnar, s. Wawrzyńca, ur. 10 II 1892 r. w Suchodole, pow. krośnieński
  • Edward Franciszek Herbert, s. Mariana (gen. bryg.), ur. 26 III 1899 r. w Przemyślu
  • Wacław Franciszek Hermach, s. Wacława, ur. 18 IX 1904 r. w Rzeszowie
  • Ferdynand Hofmann, s. Ferdynanda, ur. 7 I 1895 r. w Rudniku n. Sanem
  • Fryderyk Andrzej Honzatko, s. Fryderyka, ur. 14 II 1892 r. w Rzeszowie
  • Jan Huczewski, s. Antoniego, ur. 8 XII 1891 r. w Bóbrce [?]
  • Aleksander Lech Irzyński, s. Franciszka, ur. 15 I 1906 r. w Jaśle
  • Stanisław Michał Janocha, s. Wojciecha, ur. 10 IX 1895 r. w Turaszówce, pow. krośnieński
  • Józef Jaroń, s. Wawrzyńca, ur. 18 I 1900 r. w Ruskiej Wsi, pow. rzeszowski
  • Czesław Władysław Jezioro, s. Sebastiana, ur. 19 XII 1911 r. w Gliniku, pow. ropczycki
  • Jan Zdzisław Kamiński, s. Ignacego, ur. 4 X 1911 r. w Leżajsku
  • Tadeusz Karakiewicz, s. Klemensa, ur. 3 I 1896 r. w Dzikowie, pow. tarnobrzeski
  • Władysław Kawa, s. Władysława, ur. 15 VIII 1891 r. w Przemyślu
  • Julian Henryk Kazatel, s. Jana, ur. 12 V 1914 r. w Przeworsku
  • Edward Kilarski, s. Wawrzyńca, ur. 24 IX 1902 r. w Brzozowie
  • Władysław Kirszanek, s. Kazimierza, ur. 24 VI 1900 r. w Ropczycach
  • Tadeusz Kmieć, s. Władysława, ur. 21 VII 1901 r. w Rzeszowie
  • Zdzisław Marian Konopka, s. Bartłomieja, ur. 14 VIII 1895 r. w Antoniowie, pow. tarnobrzeski
  • Franciszek Korona, s. Jana, ur. 9 X 1905 r. w Białobrzegach k. Krosna
  • Leopold Antoni Kościółek, s. Piotra, ur. 5 XI 1907 r. w Nisku
  • Józef Król, s. Michała, ur. 23 IX 1899 r. w Jarosławiu
  • Karol Król, s. Andrzeja, ur. 16 X 1908 r. w Kniażycach, pow. przemyski
  • Stanisław Kryda, s. Adama, ur. 8 V 1900 r. w Głogowie, pow. rzeszowski
  • Józef Kucharski, s. Władysława, ur. 19 II 1900 r. w Strachocinie, pow. sanocki
  • Stanisław Kukla, s. Wawrzyńca, ur. 9 XI 1892 r. w Sarzynie, pow. łańcucki
  • Włodzimierz Kulczycki, s. Eliasza, ur. 8 V 1913 r. w Jarosławiu
  • Tadeusz Kuryłło, s. Jana, ur. 28 VIII 1911 r. w Tarnobrzegu
  • Jan Kuźniar, s. Jakuba, ur. 20 V 1893 r. w Jasienicy
  • Zygmunt Karol Kuźniar, s. Jana, ur. 14 VI 1909 r. w Leżajsku
  • Edward Jan Kwitowski, s. Harasyma, ur. 28 XII 1897 r. w Przemyślu
  • Jerzy Lerch, s. Kornela, ur. 8 VII 1906 r. w Rymanowie
  • Franciszek Lewicki, s. Jana, ur. 22 V 1908 r. w Pilźnie
  • Feliks Lipiński, s. Aleksandra, ur. 21 VIII 1895 r. w Świeszowej, pow. krośnieński [?]
  • Bogusław Lisowski, s. Aleksandra, ur. 12 IV 1913 r. w Woli Niżnej k. Sanoka
  • Włodzimierz Łańcucki, s. Józefa, ur. 10 X 1907 r. w Sieniawie, pow. jarosławski
  • Antoni Łotuszka, s. Tytusa, ur. 6 I 1900 r. w Przeworsku
  • Franciszek Machowski, s. Wincentego, ur. 1 XII 1893 r. w Niechobrzu, pow. rzeszowski
  • Stanisław Marian Madejski, s. Franciszka, ur. 24 III 1903 r. w Przemyślu
  • Emil Makowiej, s. Eliasza, ur. 3 III 1908 r. w Laszkach, pow. jarosławski
  • Stanisław Mantel, s. Eliasza, ur. 15 VI 1899 r. w Przemyślu
  • Ferdynand Marecki, s. Błażeja, ur. 10 VI 1806 r. w Rudniku n. Sanem
  • Bolesław Karol Marszałek, s. Jóżefa, ur. 2 X 1906 r. w Kawęczynie Dębickim [?]
  • Bolesław Matzner, s. Klemensa, ur. 6 II 1889 r. w Dębicy
  • Michał Mazur, s. Jana, ur. 5 X 1913 r. w Pruchniku, pow. jarosławski
  • Stanisław Mazur, s. Jana, ur. 14 IX 1914 r. w Roźwienicy
  • Antoni Michalski, s. Sebastiana, ur. 7 VI 1891 r. w Lubaczowie
  • Stanisław Michalski, s. Kazimierza, ur. 23 IV 1900 r. w Sanoku
  • Władysław Michna, s. Antoniego, ur. 24 V 1890 r. w Przemyślu
  • Stanisław Mielecki, s. Jana, ur. 22 IV 1895 r. w Dębicy
  • Zdzisław Migoń, s. Ignacego, ur. 19 XI 1913 r. w Dębicy
  • Wojciech Mikiewicz, s. Kazimierza, ur. 6 IV 1892 r. w Żurawiczkach, pow. jarosławski
  • Jerzy Miklaszewski, s. Jana, ur. 1 XI 1904 r. w Hołubli, pow. przemyski
  • Edmund Karol Młodecki, s. Michała, ur. 4 X 1903 r. w Jaśle
  • Antoni Mołodecki, s. Antoniego, ur. 18 V 1907 r. w Jaśle
  • Mirosław Moroz, s. Michała, ur. 15 II 1893 r. w Tarnobrzegu
  • Leopold Moser, s. Romana, ur. 30 IX 1898 r. w Olszanicy
  • Józef Moskal, s. Jana, ur. 13 VI 1895 r. w Grodzisku Dolnym, pow. łańcucki
  • Leon Moszczeński, s. Ferdynanda, ur. 28 I 1889 r. w Lesku
  • Jan Moszkowicz, s. Franciszka, ur. 12 I 1894 r. w Gwizdowie, pow. łańcucki
  • Jerzy Myszkowski, s. Józefa, ur. 17 XI 1895 r. w Stubnie, pow. przemyski
  • Władysław Nieć, s. Stanisława, ur. 27 VI 1910 r. w Krościenku, pow. przemyski
  • Franciszek Nowacki, s. Jana, ur. 8 VII 1912 r. w Ulanowie
  • Antoni Nowak, s. Jan, ur. 20 III 1910 r. w Jaśle
  • Ludwik Nowak, s. Andrzeja, ur. 27 VII 1909 r. w Kołaczycach
  • Kazimierz Nowicki, s. Szymona, ur. 5 IX 1907 r. w Rymanowie, pow. sanocki
  • Karol Obfidowicz, s. Bronisława, ur. 20 I 1900 r. w Jarosławiu
  • Józef Ochab, s. Marcina, ur. 31 I 1913 r. w Szowsku (Szówsku)
  • Karol Ogrodnicki, s. Antoniego, ur. 21 X 1896 r. w Żołyni, pow. łańcucki
  • Adam Olbrychtowicz, s. Jana, ur. 22 XII 1892 r. w Jaśle
  • Władysław Oleksik, s. Antoniego, ur. 26 V 1895 r. w Przemyślu
  • Eugeniusz Opaliński, s. Stanisława, ur. 29 VII 1912 we Wrocance
  • Karol Opitz, s. Franciszka, ur. 4 XI 1888 r. w Nowosielcach, pow. niżański
  • Józef Osika, s. Rocha, ur. 31 VIII 1894 r. w Rzeszowie
  • Artur Ostapowicz, s. Mikołaja, ur. 5 I 1897 r. w Ustrzykach Dolnych
  • Wincenty Pałczyński, s. Jan, ur. 2 II 1898 r. w Ciesznowie
  • Władysław Parfiński, s. Antoniego, ur. 25 VI 1912 r. w Krośnie
  • Franciszek Peszek, s. Józefa, ur. 5 Vi 1912 r. w Białobrzegach, pow. łańcucki
  • Roman Peszko, s. Andrzeja, ur. 1 XI 1893 r. w Krzemienicy, pow. łańcucki
  • Roman Marceli Peszkowski, s. Władysława, ur. 22 X 1898 r. w Rzeszowie
  • Marian Pękalski, s. Adama, ur. 24 I 1908 r. w Ranizowie (Raniżowie)
  • Eugeniusz Piekło, s. Antoniego, ur. 7 X 1902 r. w Pilźnie
  • Stanisław Pieniążek, s. Józefa, ur. 9 II 1891 r. w Dębowie k. Przeworska
  • Józef Piesowicz, s. Karola, ur. 23 II 1894 r. w Głogowie, pow. rzeszowski
  • Marian Piestrzak, s. Wojciecha, ur. 21 XI 1896 r. w Rudniku n. Sanem
  • Józef Pietraszek, s. Józefa, ur. 21 VI 1896 r. w Pruchniku, pow. jarosławski
  • Roman Pilawski, s. Jana, ur. 11 II 1913 r. w Brzozowie
  • Henryk Pisarek, s. Pawła, ur. 19 I 1913 r. w Bziance, pow. rzeszowski
  • Władysław Piwnica, s. Marcina, ur. 3 XI 1894 r. w Rzeszowie
  • Edward Plesner, s. Jana, ur. 22 VI 1894 r. w Dłumaczu, pow. łańcucki [?]
  • Władysław Podolski, s. Augusta, ur. 19 VI 1893 r. w Równem, pow. krośnieński
  • Józef Powroźnik, s. Jana, ur. 4 VII 1906 r. w Grodzisku Dolnym
  • Zygmunt Puchalik, s. Antoniego, ur. 23 XII 1891 r. w Prusieku, pow. sanocki
  • Władysław Stanisław Pyptiuk, s. Jana, ur. 10 X 1886 r. w Łańcucie
  • Jan Pysz, s. Wojciecha, ur. 26 X 1894 r. w Grodzisku Górnym, pow. łańcucki
  • Mieczysław Grzegorz Radoniewicz, s. Aleksandra, ur. 12 III 1910 r. w Pilźnie
  • Kazimierz Józef Radziński, s. Stanisława, ur. 1 X 1901 r. w Przędzelu, pow. niżański
  • Zdzisław Mateusz Rajchel, s. Ignacego, ur. 21 IX 1910 r. w Rymanowie
  • Izaak Jakub Rebhun, s. Borucha, ur. 14 XII 1898 r. w Prałkowcach, pow. przemyski
  • Marian Mieczysław Rozwadowski, s. Stanisława, ur. 10 XII 1906 r. w Dębicy
  • Józef Stanisław Rożkiewicz, s. Ludwika, ur. 6 III 1910 r. w Tyczynie, pow. rzeszowski
  • Józef Rubisch, s. Szymona, ur. 25 VII 1895 r. w Rzeszowie
  • Feliks Tadeusz Rusek, s. Karola, ur. 1 V 1907 r. w Wojsławiu, pow. mielecki
  • Józef Rzepiela, s. Andrzeja, ur. 4 XI 1893 r. w Ulanowie, pow. niżański
  • Jan Sadowski, s. Wojciecha, ur. 12 V 1890 we Wzdowie, pow. brzozowski
  • Tadeusz Samborski, s. Jana, ur. 4 II 1913 r. w Polance, pow. krośnieński
  • Marian Samojeden, s. Józefa, ur. 27 X 1905 r. w Nisku
  • Kazimierz Stefan Schab, s. Józefa, ur. 1 I 1909 r. w Mielcu
  • Klaudiusz Wilhelm Schwarz, s. Jerzego, ur. 11 I 1907 r. w Jarosławiu
  • Witold Marian Siedmiograj, s. Michała, ur. 13 VII 1909 r. w Kolbuszowej
  • Edward Siekierski, s. Antoniego, ur. 18 VIII 1889 r. w Ropczycach
  • Władysław Stanisław Sierosławski, s. Wojciecha, ur. 17 XII 1896 r. w Rzeszowie
  • Tomasz Siudak, s. Józefa, ur. 20 VIII 1912 r. w Jeżowem, pow. niżański
  • Bolesław Skąpski, s. Bolesława, ur. 11 II 1905 r. w Rymanowie
  • Sebastian Skupień, s. Michała, ur. 7 I 1893 r. w Rogoźnie, pow. łańcucki
  • Józef Skwara, s. Franciszka, ur. 29 VII 1900 r. w Targowiskach, pow. krośnieński
  • Jan Słomiany, s. Zofii, ur. 6 VII 1914 r. w Budach Przeworskich [?]
  • Tadeusz Stanisław Słotołowicz, s. Stanisława, ur. 19 XII 1900 r. w Sanoku
  • Stefan Józef Słysz, s. Jana, ur. 23 III 1914 r. w Gorliczynie, pow. przeworski
  • Jan Socha, s. Mateusza, ur. 20 VI 1913 r. w Piwodzie, pow. jarosławski
  • Andrzej Antoni Stachowicz, s. Tadeusza, ur. 20 X 1904 r. w Przecławiu
  • Adolf Jerzy Stachyra, s. Karola, ur. 24 IV 1902 r. w Łańcucie
  • Julian Jan Stankiewicz, s. Jakuba 4 IV 1888 r. w Jarosławiu
  • Aleksander Adam Stasiniewicz, s. Stanisława, ur. 18 IX 1910 r. w Rzeszowie
  • Roman Stelmach, s. Andrzeja, ur. 1 II 1892 r. w Krośnie
  • Zdzisław Franciszek Sukiennik, s. Franciszka, ur. 6 IX 1912 r. w Jaśle
  • Michał Franciszek Sumień, s. Stanisława, ur. 19 IX 1896 r. w Przemyślu
  • Ezechiel Sussman, s. Bernarda, ur. 25 VI 1894 r. w Jaśle
  • Mieczysław Stanisław Swizdor, s. Józefa, ur. 12 IV 1906 r. w Rzeszowie
  • Jan Szczeklik, s. Wawrzyńca, ur. 1 II 1904 r. w Ustrzykach Dolnych
  • Karol Szopa, s. Stanisława, ur. 4 II 1895 r. w Zręcinie, pow. krośnieński
  • Leon Dawid Sylweriusz Szostkiewicz, s. Henryka, ur. 20 VI 1906 r. w Jaśle
  • Edward Aleksander Szul, s. Romana, ur. 19 III 1910 r. w Głuchowie, pow. łańcucki
  • Stanisław Szwed, s. Kaspra, ur. 8 V 1899 r. w Rudniku n. Sanem
  • Alfred Leopold Tatarka, s. Aleksandra, ur. 18 X 1897 r. w Przemyślu
  • Alojzy Marian Tatkowski, s. Jana, ur. 21 VI 1908 r. w Łące, pow. rzeszowski
  • Michał Tobiasz, s. Jana, ur. 9 VIII 1891 r. w Mielcu
  • Stanisław Trojan, s. Kaspra, ur. 9 II 1894 r. w Rozborzu, pow. przeworski
  • Antoni Tucki, s. Franciszka, ur. 20 I 1915 r. w Dynowie
  • Tadeusz Tuleja, s. Kazimierza, ur. 21 XI 1910 r. w Przybówce, pow. krośnieński
  • Erwin Tymczyszyn, s. Michała, ur. 23 IV 1909 r. w Brzózie, pow. tarnobrzeski
  • Władysław Urban, s. Andrzeja, ur. 9 II 1891 r. w Pasławiu, pow. dobromilski [?]
  • Marian Wagner, s. Leopolda, ur. 15 XII 1894 r. w Jarosławiu
  • Zdzisław Ludwik Wagner, s. Leopolda, ur. 19 VIII 1891 r. w Jarosławiu
  • Bronisław Stanisław Wanat, s. Franciszka, ur. 20 VIII 1912 r. w Dydni, pow. brzozowski
  • Bolesław Piotr Wanatowicz, s. Stanisława, ur. 22 II 1913 r. w Mielcu
  • Ludwik Warchał, s. Franciszka, ur. 3 II 1911 r. w Bażanówce, pow. sanocki
  • Andrzej Warchoł, s. Franciszka, ur. 11 XI 1909 r. w Wolinie, pow. niżański
  • Bronisław Franciszek Wasiewicz, s. Teofila, ur. 21 IX 1898 r. w Birczy
  • Henryk Marian Wdówka, s. Adama, ur. 15 V 1896 r. w Zgłobniu, pow. rzeszowski
  • Mieczysław Władysław Welfe, s. Henryka, ur. 20 III 1899 r. w Kolbuszowej
  • Antoni Wiącek, s. Józefa, ur. 11 II 1889 r. w Borowej k. Mielca
  • Kazimierz Wilk, s. Franciszka, ur. 5 IV 1895 r. w Cieszanowie
  • Franciszek Wilkoń, s. Franciszka, ur. 9 IX 1896 r. w Jaśle
  • Józef Karol Winter, s. Józefa, ur. 9 IX 1900 r. w Sanoku
  • Antoni Zdzisław Wiśniewski, s. Aleksandra, ur. 5 VII 1911 r. w Dębowcu k. Jasła
  • Henryk Wiśniewski, s. Jana, ur. 27 VIII 1900 r. w Staromieściu, pow. rzeszowski
  • Marian Franciszek Wiśniowski, s. Franciszka, ur. 25 III 1902 r. w Jarosławiu
  • Gabriel Wojkow, s. Jana, ur. 19 VI 1902 r. w Rozwadowie
  • Zygmunt Wołoszyn, s. Antoniego, ur. 29 XII 1897 r. w Kańczudze, pow. przeworski
  • Zbigniew Karol Wyskiel, s. Edwarda, ur. 11 XI 1912 r. w Zagórzu, pow. sanocki
  • Tadeusz Roman Zajączkowski, s. Jakuba, ur. 18 V 1905 r. w Rzeszowie
  • Marcin Zdeb, s. Jana, ur. 18 VII 1909 r. w Nienadówce, pow. kolbuszowski
  • Tadeusz Zieliński, s. Jacka, ur. 17 III 1893 r. w Jarosławiu
  • Łukasz Zwierkowski, s. Stanisława, ur. 28 IX 1893 r. w Stubnie, pow. przemyski
  • Stefan Władysław Zych, s. Antoniego, ur. 26 XII 1897 r. w Przemyślu

Charków:

Wybrano na podstawie: 
Charków. Księga Cmentarna Polskiego Cmentarza Wojennego, Warszawa 2003.

  • Władysław Jan Samuel Adamski, s. Roberta, ur. 19 VI 1898 r. w Bóbrce [?]
  • Witold Władysław Tadeusz Aurzecki, s. Tadeusza, ur. 17 III 1911 r. w Przemyślu
  • Stanisław Badowicz, s. Andrzeja, ur. 8 V 1911 r. w Jarosławiu
  • Adam Franciszek Jerzy Bakalarz, s. Franciszka, ur. 20 XI 1913 r. w Nisku
  • Józef Stefan Baran, s. Antoniego, ur. 6 II 1906 r. w Soninie, pow. łańcucki
  • Tadeusz Kazimierz Barański, s. Henryka, ur. 29 I 1909 r. w Przemyślu
  • Jan Mieczysław Berger, s. Roberta, ur. 1 VIII 1894 r. w Czarnej, pow. ropczycki
  • Edward Białozorski, s. Piotra, ur. 14 X 1906 r. w Lubaczowie
  • Aleksander Blatt, s. Henryka, ur. 29 XI 1897 r. w Przemyślu
  • Michał Błądek, s. Jana, ur. 27 IX 1891 r. w Jeżowem, pow. niżański
  • Zbigniew Andrzej Błoński, s. Władysława, ur. 30 XI 1909 r. w Tarnobrzegu
  • Kazimierz Bogaczewicz, s. Franciszka, ur. 2 III 1888 r. w Humniskach, pow. brzozowski
  • Kazimierz Marceli Bohaczewski, s. Władysława, ur. 16 I 1911 r. w Krościenku [?]
  • Jan Boroń, s. Józefa, ur. 8 VI 1889 r. w Woli Orzechowskiej, pow. brzozowski
  • Maurycy Broch, s. Samuela, ur. 31 I 1888 r. w Nakle, pow. przemyski
  • Tadeusz Karol Buczek, s. Stanisława, ur. 7 VII 1904 r. w Jedliczach, pow. sanocki
  • Emil Edward Bukowski, s. Antoniego, ur. 24 IX 1895 r. w Dębicy
  • Leonard Bursa, s. Józefa, ur. 11 VIII 1897 r. w Brzostku
  • Franciszek Burski (poprzednie nazwisko Burak), s. Jana, ur. 2 IV 1899 r. w Łące, pow. rzeszowski
  • Jan Roman Burz, s. Jana, ur. 9 II 1897 r. w Rzeszowie
  • Wincenty But, s. Jana, ur. 10 III 1890 r. w Stawinie [?]
  • Stanisław Chłodnicki, s. Jan, ur. 16 IV 1890 r. w Leżajsku
  • Józef Chmura, s. Michała, ur. 19 XI 1896 r. w Kańczudze, pow. przeworski
  • Witold Tomasz Cichocki, s. Tomasza, ur. 2 I 1899 r. w Niżankowicach, pow. przemyski
  • Jerzy Hieronim Cienciała, s. Eryka, ur. 14 X 1912 r. w Krośnie
  • Władysław Ciepielowski, s. Walentego, ur. 3 VI 1893 r. w Dzikowcu k. Sokołowa
  • Stanisław Cieślik, s. Józefa, ur. 28 VIII 1893 r. w Kołaczycach, pow. jasielski
  • Ludwik Cisowski, s. Stanisława, ur. 21 II 1899 r. w Przecławiu, pow. mielecki
  • Józef Cygan, s. Jana, ur. 1 I 1890 r. w Ostrówku, pow. mielecki
  • Jan Piotr Cypryś, s. Walentego, ur. 5 VII 1908 r. w Wilkowyi, pow. rzeszowski
  • Adolf Marian Czarnota, s. Antoniego, ur. 30 III 1896 r. w Sędziszowie
  • Kazimierz Tadeusz Drajewicz, s. Karola, ur. 17 XII 1911 r. w Sokolnikach [?]
  • Andrzej Drozd, s. Józefa, ur. 9 XI 1893 r. w Nadolanach, pow. sanocki
  • Józef Dubiński, s. Antoniego, ur. 10 XII 1896 r. w Klimkówce, pow. sanocki
  • Henryk Dyduch, s. Wojciecha, ur. 3 X 1896 r. w Nowosielcach, pow. przeworski
  • Roman Eisen, s. Salomona, ur. 5 XII 1897 r. w Rzeszowie
  • Marian Aleksander Fedkowicz-Hordyński, s. Otmara, ur. 15 VIII 1910 r. w Radymnie, pow. jarosławski
  • Paweł Piotr Filipowicz, s. Antoniego, ur. 29 VI 1897 r. w Przemyślu
  • Zygmunt Jan Chryzostom Władysław Fischer, s. Władysława, ur. 5 XII 1898 r. w Jaśle
  • Antoni Fleszar, s. Józefa, ur. 20 XII 1897 r. w Markowej, pow. przeworski
  • Władysław Fornal, s. Wojciecha, ur. 16 V 1907 r. w Lacku, pow. dobromilski (absolwent gimnazjum w Przemyślu)
  • Ferdynand Foryst, s. Henryka, ur. 3 IX 1893 r. w Ruskiej Wsi, pow. rzeszowski
  • Ludwik Gabriel, s. Franciszka, ur. 10 VIII 1899 r. w Rzeszowie
  • Władysław Gaweł, s. Macieja, ur. 30 V 1890 r. w Roźwienicy, pow. jarosławski
  • Czesław Tadeusz Gawryś, s. Tadeusza, ur. 10 XII 1906 r. w Przemyślu
  • Adolf Mieczysław Gazdowicz, s. Władysława, ur. 6 VI 1912 r. w Przemyślu
  • Jan Gdański, s. Michała, ur. 8 I 1896 r. w Grodzisku Dolnym, pow. łańcucki
  • Paweł Mieczysław Gdula, s. Józefa, ur. 25 I 1905 r. w Manasterzu, pow. przeworski
  • Jan Eugeniusz Geneja, s. Franciszka, ur. 5 VIII 1902 r. w Radomyślu Wielkim
  • Rudolf Geyer, s. Jakuba, ur. 21 X 1897 r. w Ostrowie, pow. jarosławski
  • Alojzy Władysław Gierulski, s. Stanisława, ur. 20 V 1894 r. w Rzeszowie
  • Jerzy Eugeniusz Giżyński, s. Stanisława, ur. 30 VI 1913 r. w Tarnobrzegu
  • Stanisław Wiktor Goliński, s. Stanisława, ur. 28 VII 1891 r. w Przemyślu
  • Bronisław Górski, s. Jana, ur. 19 X 1900 r. w Sanoku
  • Roman Griesswald, s. Jana, ur. 8 VII 1883 r. w Chmielowie, pow. tarnobrzeski
  • Franciszek Józef Grissbach, s. Edwarda, ur. 25 XI 1898 r. w Przemyślu
  • Jan Antoni Gustek, s. Leona, ur. 24 I 1896 r. w Kołaczycach k. Jasła
  • Zbigniew Franciszek Gutka, s. Franciszka, ur. 25 VI 1912 r. w Racławicach k. Niska
  • Paweł Hajduk, s. Andrzeja, ur. 27 IV 1896 r. w Borkach Nizińskich, pow. mielecki
  • Włodzimierz Hardy, s. Teodora, ur. 24 XII 1885 r. w Przemyślu
  • Karol Hodała, s. Andrzeja, ur. 8 X 1894 r. w Sokołowie, pow. kolbuszowski
  • Eugeniusz Ludwik Hoffman, s. Franciszka, ur. 19 VI 1907 r. w Jarosławiu
  • Leon Huziel, s. Leona, ur. 28 II 1885 r. w Przemyślu
  • Jan Stanisław Jamroz, s. Piotra, ur. 3 VII 1913 r. w Nisku
  • Maciej Jaroch, s. Andrzeja, ur. 26 IX 1899 r. w Wyszatycach, pow. przemyski
  • Andrzej Jarosz, s. Antoniego, ur. 30 XI 1895 r. w Białobrzegach, pow. łańcucki
  • Stanisław Jarosz, s. Karola, ur. 27 IX 1889 r. w Rozwadowie
  • Augustyn Jawniak, s. Antoniego, ur. 16 X 1908 r. w Chodakówce, pow. przeworski
  • Marian Kadlec, s. Emila, ur. 13 IV 1906 r. w Jaśle
  • Józef Karol Kalita, s. Franciszka, ur. 23 I 1898 r. w Gawłuszowicach, pow. mielecki
  • Adam Cyprian Kałuski, s. Józefa, ur. 8 I 1893 r. w Rzeszowie
  • Józef Kamycki, s. Andrzeja, ur. 29 VIII 1909 r. w Sieteszy
  • Antoni Kania, s. Jana, ur. 4 XII 1900 r. w Wojsławiu, pow. mielecki
  • Henryk Zenon Karakiewicz, s. Andrzeja, ur. 22 XII 1896 r. w Tarnobrzegu
  • Włodzimierz Adam Kasprzyk, s. Antoniego, ur. 20 VIII 1912 r. w Radomyślu Wielkim
  • Józef Bolesław Kądzioła, s. Urbana, ur. 9 III 1908 r. w Jaślanach, pow. tarnobrzeski
  • Tadeusz Stanisław Kirchner, s. Bolesława, ur. 7 V 1891 r. w Chwałowicach, pow. tarnobrzeski
  • Franciszek Klakla, s. Wawrzyńca, ur. 5 IX 1901 r. w Rudniku
  • Radomir Klimczuk, s. Pawła, ur. 14 XI 1913 r. w Sanoku
  • Stanisław Kliś, s. Franciszka, ur. 11 I 1908 r. w Głowaczowej, pow. ropczycki
  • Marian Jan Kmiotek, s. Piotra, ur. 6 VII 1912 r. w Przemyślu
  • Stanisław Józef Kochański, s. Antoniego, ur. 26 X 1892 r. w Przemyślu
  • Józef Kojder, s. Wincentego, ur. 9 XI 1895 r. w Mieżyńcu, pow. przemyski
  • Józef Komenda, s. Feliksa, ur. 25 VIII 1894 r. w Jarosławiu

Fot. IPN

  • Adam Edward Kopecki, s. Władysława, ur. 14 IV 1898 r. w majątku Morawsko k. Jarosławia
  • Marian Kornella, s. Michała, ur. 31 I 1899 r. w Jaśle
  • Marian Alojzy Kosiba, s. Michała, ur. 7 X 1907 r. w Ustrobnej, pow. krośnieński
  • Edward Kościński, s. Józefa, ur. 7 IX 1893 r. w Brzozowie
  • Stanisław Eugeniusz Kowalski, s. Franciszka, ur. 12 V 1903 r. w Dubiecku
  • Franciszek Kraus, s. Jana, ur. 7 VII 1895 w. Żołyni, pow. łańcucki
  • Włodzimierz Eugeniusz Krementowski, s. Józefa, ur. 1 VIII 1902 r. w Jaśle
  • Władysław Michał Krampa, s. Kazimierza, ur. 1 III 1906 r. w Złotnikach, pow. mielecki
  • Robert Jan Krupa, s. Jana, ur. 2 VI 1902 r. w Przybówce
  • Mieczysław Krystyniak, s. Franciszka, ur. 2 XI 1898 w. Targowiskach, pow. krośnieński
  • Konrad Świętosław Kazimierz Krzyworączka, s. Tomasza, ur. 11 II 1908 r. w Potoku, pow. krośnieński
  • Czesław Zdzisław Kubicz, s. Józefa, ur. 29 VII 1909 r. w Dzikowie, pow. tarnobrzeski
  • Gwido Alojzy Kuciński, s. Szymona, ur. 26 IV 1903 r. w Jarosławiu
  • Adolf Kur, s. Kazimierza, ur. 16 VI 1910 r. w Jarosławiu
  • Michał Jan Kwiatkowski, s. Franciszka 16 V 1890 r. w Przemyślu
  • Mieczysław Jan Kwiatkowski, s. Ludwika, ur. 21 I 1892 r. w Rzeszowie
  • Celestyn Piotr Latawiec, s. Piotra, ur. 28 V 1894 r. w Sieteszy, pow. przeworski
  • Stanisław Lechowicz, s. Franciszka, ur. 7 XI 1890 r. w Przemyślu
  • Henryk Andrzej Leja, s. Emila, ur. 30 XI 1881 r. w Mrukowej, pow. jasielski
  • Franciszek Lewcio, s. Wojciecha, ur. 22 IX 1897 r. w Głogowcu, pow. przeworski
  • Włodzimierz Lichacz, s. Stefana, ur. 15 IV 1905 r. w Jarosławiu
  • Marian Antoni Ligaszewski, s. Jana, ur. 17 V 1901 r. w Radymnie, pow. jarosławski
  • Ryszard Zygmunt Linscheid, s. Piotra, ur. 8 IV 1909 r. w Kuńkowcach, pow. przemyski
  • Ryszard Stanisław Liwicki, s. Stanisława, ur. 20 II 1897 r. w Głuchowie, pow. łańcucki
  • Marian Lubaska, s. Zdzisława, ur. 26 X 1901 r. w Mielcu
  • Mieczysław Franciszek Lubelski, s. Franciszka, ur. 29 IX 1882 r. w Hawłowicach, pow. jarosławski
  • Roman Bożydar Łada-Grodzicki, s. Antoniego, ur. 21 VI 1908 r. w Łańcucie
  • Jan Łańcucki, s. Franciszka, ur. 22 XI 1912 r. w Wylewie, pow. jarosławski
  • Józef Andrzej Łańcucki, s. Bronisława, ur. 28 XI 1890 r. w Sieniawie, pow. rzeszowski [?]
  • Antoni Łobacz, s. Antoniego, ur. 26 IX 1909 r. w Święcianach [?]
  • Tadeusz Edward Łojak, s. Teodora, ur. 2 X 1893 r. w Przemyślu
  • Lucjan Rafael Łukawski, s. Jana, ur. 3 III 1897 r. w Rzeszowie
  • Jan Mac, s. Wojciecha, ur. 29 III 1907 r. w Boguchwale, pow. rzeszowski
  • Justyn Wiktor Mackiewicz, s. Jana, ur. 2 IX 1899 r. w Sanoku
  • Kazimierz Józef Malczewski, s. Jana, ur. 28 II 1882 r. w Przemyślu
  • Edmund Paweł Malinowski, s. Michała, ur. 16 XII 1892 r. w Dzikowie, pow. tarnobrzeski
  • Tadeusz Leon Matysiak, s. Franciszka, ur. 3 X 1892 r. w Białobrzegach
  • Aleksander Teodor Mazur, s. Teodora, ur. 20 VI 1914 r. w Grębowie, pow. tarnobrzeski
  • Edward Mazurkiewicz, s. Wincentego, ur. 4 V 1898 r. w Pilźnie
  • Ludwik Mendys, s. Franciszka, ur. 1 VII 1896 r. w Jaśle
  • Mieczysław Jan Aleksander Mielech, s. Jana, ur. 17 II 1907 r. w Lubaczowie
  • Stanisław Miezin, s. Jana, ur. 28 VIII 1910 r. w Krośnie
  • Stanisław Miętus, s. Wiktora, ur. 8 IV 1894 r. w Jaśle
  • Andrzej Józef Mika, s. Michała, ur. 14 IX 1898 r. w Kołaczycach, pow. jasielski
  • Stanisław Miklowski, s. Pawła, ur. 21 XI 1895 r. w Nadbrzeziu, pow. tarnobrzeski
  • Józef Mikoś, s. Jana, ur. 5 II 1915 r. w Domaradzu, pow. brzozowski
  • Zygmunt Wiktor Antoni Mitera, s. Adolfa, ur. 17 I 1903 r. w Skołyszynie, pow. jasielski
  • Stefan Andrzej Mozołowski, s. Józefa, ur. 19 II 1892 r. w Sanoku
  • Franciszek Mrowiec, s. Zygmunta, ur. 26 VII 1899 r. w Leżajsku
  • Antoni Muliński, s. Karola, ur. 4 VI 1897 r. w Kołaczycach, pow. jasielski
  • Józef Mytych, s. Piotra, ur. 1 III 1888 r. w Kamieniu, pow. niżański
  • Antoni Julian Nawratil, s. Juliana, ur. 14 VII 1883 r. w Nisku
  • Antoni Nazimek, s. Józefa, ur. 6 I 1910 r. w Wilkowyi, pow. rzeszowski
  • Andrzej Niwa, s. Jana, ur. 26 XI 1900 r. w Chechłach, pow. ropczycki
  • Wiesław Piotr Nowotarski, s. Józefa, ur. 21 II 1910 r. w Rymanowie, pow. sanocki
  • Józef Mieczysław Nycz, s. Pawła, ur. 30 III 1908 r. w Klimkówce, pow. sanocki
  • Aleksander Oberländer, s. Marka, ur. 6 IX 1894 r. w Jaśle
  • Tadeusz Oćwieja, s. Adama, ur. 5 VII 1912 r. w Skołoszowie 
  • Mieczysław Wawrzyniec Osiński, s. Bolesława, ur. 8 VIII 1904 r. w Odrzykoniu, pow. krośnieński
  • Marian Józef Palczyński, s. Floriana, ur. 14 XII 1892 r. w Domaradzu, pow. brzozowski
  • Adolf Paśko, s. Franciszka, ur. 3 VII 1890 r. w Olchowej, pow. ropczycki
  • Jan Pawłowski, s. Józefa, ur. 28 VIII 1893 r. w Potoku, pow. jasielski
  • Józef Pawłowski, s. Marcina ur. 10 II 1892 r. w Drabiniance, pow. rzeszowski
  • Roman Pawłowski, s. Antoniego, ur. 12 VII 1897 r. w Chmielniku [?]
  • Andrzej Pelczar, s. Jana, ur. 28 XI 1899 r. w Krościenku Wyżnym, pow. krośnieński
  • Władysław Pelczar, s. Jana, ur. 17 VIII 1904 r. w Krościenku, pow. krośnieński
  • Michał Pękala, s. Józefa, ur. 15 VIII 1893 r. w Wierzawicach, pow. łańcucki

  • Stanisław Piela, s. Michała, ur. 6 IX 1911 r. w Rzeszowie
  • Zbigniew Pietrzak, s. Adama, ur. 17 III 1917 r. w Przemyślu
  • Rudolf Gustaw Pistl, s. Rudolfa, ur. 9 IV 1889 r. w Starym Zagórzu, pow. sanocki
  • Jan Leonard Płoszczański, s. Teodora, ur. 21 XII 1912 r. w Malhowicach, pow. przemyski
  • Stanisław Piotr Podraza, s. Stanisława, ur. 25 VI 1899 r. w Łękach Górnych, pow. dębicki
  • Marian Adam Polaczek, s. Jana, ur. 12 XI 1904 r. w Medyce, pow. przemyski
  • Stanisław Potym, s. Antoniego, ur. 19 XII 1912 r. w Krowicy, pow. lubaczowski
  • Edward Władysław Półchłopek, s. Ryszarda, ur. 20 XI 1912 r. w Przemyślu
  • Henryk Ludwik Przewoźniczek, s. Jana, ur. 21 V 1902 r. w Żmigrodzie, pow. jasielski
  • Marian Stanisław Raganowicz, s. Franciszka, ur. 12 VIII 1892 r. w Sieniawie, pow. jarosławski
  • Karol Wiktor Rożek, s. Stanisława, ur. 16 X 1898 r. w Przemyślu
  • Tadeusz Wiktor Rożek, s. Stanisława, ur. 15 X 1897 r. w Przemyślu
  • Adam Różański, s. Ludwika, ur. 24 XII 1889 r. w Zarzeczu, pow. jarosławski
  • Maurycy Rubinfeld, s. Adolfa, ur. 24 XII 1885 r. w Przemyślu
  • Józef Rzepa, s. Nikodema, ur. 3 II 1908 r. w Przeworsku
  • Michał Franciszek Sagański, s. Eliasza, ur. 29 IX 1905 r. w Maziarni, pow. niżański
  • Stanisław Samek, s. Michała, ur. 6 V 1909 r. w Nisku
  • Mieczysław Jan Samołyk, s. Marcina, ur. 10 VIII 1890 r. w Rzeszowie
  • Jan Władysław Sarna, s. Franciszka, ur. 22 I 1912 r. w Lublicy, pow. jasielski
  • Leon Schoenberg, s. Zygmunta, ur. 24 VI 1899 r. w Rzeszowie
  • Jan Edward Seiler, s. Jana, ur. 19 VIII 1891 r. w Woli Pławskiej, pow. mielecki
  • Heliodor Siekierski, s. Jana, ur. 28 XII 1907 r. w Kupnie, pow. kolbuszowski
  • Ignacy Stanisław Skarżeński, s. Maurycego, ur. 5 XI 1898 r. w Jaśle
  • Józef Skiba, s. Walentego, ur. 30 I 1883 r. w Trzęsówce, pow. kolbuszowski
  • Aleksander Składzień, s. Jana, ur. 15 VIII 1903 r. w Ropczycach
  • Jan Skrzypek, s. Henryka, ur. 9 II 1914 r. w Świlczy, pow. rzeszowski
  • Edward Antoni Słowik, s. Błażeja, ur. 6 I 1893 r. w Zagórzu, pow. sanocki
  • Adam Józef Smarzewski, s. Zygmunta, ur. 19 XII 1909 r. w Przemyślu
  • Stanisław Soczek, s. Antoniego, ur. 28 IV 1890 r. w Kołaczycach, pow. jasielski
  • Stanisław Józef Sołtysik, s. Andrzeja, ur. 8 V 1907 r. w Żmigrodzie Nowym, pow. jasielski
  • Władysław Wiktor Sontag, s. Karola, ur. 4 VIII 1894 r. w Przemyślu
  • Józef Ludwik Dawid Spitz, s. Eisiga, ur. 18 III 1907 r. w Drohobyczce, pow. przemyski
  • Kazimierz Oskar Spolski, s. Adama, ur. 16 XI 1897 r. w Łańcucie
  • Franciszek Stanek, s. Sebastiana, ur. 28 VIII 1910 r. w Sielcu, pow. ropczycki
  • Władysław Starzecki, s. Jana, ur. 14 VI 1892 r. w Zarszynie, pow. sanocki
  • Jan Stec, s. Antoniego, ur. 12 V 1907 r. w Tarnobrzegu
  • Józef Stec, s. Józefa, ur. 16 XI 1911 r. w Woli Rafałowskiej, pow. rzeszowski
  • Gustaw Stocki, s. Karola, ur. 6 I 1913 r. w Ustrzykach Dolnych
  • Jerzy Longin Robert Strzelecki, s. Leona, ur. 4 X 1906 r. w Bojanowie, pow. niżański
  • Marian Surman, s. Szczepana, ur. 12 IX 1896 r. w Sędziszowie
  • Władysław Aleksander Suryn, s. Włodzimierza, ur. 7 VI 1894 r. w Krośnie
  • Józef Synoś, s. Andrzeja, ur. 11 III 1893 r. w Borku Nowym, pow. rzeszowski
  • Stanisław Szczeklik, s. Romana, ur. 19 I 1908 r. w Pilźnie
  • Aleksander Szczęścikiewicz, s. Jana, ur. 25 II 1896 r. w Jarosławiu
  • Stanisław Szelest, s. Jana, ur. 21 I 1898 r. w Rzędzianowicach, pow. mielecki
  • Władysław Szepieniec, s. Bartłomieja, ur. 27 VI 1898 r. w Rymanowie, pow. sanocki
  • Stanisław Szerski, s. Józefa, ur. 7 XII 1897 r. w Zręcinie, pow. krośnieński
  • Ignacy Szewczyk, s. Antoniego, ur. 16 I 1902 r. w Baryczy
  • Andrzej Tomasz Szurmiak, s. Cypriana, ur. 18 IX 1897 r. w Cergowej, pow. krośnieński
  • Aleksander Ślęczka, s. Wojciecha, ur. 18 V 1893 r. w Sanoku
  • Karol Antoni Świątek, s. Antoniego, ur. 29 XI 1911 r. w Jarosławiu
  • Józef Marian Świderski, s. Kazimierza, ur. 17 X 1907 r. w Krośnie
  • Józef Adam Ludwik Tabiński, s. Aleksandra, ur. 19 III 1888 r. w Orzechówce, pow. brzozowski
  • Stanisław Tatarzyn, s. Józefa, ur. 4 XII 1906 r. w Tyrawie Solnej, pow. sanocki
  • Paweł Tęcza, s. Jana, ur. 2 VI 1906 r. w Głogowie, pow. rzeszowski
  • Paweł Thommée, s. Edwarda, ur. 1 X 1888 r. w Święcianach [?]
  • Witold Feliks Tietze, s. Mariana, ur. 28 VIII 1911 r. w Mielcu
  • Julian Antoni Tokarz, s. Franciszka, ur. 6 I 1899 r. w Jarosławiu
  • Piotr Trapp, s. Filipa, ur. 15 IX 1892 r. w Zagórzu, pow. sanocki
  • Bogusław Maksymilian Trondowski, s. Mariana, ur. 14 VIII 1906 r. w Nisku
  • Roman Trybulski, s. Antoniego, ur. 3 VII 1899 r. w Nisku
  • Wawrzyniec Typrowicz, s. Wawrzyńca, ur. 29 I 1890 r. w Mszanie, pow. krośnieński
  • Adam Władysław Urbanek, s. Franciszka, ur. 18 X 1916 r. w Dębicy
  • Jan Wachal, s. Władysława, ur. 23 V 1904 r. w Chorkówce, pow. krośnieński
  • Edward Walania, s. Jana, ur. 11 X 1899 r. w Leżajsku
  • Władysław Warchoł, s. Alojzego, ur. 11 XII 1895 r. w Przybówce, pow. krośnieński
  • Adam Wątróbski, s. Jana, ur. 15 V 1914 r. w Błażowej, pow. rzeszowski
  • Tadeusz Welfeld, s. Alojzego, ur. 28 XI 1906 r. w Jaśle
  • Adam Marian Werner, s. Stanisława, ur. 21 XI 1893 r. w Dzikowie Starym k. Cieszanowa
  • Jan Ludwik Wianecki, s. Franciszka, ur. 3 VII 1903 r. w Krośnie
  • Władysław Jan Wianecki, s. Stanisława, ur. 1 IX 1905 r. w Krośnie
  • Tadeusz Wikiera, s. Antoniego, ur. 20 I 1892 r. w Nowosielcach 
  • Henryk Wilk, s. Józefa, ur. 24 VI 1897 r. w Lubeni, pow. rzeszowski
  • Andrzej Wiszniewski, s. Eugeniusza, ur. 13 XI 1909 r. w Rzeszowie
  • Mieczysław Teofil Józef Wiśniowski, s. Michała, ur. 4 V 1910 r. w Porażu, pow. leski
  • Józef Teofil Marian Władyka, s. Andrzeja, ur. 8 IX 1901 r. w Szczawnem, pow. sanocki
  • Jan Wnęk, s. Franciszka, ur. 28 XII 1891 r. w Jarosławiu
  • Adam Wojdyłło, s. Kazimierza, ur. 29 II 1892 r. w Kidałowicach, pow. jarosławski
  • Kazimierz August Wojtar, s. Antoniego, ur. 27 VII 1890 r. w Jarosławiu
  • Władysław Ignacy Wolanin, s. Franciszka, ur. 17 VII 1897 r. w Lubaczowie
  • Edmund Wolańczyk, s. Józefa, ur. 15 XI 1894 r. w Lubaczowie
  • Wilhelm Tadeusz Wołoszyn, s. Antoniego, ur. 6 IV 1899 r. w Kańczudze
  • Stanisław Wójcik, s. Józefa, ur. 4 III 1879 r. w Słocinie, pow. rzeszowski
  • Franciszek Wróbel, s. Andrzeja, ur. 6 X 1890 r. w Jasionce, pow. krośnieński
  • Stanisław Wincenty Wysocki, s. Wincentego, ur. 8 I 1911 r. w Rzeszowie
  • Adam Franciszek Wysocki-Odrowąż, s. Karola, ur. 4 VIII 1893 r. w Błędowej Tyczyńskiej, pow. rzeszowski
  • Stanisław Franciszek Wyżykowski, s. Jana, ur. 3 V 1880 r. w Brzozowie
  • Stefan Bolesław Zabielski, s. Antoniego, ur. 18 VI 1887 r. w Kosinie, pow. łańcucki
  • Bolesław Stefan Zając, s. Szymona, ur. 30 III 1892 r. w Rzeszowie
  • Bronisław Wilhelm Zaziemski, s. Mikołaja, ur. 3 IV 1890 r. w Dubiecku, pow. przemyski
  • Sylwester Żołna, s. Jana, ur. 11 XII 1895 r. w Szczepańcowej, pow. krośnieński
  • Jan Żybura, s. Franciszka, ur. 23 IV 1912 r. w Cisowie-Lesie, pow. niżański

Twer (Kalinin):

Wybrano na podstawie: 
Miednoje. Księga Cmentarna Polskiego Cmentarza Wojennego, t. 1-2, Warszawa 2006.

  • Mikołaj Antoniszyn, s. Ignacego, ur. w 1887 r. w Stryju 
  • (we wrześniu 1939 r. pełnił służbę na posterunku PP w Przemyślu)
  • Władysław Bajer, s. Stanisława, ur. w 1909 r. w Baranowie [?]
  • Antoni Bar, s. Jana, ur. 1 I 1896 r. w Kątach Łańcuckich
  • Józef Baran, s. Michała, ur. w 1896 r. w Witkowicach [?]
  • Wojciech Bednarz, s. Antoniego, ur. 15 IV 1895 r. w Dzikowie Starym
  • Tadeusz Michał Biernat, s. Michała, ur. 30 I 1915 r. w Rzeczycy [?]
  • Marcin Bis, s. Stanisława, ur. w 1893 r. w Nisku
  • Władysław Blicharz, s. Józefa, ur. 3 XI 1901 r. w Birczy
  • Jan Broda, s. Wojciecha, ur. 8 VII 1900 r. w Raniżowie
  • Jan Brydak, s. Wincentego, ur. 24 V 1909 r. w Głogowie
  • Józef Burak, s. Jana, ur. 4 VII 1905 r. w Łące
  • Piotr Chmiel, s. Jana, ur. 15 VI 1906 r. (w 1939 r. zamieszkały w Brzezówce, pow. kolbuszowski)
  • Andrzej Chromiak, s. Tomasza, ur. 3 XI 1899 r. w Nozdrzcu-Rzekach
  • Józef Ciechanowski, s. Marcina, ur. 26 II 1889 r. w Bóbrce [?]
  • Jan Ciesielski, s. Walentego, ur. 10 I 1900 r. w Borku [?]
  • Józef Ciupka, s. Jana, ur. 15 III 1895 r. w Bażanówce [?]
  • Michał Czado, s. Franciszka, ur. 29 IX 1899 r. w Łańcucie
  • Tadeusz Bogumił Czeppe, s. Władysława, ur. 8 IX 1893 r. w Tarnobrzegu
  • Kazimierz Czop, s. Franciszka, ur. w 1890 r. w Pruchniku
  • Kazimierz Czuryk, s. Piotra, ur. 4 III 1892 r. w Krasiczynie
  • Tomasz Czywczyński, s. Wawrzyńca, ur. w 1880 r. w Borku [?]
  • Andrzej Czyż, s. Władysława, ur. 18 XI 1913 r. w Rudnej [?]
  • Ludwik Ćwikła, s. Wincentego, ur. 24 II 1906 r. w Szówsku [?]
  • Tomasz Dąbek, s. Jakuba, ur. w 1890 r. w Pysznicy (we wrześniu 1939 r. służył na posterunku PP w Rudniku n. Sanem)
  • Franciszek Dec, s. Józefa, ur. 17 XI 1897 r. w Rakszawie
  • Michał Depko, s. Marcina, ur. w 1893 r. w Nienadówce
  • Jan Dolaciński, s. Franciszka, ur. 26 I 1895 r. w Białobrzegach
  • Franciszak Dranka, s. Wojciecha, ur. 19 II 1899 r. w Harklowej
  • Stanisław Drzażdżyński, s. Michała, ur. 9 XI 1903 r. w Wilkowyi
  • Aleksander Duda, s. Ignacego, ur. 19 XII 1913 r. w Wesołej
  • Leon Dydusiak, s. Wojciecha, ur. 3 III 1893 r. w Przemyślu
  • Wiktor Dziurzyński, s. Marcina, ur. 15 IX 1906 r. w Sanoku
  • Kazimierz Władysław Filipowicz, s. Karola, ur. 4 III 1904 r. w Iwoniczu
  • Franciszek Foltyń, s. Stanisława, ur. w 1894 r. w Sędziszowie
  • Marcin Frącz, s. Macieja, ur. 18 V 1900 r. w Przewrotnem
  • Leon Frenczak vel Freńczak, s. Marcina, ur. 6 X 1897 r. w Przemyślu
  • Łukasz Furtak, s. Kazimierza, ur. 6 X 1900 r. w Raniżowie
  • Jakub Gałdys, s. Antoniego, ur. 19 IV 1906 r. w Dylągówce
  • Jan Gaweł, s. Stanisława, ur. w 1898 r. w Tuligłowach
  • Stanisław Gibała, s. Michała, ur. 21 XI 1899 r. w Nozdrzcu
  • Ludwik Golema, s. Piotra, ur. 5 VII 1900 r. w Widełce
  • Franciszek Górski, s. Walentego, ur. 19 III 1888 r. w Zarzeczu [?]
  • Franciszek Guzek, s. Wojciecha, ur. 12 VIII 1895 r. w Odrzykoniu
  • Józef Guzik, s. Jana, ur. 25 X 1900 r. w Stobiernej
  • Kazimierz Hałdys, s. Walentego, ur. w 1896 r. w Hyżnem
  • Piotr Hałdys, s. Wojciecha, ur. 27 VI 1897 r. w Siedleczce [?]
  • Stanisław Heine, s. Karola, ur. w 1900 r. w Głogowie [?]
  • Władysław Huluk, s. Tomasza, ur. 7 VI 1900 r. w Krościenku [?]
  • Stanisław Irla, s. Kazimierza, ur. 11 XI 1891 r. w Komańczy
  • Antoni Jach, s. Edwarda, ur. 30 XII 1898 r. w Nienadowej
  • Józef Jadach, s. Walentego, ur. 24 X 1908 r. w Jadachach
  • Franciszek Jakubiec, s. Jana, ur. 26 VI 1895 r. w Tryńczy
  • Stanisław Jakubowski, s. Jana, ur. 28 V 1900 r. w Woli Brzosteckiej
  • Wincenty Jakubowski, s. Józefa, ur. 27 VII 1889 r. w Rudnej [?]
  • Ks. Mieczysław Janas, s. Tomasza, ur. 2 I 1904 r. w Świerzowej Polskiej 
  • (był m.in. kapelanem biskupa diecezji przemyskiej)
  • Franciszek Janusz, s. Feliksa, ur. 11 II 1913 r. w Żołyni
  • Wacław Janusz, s. Antoniego, ur. 11 II 1898 r. w Golcowej
  • Franciszek Jarosz, s. Mikołaja, ur. 26 XII 1903 r. w Wólce Pełkińskiej
  • Jan Jenek, s. Andrzeja, ur. 22 XII 1902 r. w Przemyślu
  • Stanisław Jurczak, s. Franciszka, ur. w 1898 r. w Targowiskach
  • Stanisław Juroca, s. Jana, ur. 23 II 1900 r. w Rudniku
  • Jan Jurysta, s. Józefa, ur. 12 VII 1896 r. w Pacławiu
  • Stanisław Karnaś, s. Franciszka, ur. 10 V 1903 r. w Wesołej [?]
  • Adam Keller, s. Józefa, ur. 22 XI 1892 r. w Jasienicy (służył m.in. na posterunku PP w Przemyślu)
  • Jan Kierepka, s. Michała, ur. 14 XII 1901 r. w Majdanie Sieniawskim
  • Mikołaj Kiszko, s. Onufrego, ur. w 1892 r. w Jarosławiu
  • Władysław Kitliński, s. Wincentego, ur. 21 VI 1894 r. w Sędziszowie
  • Kiwa Klejn, s. Abrama, ur. w 1909 r. w Przemyślu
  • Józef Klimek, s. Franciszka, ur. 15 V 1895 r. w Golcowej
  • Piotr Klimek, s. Franciszka, ur. 15 I 1898 r. w Golcowej
  • Franciszek Klon, s. Walentego, ur. 3 IV 1901 r. w Rogach
  • Jan Kobak, s. Piotra, ur. 8 IX 1911 r. w Woli Brzosteckiej [?]
  • Józef Kocaj, s. Pawła, ur. 5 II 1904 r. w Harcie
  • Franciszek Kociołko, s. Daniela, ur. w 1898 r. w Harcie
  • Antoni Kocór, s. Andrzeja, ur. w 1898 r. w Ujeznej [?]
  • Jan Kolasa, s. Józefa, ur. 20 IV 1900 r. w Siedliskach (policjant w pow. lubaczowskim)
  • Stanisław Kolbusz, s. Franciszka, ur. 26 III 1912 r. w Brzostku
  • Franciszek Kołakowski, s. Józefa, ur. 30 III 1894 r. w Baranowie [?]
  • Ignacy Kordas, s. Franciszka, ur. 28 VII 1900 r. w Kosinie
  • Marian Kornag, s. Jana, ur. w 1897 r. w Radrużu
  • Jan Kornak, s. Franciszka, ur. w 1896 r. w Przeworsku
  • Antoni Korzec, s. Pawła, ur. 10 IV 1897 r. w Krasnej
  • Władysław Antoni Kosiba, s. Tomasza, ur. 8 IV 1908 r. w Latoszynie [?]
  • Bronisław Kosydar, s. Franciszka, ur. w 1902 r. w Ropczycach
  • Jan Koszarski, s. Antoniego, ur. w 1902 r. w Domaradzu
  • Józef Kośmicki, s. Stanisława, ur. 11 III 1893 r. w Dzikowie [?]
  • Władysław Bronisław Karol Kotowski, s. Mieczysława, ur. 22 V 1912 r. w Przemyślu
  • Franciszek Kott, s. Walentego, ur. w 1900 r. w Rudnej Małej
  • Władysław Kotula, s. Kazimierza, ur. 14 III 1895 r. w Brzozowie
  • Adam Kowal, s. Eustachego, ur. 6 XII 1897 r. w Przemyślu
  • Ignacy Kowal, s. Jana, ur. 28 VII 1904 r. w Szczucinie
  • Jan Kowal, s. Justyna, ur. 22 XI 1907 r. w Obarzymie
  • Michał Kowal, s. Jana, ur. 6 IX 1897 r. w Szczucinie
  • Józef Kowalski, s. Jana, ur. 23 X 1895 r. w Ustrzykach
  • Piotr Kowalski, s. Józefa, ur. 25 VI 1900 r. w Trzcinicy [?]
  • Mieczysław Edward Kramarz, s. Stanisława, ur. 10 III 1901 r. w Rzeszowie
  • Leon Krauss, s. Jana, ur. 28 VI 1897 r. w Baranowie Sandomierskim
  • Jan Krawczyk, s. Piotra, ur. 30 IX 1898 r. w Czerminie 
  • (służył m.in. na posterunku PP w Lutowiskach)
  • Józef Jan Kripp, s. Michała, ur. 24 VII 1894 r. w Przemyślu
  • Czesław Julian Krzemiński, s. Jana, ur. 15 X 1906 r. w Przemyślu
  • Józef Kubal, s. Jakuba, ur. w 1897 r. w Krościenku Niżnym
  • Mieczysław Feliks Kuczkowski, s. Jana, ur. w 1897 r. w Krasiczynie
  • Kazimierz Kulawiak, s. Wojciecha, ur. 24 IX 1905 r. w Łodzi 
  • (służył na posterunkach PP w Przeworsku i Jarosławiu)
  • Wojciech Zygmunt Kuliga, s. Stanisława, ur. 22 IV 1902 r. w Krośnie
  • Jan Kurecki, s. Walentego, ur. w 1900 r. w Kidałowicach, pow. jarosławski
  • Stefan Kustra, s. Michała, ur. 21 VIII 1890 r. w Jaworniku Ruskim
  • Michał Kuśnierz, s. Jana, ur. 29 I 1893 r. w Bachórzcu
  • Stanisław Kutczuba, s. Antoniego, ur. w 1898 r. w Głowaczowej (służył na posterunku PP w Mielcu)
  • Jan Kuźniar, s. Józefa, ur. 16 VI 1910 r. w Medyni Kańczuckiej
  • Stanisław Kwapisiewicz, s. Aleksandra, ur. 6 XI 1908 r. w Rozwadowie
  • Wincenty Hilary Kwiatkowski, s. Franciszka, ur. 9 I 1905 r. w Humniskach
  • Antoni Laskowski, s. Szymona, ur. 24 I 1894 r. w Borku [?]
  • Stefan Lech, s. Piotra, ur. w 19 XII 1893 r. w Stobiernej
  • Jan Lemech, s. Andrzeja, ur. 5 XII 1896 r. w Jarosławiu
  • Stanisław Lepszy, s. Michała, ur. 30 VIII 1898 r. w Rokietnicy
  • Filip Lis, s. Jana, ur. 27 IV 1898 r. w Przybyszówce
  • Michał Lubieniecki, s. Joachima, ur. 20 VIII 1896 r. w Jarosławiu
  • Tadeusz Łabojko, s. Jana, ur. w 1896 r. w Jarosławiu
  • Karol Łabudek, s. Jana, ur. 15 I 1895 r. w Stonawie 
  • (służył m.in. na posterunku PP w Tarnobrzegu)
  • Jan Łuszczki, s. Andrzeja, ur. w 1889 r. w Sokołowie
  • Antoni Machnik, s. Andrzeja, ur. 4 VIII 1893 r. w Dzikowie
  • Stanisław Malarz, s. Józefa, ur. 14 XI 1901 r. w Zbydniowie
  • Józef Margraf, s. Jakuba, ur. 17 XII 1892 r. w Lubaczowie
  • Tomasz Matys, s. Pawła, ur. w 1894 r. w Kaliszkowicach (w 1939 r. służył na posterunku PP w Sieniawie, pow. jarosławski)
  • Jan Walenty Mazanek, s. Andrzeja, ur. 26 VI 1895 r. w Albigowej
  • Andrzej Mazur, s. Róży, ur. 2 XII 1905 r. w Przemyślu
  • Franciszek Mazurek, s. Macieja, ur. w 1896 r. w Krasnem [?]
  • Jan Mazurski, s. Michała, ur. 21 X 1898 r. w Bóbrce [?]
  • Stefan Kazimierz Mączka, s. Bronisława, ur. w 1903 r. w Baranowie [?]
  • Jan Michałek, s. Jerzego, ur. 12 VI 1912 r. w Nawsiu
  • Ignacy Michno, s. Michała, ur. 17 II 1898 r. w Rzemieniu
  • Antoni Mielczarek, s. Jana, ur. 8 IX 1896 r. w Białej [?]
  • Paweł Mielczarek, s. Michała, ur. 30 XI 1898 r. w Łękach [?]
  • Wojciech Mikulski, s. Teofila, ur. 25 I 1895 r. w Chorzelowie
  • Mieczysław Andrzej Milski, s. Władysława, ur. 27 I 1912 r. w Rzeszowie
  • Jan Mizera, s. Wojciecha, ur. 13 XII 1891 r. w Czekaju [?]
  • Michał Nadwyczawski, s. Wojciecha, ur. w 1898 r. w Wiązownicy
  • Aleksander Niedzielski, s. Jana, ur. 22 XI 1903 r. w Rudnej
  • Marceli Niemczycki, s. Macieja, ur. 30 X 1896 r. w Rokietnicy
  • Tomasz Nietrzeba, s. Augustyna, ur. 12 XII 1901 r. w Morawsku, pow. jarosławski
  • Jan Nowak, s. Franciszka, ur. 19 VI 1894 r. w Węgrzynowicach (we wrześniu 1939 r. służył na posterunku PP w Jarosławiu)

Fot. IPN

  • Stanisław Nowak, s. Sebastiana, ur. 12 IV 1895 r. w Stobiernej
  • Władysław Oleszkiewicz, s. Szymona, ur. 2 VIII 1898 r. w Harklowej
  • Stanisław Ołubek, s. Stanisława, ur. 22 VIII 1895 r. w Witkowicach [?]
  • Ludwik Osiniak, s. Jana, ur. 25 VIII 1899 r. w Głogowie [?]
  • Jan Ozimek, s. Piotra, ur. 18 X 1894 r. w Kolbuszowej
  • Stanisław Ozimek, s. Jana, ur. 2 VII 1922 r. w Kolbuszowej
  • Józef Pachniewski, s. Ignacego, ur. 24 XII 1892 r. w Brzozowie
  • Stanisław Pacześniak, s. Jana, ur. w 1895 r. w Rzeszowie
  • Tomasz Pałac, s. Walentego, ur. 22 XII 1907 r. w Dylągówce
  • Józef Panek, s. Jana, ur. w 1899 r. w Czarnej Łańcuckiej
  • Józef Pastucha, s. Marcina, ur. 16 I 1899 r. w Nisku
  • Józef Pączek, s. Michała, ur. w 1895 r. w Łańcucie
  • Stanisław Pelc, s. Ignacego, ur. w 1906 r. w Łańcucie
  • Adam Pentoś, s. Jana, ur. 7 VIII 1889 r. w Borku [?]
  • Franciszek Pered, s. Józefa, ur. 10 X 1901 r. w Niżatycach
  • Stanisław Pęcherek, s. Jana, ur. w 1905 r. w Wesołej [?]
  • Andrzej Piątek, s. Jana, ur. w 1889 r. w Jaworniku Polskim
  • Franciszek Piątkiewicz, s. Jakuba, ur. 1 VII 1886 r. w Pawłosiowie
  • Franciszek Pierchała, s. Józefa, ur. 25 IV 1897 r. w Kamieniu [?]
  • Tomasz Piersiak, s. Jana, ur. w 1896 r. w Górnie
  • Edward Pisarek, s. Tomasza, ur. 26 IX 1911 r. w Przybyszówce
  • Ludwik Pleśniak, s. Michała, ur. 31 VII 1906 r. w Słocinie
  • Jan Płatnerz, s. Stanisława, ur. w 1897 r. w Zalesiu [?]
  • Stefan Podkówka, s. Jana, ur. 24 VIII 1897 r. w Słowicie (od 1937 r. służył na posterunku PP w Przeworsku, we wrześniu 1939 r. zastępca kierownika komisariatu w Jarosławiu)
  • Stanisław Podraza, s. Józefa, ur. 18 III 1900 r. w Łękach Dolnych
  • Andrzej Polnik, s. Stanisława, ur. w 1888 r. w Krzywczy
  • Tomasz Popkiewicz, s. Franciszka, ur. 9 XII 1894 r. w Radymnie
  • Wojciech Postaremczak, s. Franciszka, ur. 17 IV 1890 r. w Gorzycach
  • Gabriel Prokop, s. Jakuba, ur. 17 III 1899 r. w Dynowie
  • Jan Proszak, s. Józefa, ur. w 1888 r. w Malawie
  • Franciszek Prusak, s. Romana, ur. 28 VIII 1901 r. w Jaśle
  • Józef Puzio, s. Jana, ur. 7 IV 1897 r. w Jodłówce
  • Julian Jan Radoniewicz, s. Jakuba, ur. 8 X 1895 r. w Żmigrodzie Nowym (komendant powiatowy policji w Lublinie)
  • Stanisław Ratajczak, s. Wawrzyńca, ur. w 1913 r. (służył na posterunku PP w Krasiczynie)
  • Franciszek Rebizak, s. Jakuba, ur. 11 XII 1899 r. w Bartkówce
  • Stanisław Rozlazły, s. Józefa, ur. 4 IV 1904 r. w Latoszynie [?]
  • Andrzej Ryba, s. Józefa, ur. 23 XI 1894 r. w Jaśle
  • Alfred Rybak, s. Jana, ur. 7 VII 1889 r. w Żołyni
  • Władysław Rybak, s. Ludwika, ur. 14 I 1899 r. w Witkowicach [?]
  • Jan Józef Rybowski, s. Mikołaja, ur. 24 I 1893 r. we Lwowie (w 1939 r. I zastępca dowódcy 10. dyonu żandarmerii w Przemyślu)
  • Wincenty Rydzik, s. Walentego, ur. 21 I 1907 r. w Grodzisku Dolnym
  • Władysław Rysiowski, s. Piotra, ur. 18 IV 1896 r. w Narolu
  • Józef Ryś, s. Jana, ur. 20 III 1899 r. w Łące [?]
  • Walerian Rzeszotko, s. Bronisława, ur. 14 IV 1910 r. w Sanoku
  • Stanisław Rzęsiowski, s. Wawrzyńca, ur. 3 III 1895 r. w Biegonicach (w 1939 r. komendant posterunku PP w Mielcu)
  • Michał Józef Serednicki, s. Ambrożego, ur. 31 X 1897 r. w Sanoku
  • Stanisław Siekierski, s. Władysława, ur. 8 V 1901 r. w Brzozowie
  • Jan Siembida, s. Aleksandra, ur. 10 XII 1893 r. w Kurzynie Wielkiej (w 1937 r. służył w PP w pow. niżańskim, w 1939 r. zastępca komendanta posterunku w Jeżowem)
  • Adam Sikora, s. Adama, ur. 17 I 1916 r. w Nawsiu
  • Karol Sikora, s. Adama, ur. w 1898 r. w Witkowicach [?]
  • Jan Sitarz, s. Wojciecha, ur. 12 X 1902 r. w Niebieszczanach
  • Wincenty Skoczek, s. Ferdynanda, ur. 19 I 1888 r. w Radomyślu
  • Tomasz Sławiński, s. Tomasza, ur. 13 XI 1899 r. w Łękach Górnych
  • Antoni Smyrski, s. Jan, ur. 24 III 1904 r. w Widełce
  • Franciszek Snopkowski, s. Tomasza, ur. 15 I 1899 r. w Kolbuszowej
  • Franciszek Sobel, s. Adama, ur. w 1904 r. w Załężu [?]
  • Władysław Maciej Soboń, s. Macieja, ur. 2 VII 1902 r. w Wojsławicach
  • Józef Sondej, s. Ignacego, ur. 5 X 1895 r. w Jarosławiu
  • Antoni Sopel, s. Jana, ur. w 1900 r. Oleszycach
  • Jan Sowa, s. Bartłomieja, ur. 18 IX 1888 r. w Brzostku
  • Jan Sowa, s. Błażeja, ur. 30 XI 1904 r. w Błażowej
  • Bronisław Stachowicz, s. Antoniego, ur. 10 II 1901 r. w Chmielniku [?]
  • Jan Stefek, s. Pawła, ur. 23 XI 1899 r. w Dębowcu
  • Józef Stochmal, s. Jana, ur. 13 IX 1894 r. w Brzózie Królewskiej
  • Jan Kazimierz Szafrański, s. Edwarda, ur. 29 I 1886 r. w Jaśle
  • Michał Szajer, s. Wojciecha, ur. 10 VIII 1897 r. w Gorliczynie
  • Ludwik Kacper Szałajko, s. Franciszka, ur. 6 I 1895 r. w Birczy

Fot. IPN

  • Franciszek Szarlak, s. Jana, ur. 10 X 1892 r. w Krasnem [?]
  • Józef Szczepanik, s. Tomasza, ur. 7 III 1900 r. w Zgłobniu
  • Jan Szczepański, s. Walentego, ur. 27 I 1899 r. w Ujeździe [?]
  • Bartłomiej Szczęch, s. Jana, ur. 14 VIII 1899 r. w Chmielniku [?]
  • Roman Szczukiewicz, s. Franciszka, ur. 20 VIII 1898 r. w Chmielniku [?]
  • Stanisław Szklanny, s. Jana, ur. w 1891 r. w Grodzisku [?]
  • Józef Leopold Szklarski, s. Franciszka, ur. 16 X 1911 r. w Korczynie
  • Antoni Szpunar, s. Walentego, ur. w 1893 r. w Soninie
  • Ks. kpt. Bronisław Szwed, s. Michała, ur. w 1895 r. w Rudniku
  • Józef Świderek, s. Feliksa, ur. w 1894 r. w Krasnem [?]
  • Piotr Świeca, s. Jana, ur. 23 V 1912 r. w Niechobrzu
  • Władysław Toczek, s. Jana, ur. 3 IV 1903 r. w Nozdrzcu
  • Stanisław Tomczyński, s. Wacława, ur. 13 I 1901 r. w Chmielniku [?]
  • Antoni Tomecki, s. Tomasza, ur. 17 III 1899 r. w Tuszowie Narodowym
  • Antoni Troska, s. Wincentego, ur. 26 V 1899 r. w Borku
  • Izydor Tymiński, s. Józefa, ur. 3 XI 1893 r. w Wojtkowej
  • Władysław Uberman, s. Stanisława, ur. 17 V 1891 r. w Łańcucie
  • Marcin Umiński, s. Franciszka, ur. w 1890 r. w Ulanowie
  • Józef Tadeusz Walczak, s. Tomasza, ur. 2 II 1894 r. w Domaradzu
  • Stefan Walendowski, s. Mikołaja, ur. 21 VIII 1905 r. w Baranowie [?]
  • Stanisław Wawro, s. Tomasza, ur. 14 IV 1899 r. w Żołyni
  • Stanisław Wawrzyszko, s. Szymona, ur. 10 V 1909 r. w Muninie
  • Władysław Wawszkowicz, s. Ignacego, ur. 26 III 1910 r. w Komborni
  • Julian Wesołowski, s. Karola, ur. w 1897 r. w Mogielnicy (w 1939 r. naczelnik więzienia w Mielcu)
  • Władysław Wesołowski, s. Zygmunta, ur. 14 VII 1888 r. w Zagórzu
  • Michał Wiater, s. Stanisława, ur. 29 IX 1895 r. w Bystrzycy (w 1939 r. służył w Przemyślu)
  • Antoni Wiktor, s. Józefa, ur. 28 II 1903 r. w Dynowie
  • Józef Wilczyński, s. Juliana, ur. w 1898 r. w Medyce (w 1939 r. komendant posterunku PP w Łańcucie)
  • Władysław Winiarski, s. Tomasza, ur. 8 VII 1908 r. w Przybyszówce
  • Józef Witek, s. Stanisława, ur. 28 X 1900 r. w Pogwizdowie
  • Feliks Andrzej Witkowski, s. Wawrzyńca, ur. 18 XI 1897 r. w Dynowie
  • Franciszek Aleksander Witkowski, s. Mieczysława, ur. 1 XII 1901 r. w Przeworsku
  • Tadeusz Witkowski, s. Antoniego, ur. 10 X 1896 r. w Dynowie
  • Jan Wojewoda, s. Andrzeja, ur. 20 III 1897 r. w Dymitrowie Dużym 
  • (w 1939 r. służył na posterunku PP w Ropczycach)
  • Józef Wojnowski, s. Franciszka, ur. 14 VIII 1896 r. w Haczowie
  • Piotr Wojszwiłło, s. Mikołaja, ur. w 1896 r. w Dzikowcu [?]
  • Bolesław Wojtar, s. Antoniego, ur. 27 XI 1893 r. w Przeworsku
  • Teofil Wojtas, s. Franciszka, ur. 13 II 1900 r. w Potoku
  • Jan Wołkowicz, s. Wojciecha, ur. 8 I 1897 r. w Siedliskach 
  • (w 1939 r. służył na posterunku PP w Gawłuszowicach, pow. mielecki)
  • Michał Wójcikowski, s. Jana, ur. 7 X 1901 r. w Dzikowie [?]
  • Michał Wrochniewski, s. Piotra, ur. w 1893 r. w Białobrzegach
  • Piotr Wronowski, s. Stanisława, ur. 14 VIII 1893 r. w Tuszowie Narodowym
  • Tomasz Wróbel, s. Władysława, ur. 29 XII 1896 r. w Ulanowie
  • Józef Alfred Wrześniowski, s. Wilhelma, ur. 14 IX 1908 r. w Januszkowicach
  • Jan Zabaryło, s. Grzegorza, ur. w 1892 r. w Krasnem [?]
  • Franciszek Zając, s. Cypriana, ur. 8 IV 1909 r. w Przemyślu
  • Wiaczesław Zarzycki, s. Józefa, ur. 8 I 1902 r. w Krzeszowie
  • Antoni Zielski, s. Mikołaja, ur. 8 II 1892 r. w Rudniku
  • Władysław Zimoń, s. Wojciecha, ur. 25 V 1896 r. w Borownicy
  • Kazimierz Ziomek, s. Stanisława, ur. 26 X 1906 r. w Święcanach [?]
  • Franciszek Znojko, s. Andrzeja, ur. 14 VI 1898 r. w Radymnie
Osoby związane z Podkarpaciem, których miejsca urodzenia nie ustalono:

  • Juliusz Bakoń, ur. w 1919 r., prawdopodobnie mieszkał w Sanoku
  • Maksymilian Szmidt, s. Józefa, ur. w 1915 r., absolwent gimnazjum w Nisku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy