Reklama

Aresztowano stalkera. Nękał i groził byłej partnerce

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Aresztowano stalkera. Nękał i groził byłej partnerce  - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z regionu 53-latek wysyłał wiadomości tekstowe do byłej żony, w których używał wobec niej słów wulgarnych i obelżywych, a nawet nachodził ją w miejscu pracy i wszczynał awantury. Policjanci zatrzymali stalkera i przedstawili mu zarzuty uporczywego nękania i kierowania gróźb wobec byłej partnerki. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.

Tarnobrzescy policjanci zakończyli postępowanie przygotowawcze przeciwko mężczyźnie, który dopuścił się stalkingu oraz gróźb karalnych. Sprawcą okazał się 53-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który od czerwca ubiegłego roku wysyłał za pośrednictwem komunikatora obraźliwe wiadomości tekstowe do byłej żony. 


- Mężczyzna zraniony odejściem kobiety, wielokrotnie do niej dzwonił i znieważał, nachodził w miejscu pracy, gdzie wszczynał awantury, poniżał ją, a nawet groził pozbawieniem życia.

- wyjaśnia tarnobrzeska komenda.

Pokrzywdzona prosiła mężczyznę, żeby przestał, jednak 53-latek dalej ją nękał. Swoją agresję kierował również wobec nieletniej córki. Kobieta o całym zdarzeniu powiadomiła policjantów. Śledczy pierwsze czynności przeprowadzili jeszcze w czerwcu 2020 roku. Wówczas decyzją prokuratora, 53-letni mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, miał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią w jakiejkolwiek formie. 

Stalker nie stosował się jednak do nałożonych na niego środków. Cały czas nachodził byłą żonę, dzwonił do niej, wysyłał obraźliwe sms-y, a nawet groził.

Policjanci w tej sprawie zebrali kolejny materiał dowodowy. Przedstawili mężczyźnie zarzut przestępstwa związanego z groźbami karalnymi i stalkingiem.

Na podstawie materiału dowodowego prokurator złożył wniosek o tymczasowy areszt dla 53-latka. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy