Reklama

Reklama

Kontrola NIK w rzeszowskim Ratuszu. Marek Bajdak zawiesza procedowane "wz-tki"

Opublikowano: 20 kwietnia 2021 06:39
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Kontrola NIK w rzeszowskim Ratuszu. Marek Bajdak zawiesza procedowane "wz-tki" - Zdjęcie główne

Na zdjęciu Marek Bajdak | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rzeszów Marek Bajdak, który pełni funkcję prezydenta Miasta Rzeszowa, podjął decyzję o zawieszeniu kilkunastu postępowań o wydanie decyzji o warunkach zabudowy na terenach zielonych. Decyzja dotyczy między innymi rejonu ulicy Spacerowej oraz terenów nad Wisłokiem przy ul. Podwisłocze.

Podstawą prawną do podjęcia takiej decyzji był wyrok Wojewódzkiego Sądu Apelacyjnego w Łodzi, który uznał, że jeżeli wniosek o ustalenie warunków zabudowy dotyczy obszaru, co do którego istnieje obowiązek sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, to takie postępowanie administracyjne zawiesza się do momentu sporządzenia planu.


ZOBACZ TAKŻE: Cztery osoby w szpitalu! Zderzenie auta z drzewem


- Zawiesiłem postępowania, bo wymagały tego przepisy. Zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym dla obszarów o charakterze publicznym, a do takich zaliczają się tereny zielone, obowiązkowe jest sporządzenie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli ich nie ma, należy zawiesić wnioski o wydanie warunków zabudowy.

– tłumaczy swoją decyzję Marek Bajdak.

Prezydent na razie zawiesił 13 postępowań na ośmiu ulicach. Oprócz ul. Spacerowej i Podwisłocze, m. in. na ul. Bałtyckiej, św. Filipa, Słocińskiej czy Na Skały. Zawieszone postępowania dotyczyły zarówno wysokich bloków, domów w zabudowie szeregowej jak i budynków jednorodzinnych.

- To są dane na poniedziałek 19 kwietnia. Sytuacja cały czas się zmienia, gdyż sprawdzane są kolejne lokalizacje inwestycji czy nie kolidują z terenami zielonymi.

– tłumaczy Katarzyna Leśko, kierująca wydziałem architektury w Urzędzie Miasta.

Decyzja podjęta przez Marka Bajdaka ma być wynikiem pracy kontrolerów z Najwyższej Izby Kontroli, którzy prowadzą czynności w Urzędzie Miasta Rzeszowa. 

- Te decyzje o zawieszeniu wuzetek to częściowo efekt kontroli, jaką od NIK prowadzi w urzędzie, a dotyczy ona właśnie terenów zielonych. Postępowania będą sukcesywnie zawieszane do czasu uchwalenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

– dodaje prezydent Marek Bajdak.


ZOBACZ TAKŻE: Jak zmarł 28-latek z Dzikowca? Jest komentarz śledczych!


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    smb-b

    z kroniki sądowej:" Powierzenie inwestorowi zasięgnięcia zasadniczej opinii w sprawie SKO wiedząc o tak ukształtowanej konfiguracji stron postępowania i organu wydającego decyzję, dodatkowo pogłębiło wątpliwości z takiego układu wynikające, gdyż w toku postępowania odwoławczego nie przeprowadziło samodzielnie kluczowej części postępowania, lecz zleciło uzupełnienia dowodów i materiałów Prezydentowi Miasta, a zatem inwestorowi. "