Reklama

Luzowanie obostrzeń sanitarnych stanie się faktem! Decyzja w środę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Zdrowia

Luzowanie obostrzeń sanitarnych stanie się faktem! Decyzja w środę - Zdjęcie główne

Adam Niedzielski | foto Ministerstwo Zdrowia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Minister zdrowia Adam Niedzielski zakomunikował, że w środę zostaną zaprezentowane informacje dotyczące luzowania obostrzeń. Które branże mogą liczyć na "odmrożenie"? Kolejność znoszenia reżimu sanitarnego może wzbudzić kontrowersje.

Jakie decyzje są rozpatrywane przez rząd? W rozmowie w Radiu ZET minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że w pierwszej kolejności brany jest pod uwagę powrót do szkół dzieci z klas I-III, a także regionalizacja obostrzeń w handlu. Wszystkie decyzje mają zostać ogłoszone w środę.

CZYTAJ TAKŻE:

Szef resortu zdrowia zapytany o kolejne kroki w "odmrażaniu" gospodarki, stwierdził, że będzie to przełom maja i czerwca.

- Trzeba jednak pamiętać, że nie możemy po trzeciej fali zafundować sobie czwartej fali zachorowań. To nie jest ten czas, by podejmować decyzję luzujące. Trzeba poczekać, by sytuacja wróciła do normalności również w zakresie sektora medycznego.

- powiedział w Radiu ZET minister Niedzielski.

W przypadku edukacji rząd chce żeby młodzież wróciła do szkolnych ław jeszcze przed końcem roku szkolnego. Możliwe jest natomiast przeprowadzenie testów antygenowych u maturzystów.

- W następnej kolejności będą pewnie przywrócone drobne usługi, później może handel wielkopowierzchniowy, w perspektywie są też hotele, a na końcu restauracje i fitness. Siłownie i restauracje, z mojego punktu widzenia, są na końcu kolejki, ponieważ przyczyniają się do rozwoju wirusa.

- mówił.

Minister zdrowia przyznał, że zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu jest możliwe bliżej końca maja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy