Reklama

Ogromne przedsięwzięcie w Stalowej Woli. SK Nexilis z Korei Południowej inwestuje 3 miliardy złotych [WIDEO, ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Kraju Ta fabryka to przyszłość i szansa na potężny skok rozwojowy nie tylko dla Stalowej Woli, ale i całego regionu. Firma SK Nexilis z Korei Południowej inwestuje ogromne pieniądze na Podkarpaciu.

W czwartek, 18 listopada, doszło do ważnego wydarzenia. Przedstawiciele firmy SK Nexilis z Korei Południowej, w obecności premiera Mateusza Morawieckiego, ogłosili budowę nowoczesnej fabryki. Czołowy ekspert w dziedzinie wytwarzania folii miedzianej do baterii dla elektrycznych aut będzie inwestował na Podkarpaciu, w Stalowej Woli.

Ceremonia ogłoszenia decyzji o lokalizacji w Stalowej Woli strategicznego inwestora zagranicznego z branży nowoczesnych technologii elektromobilności to ważne wydarzenie dla całego województwa.

- Przypominam, że niedawno na Podkarpaciu zainicjowaliśmy działalność podkarpackiej doliny wodorowej. Stawiamy na nowoczesny rozwój elektromobilności, wykorzystania wodoru i wszelkich najnowszych technologii w zasilaniu polskiego przemysłu w czystą energię. Inwestycja w szeroko rozumianą elektromobilność wpisuje się w strategię odpowiedzialnego rozwoju w idealny sposób. Tworzy nowe miejsca pracy i potencjał do rozwoju nowych technologii, kreatywności i innowacyjności w Polsce.

- wskazał Mateusz Morawiecki.

- Jestem przekonany, że inwestycja firmy SK Nexilis będzie nie tylko bardzo dobrym wyborem dla niej samej, ale również dla Stalowej Woli, Podkarpacia i całej Polski. Ta wielka inwestycja wpisuje się perfekcyjnie w #PolskiŁad, czyli strategiczny program rozwoju polskiej gospodarki dla dobra społeczeństwa i ku obopólnym korzyściom Polski i Korei Południowej.

- mówił szef rządu.

 

Koreańczycy mają zamiar zainwestować 3 miliardy złotych (w pierwszej fazie). Firmę interesuje zakup gruntu pod inwestycję o wielkości 560 tysięcy metrów kwadratowych. Sama fabryka powstanie w ekspresowym tempie (początek budowy pierwsza połowa 2022 roku) i ruszy z produkcją w drugiej połowie 2024 roku. To jednak dopiero początek, bo Koreańczycy planują kolejne inwestycje, a Stalowa Wola ma w przyszłości stać się europejskim centrum elektromobilności.

- Podejmujemy współpracę nie tylko gospodarczą, ale także kulturalną, społeczną i edukacyjną. Chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy pomagają nam w zmianach i modernizacji Stalowej Woli. To święto całego regionu, bo tak trzeba określić największą inwestycję na Podkarpaciu.

- powiedział Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy