Reklama

Lucjusz Nadbereżny zarobi o 8 tysięcy więcej? Szykuje się solidna podwyżka dla prezydenta Stalowej Woli

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Stowarzyszenie "Nasze Miasto" w Stalowej Woli/opr.własne

Lucjusz Nadbereżny zarobi o 8 tysięcy więcej? Szykuje się solidna podwyżka dla prezydenta Stalowej Woli - Zdjęcie główne

Władze Stalowej Woli z podwyżką wynagrodzeń? Wkrótce decyzja | foto Stowarzyszenie "Nasze Miasto" w Stalowej Woli/opr.własne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie O blisko osiem tysięcy złotych wzrosnąć ma wynagrodzenie prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego. Dieta dla przewodniczącego stalowowolskiej rady miasta wzrośnie o ponad osiemdziesiąt procent, a dla radnych ma być to około pięćdziesięciu procent więcej.

W październiku bieżącego roku weszła w życie nowelizacja ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Założeniem dokumentu jest ustalenie maksymalnych wysokości wynagrodzeń m.in. dla prezydentów miast, wójtów czy radnych.

Stąd też, 10 listopada, radni ze Stalowej Woli zajmą się uchwałą o podwyżce pensji dla prezydenta Stalowej Woli Juliusza Nadbereżnego. Przy okazji głosować będą nad zwiększeniem wysokości swoich diet. 

Kolosalne podwyżki prezydenta i radnych Stalowej Woli!

- Wynagrodzenie prezydenta wzrośnie z 10 590 złotych do 18 486 złotych. Są to stawki brutto. Po zmianach pensja zasadnicza prezydenta wyniesie 10770 złotych, dodatek funkcyjny - 3450 złotych oraz 30 procent łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego - 4266 złotych

- wylicza portal stalowka.net.

Przewodniczącemu rady dieta wzrosnąć ma o 82,40 procent kwoty maksymalnej do wysokości 2654,15 zł, wiceprzewodniczącym rady wzrośnie 70,18 procent kwoty maksymalnej - 2260,48 zł, przewodniczącym komisji stałych i doraźnych Rady wzrośnie 56,29 procent kwoty maksymalnej - 1813,12 zł, dla członków Komisji Mieszkaniowej wzrośnie o 50,18 procent kwoty maksymalnej - 1616,29 zł, dla radnych wzrośnie o 47,96 procent kwoty maksymalnej - 1544,71 zł. Otrzymują oni zatem około 600 złotych więcej - przekazuje stalowka.net.

Co ciekawe uchwała zapewnia wyrównanie wynagrodzenia z terminem od 1 sierpnia bieżącego roku.

Z takimi podwyżkami dla randych i prezydneta Nadbereżnego nie zgadza się Stowarzyszenie "Nasze Miasto" w Stalowej Woli. 

- Rząd jak widać skutecznie walczy z inflacją. Sobie i Wam również życzymy podobnych podwyżek. Najlepiej z wyrównaniem od sierpnia

- uzupełnia stowarzyszenie. 

grafika: Stowarzyszenie "Nasze Miasto" w Stalowej Woli

- Przy takim wzroście kosztów w gospodarstwach domowych i drożyźnie w sklepach to rządzący powinni w pierwszej kolejności zadbać o obywateli, a w drugiej o siebie. Dodatkowo wzrost wynagrodzenia na takim poziomie na tle rosnącego zadłużenia samorządu i niepewności uważamy za dość uwłaczające - piszą w mediach społecznościowych członkowie stowarzyszenia. 

Stalowa Wola zaciągnie także 28 milionów złotych kredytu

Na środowej sesji Rady Miasta w Stalowej Woli radni zajmą się projektem uchwały, która dopuści emisje obligacji na kwotę 28 milionów złotych. Zdaniem Stowarzyszenia "Nasze Miasto" w Stalowej Woli kwota ta ma sfinansować planowany deficyt budżetowy w mieście. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy