Reklama

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny: - Niektórzy samorządowcy zachowują się jak smerfy Marudy [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB Lucjusz Nadbereżny

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny: - Niektórzy samorządowcy zachowują się jak smerfy Marudy [WIDEO] - Zdjęcie główne

Prezydent Stalowej Woli - Lucjusz Nadbereżny | foto FB Lucjusz Nadbereżny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa wizyta premiera Mateusza Morawieckiego na Podkarpaciu. Po wizycie na budowie trasy Via Carpatia szef rządu wybrał się do Stalowej Woli - miasta gdzie bardzo często pojawiają się najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki rozpoczął serię spotkań w całym kraju. W ten sposób promowane są założenia Polskiego Ładu. Jednym z pierwszych miejsc w tej długie trasie jest Podkarpacie i Stalowa Wola. To właśnie tam szef rządu zachwalał założenia polityki mieszkaniowej, które chce realizować Zjednoczona Prawica.

CZYTAJ TAKŻE:

POLSKI ŁAD A POLITYKA MIESZKANIOWA:

  • państwo gwarantujące nawet 100 tys. zł wkładu własnego
  • państwo dające gwarancję bankową dla kredytobiorcy w wysokości do 100 tys. zł
  • możliwość budowy domu bez pozwolenia na budowę, o powierzchni do 70 m2 u podstawy plus taras, z użytkowym poddaszem
  • możliwość wcześniejszej spłaty kredytu mieszkaniowego przez państwo powiązana z liczbą dzieci.  Od drugiego dziecka 20 tys. kredytu, od trzeciego 60 tys., kolejne do szóstego po 20 tys. Razem do 160 tys. zł
  • zniesienie decyzji o warunkach zabudowy
  • zachęty dla gmin do przyspieszania uchwalania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego
  • bon mieszkaniowy przyznawany bez kryterium wieku, dochodu czy powierzchni
 

Konferencja w Stalowej Woli rozpoczęła się jednak od prezydenta miasta Lucjusza Nadbereżnego, zachwalał Polski Ład.

- Spotykamy się w Parku w Charzewicach. Miejscu, które prowadzi do nowego wielkiego, planowanego, osiedla dla Stalowej Woli. Osiedla, które budzi nową nadzieję dla Stalowej Woli. Tak jak nową nadzieję w Polsce budzi Polski Ład zaprezentowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Cieszę się, że premier zaczyna spotkania z Polakami od Stalowej Woli, bo Stalowa Wola to miasto symbol. Ponad 80 lat temu plan Centralnego Okręgu Przemysłowego sprawił, że polski przemysł nabrał nowej siły, nowej odwagi. Powstało takie miasto, jak Stalowa Wola. Patrząc na Polski Ład i wszystkie strategie i programy, widzimy nadzieję na odmianę. Jako samorząd widzimy tutaj ogromną szansę.

- powiedział.

Potem odniósł się do słów samorządowców, którzy krytykują program Zjednoczonej Prawicy.

- Z wielkim smutkiem w ostatnich godzinach zapoznałem się z opiniami samorządowców, którzy w tym czasie chcą się zachowywać, jak takie smerfy Marudy. Mówią, że czegoś się nie da, że jest źle, że nie można. Nie. Czas kryzysu nie jest czasem aby stać z założonymi rękami. Samorządy są gotowe do tego, aby Polski Ład realizować.

- dodał włodarz Stalowej Woli.

Teraz szef rządu pojechał do Rzeszowa. Zobacz całą konferencję premiera Mateusza Morawieckiego w Stalowej Woli.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy