reklama

Jak dostać wyższą cenę za zboże niż się zakładało?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Jak dostać wyższą cenę za zboże niż się zakładało? - Zdjęcie główne

Jak sprzedać zboże na giełdzie w Warszawie | foto Archiwum

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Kraju Jak sprzedać zboże na giełdzie w Warszawie – opowiadają zarządzający dwoma dużymi gospodarstwami leżącymi na dwóch krańcach Polski.
reklama

Żeby płacili, jak za zboże Zobacz film 

Aleksander Szymański zarządza spółką Polhoz w Szymankowie na Pomorzu, która posiada 7 tysięcy hektarów. Krzysztof Bojar ma wraz z rodziną 680 hektarów w miejscowości Hulcze na Lubelszczyźnie. Obydwaj – jako przedstawiciele producentów zbóż – zasiadają w Radzie Rynku Rolnego, która jest organem doradczym giełdy działającej w ramach Towarowej Giełdy Energii.

Jak dostać za pszenicę więcej niż się chciało?

Rolnik, który chce sprzedawać na giełdzie, musi wybrać biuro maklerskie, za pośrednictwem którego będzie dokonywał transakcji. Kolejnym krokiem, jaki trzeba zrobić, jest złożenie ziarna w magazynie autoryzowanym. Zarówno Polhoz, jak i gospodarstwo Krzysztofa Bojara mają takie magazyny u siebie. Dzięki temu mogą sprzedawać towar w systemie aukcyjnym. Jak się to odbywa?

- Tak się składa, że 14 maja 2020 roku dokonałem pierwszej sprzedaży na giełdzie 250 ton pszenicy

- opowiada Krzysztof Bojar. 

- Najpierw poinformowałem giełdę, że chcę sprzedać partię 250 ton. Później zgłosiłem do biura maklerskiego Nobel Security, za jaką cenę zamierzam sprzedać to zboże. Jeden dzień przed aukcją mogłem jeszcze cenę zmienić. Sprzedałem za 831 złotych. Cena przebicia była chyba o 5 albo 10 złotych większa niż chciałem dostać.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama