Reklama

Biedronka wprowadza zwrotne kaucje za butelki po piwie. Sprawdź, o które chodzi [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Kraju Największa sieć handlowa w Polsce wprowadza nowy system kaucyjny dla 5 piw butelkowych wiodących marek. Już teraz klienci Biedronki mogą zwracać puste butelki zwrotne w 3150 placówkach w całej Polsce. Jak to będzie wyglądać?

To kolejny krok mający przyczynić się do poprawy stanu środowiska. Rozwiązanie ma na celu upowszechnienie butelek zwrotnych, przy jednoczesnym zwiększeniu wygody dla klientów.

Dzięki decyzji sieci 3150 placówek sieci stanie się punktami przyjmującymi szklane butelki zwrotne 500 ml po 5 produktach. O które piwa chodzi, sprawdzisz w naszej galerii.  Co bardzo istotne, klient, aby odzyskać kaucję (50 groszy za butelkę), nie będzie nawet musiał mieć ze sobą dowodu zakupu w postaci rachunku z sieci Biedronka.

Kaucję będzie można odzyskać na dwa sposoby:

  • bez paragonu – wtedy kaucja zostanie wypłacona w formie vouchera na kolejne zakupy w sieci Biedronka (do wykorzystania w ciągu 100 dni).
  • z paragonem z sieci Biedronka za oddawane butelki – wtedy kaucja będzie wypłacona gotówką.
- Biedronka prowadzi szereg działań prośrodowiskowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na szerokie udostępnienie i przyjmowanie zwrotnych butelek po piwach dla wybranych produktów. Do zwrotu nie potrzeba nawet dowodu zakupu, w związku z tym liczymy, że klienci przekonają się do tego rozwiązania. Dzięki skali naszej firmy wprowadzamy jeden z najwygodniejszych w Polsce systemów zwrotu butelek zwrotnych 500 ml - mówi Marta Walkiewicz, kupiec odpowiedzialna za ofertę piw w sieci Biedronka.

Aby zrozumieć potencjał tej zmiany, warto zwrócić uwagę na fakt, że w 2021 Biedronka sprzedała łącznie aż 71,5 miliona butelek trzech najpopularniejszych piw w ofercie sieci.

1 kwietnia, czyli Prima Aprilis kojarzy się z płataniem figli, nabieraniem innych lub robieniem żartów, jednak Biedronka tego dnie nie żartuje.

W piątek i sobotę tj. 1 i 2 kwietnia wszyscy klienci Biedronki mogą otrzymać 10 piw gratis, przy zakupie 20 piw w butelkach zwrotnych z kartą Moja Biedronka. W ten sposób sieć chce zachęcić Klientów do zapoznania się z nowym systemem kaucyjnym i przekonać ich do wybierania produktów w opakowaniach, które można ponownie wprowadzić do obiegu.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy