Reklama

Sprawdź najbogatsze firmy na Podkarpaciu według Forbesa. Które przedsiębiorstwa mają za sobą dynamiczny rozwój? [GRAFIKI]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Po raz czternasty we współpracy z redakcją "Forbes" Dun & Bradstreet Poland opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. Sprawdzamy, które wielkie przedsiębiorstwa z Podkarpacia znalazły się wśród wyróżnionych, kto ma za sobą czas skoku i może ze spokojem spoglądać w przyszłość.

Poznajmy największe firmy na Podkarpaciu, które legitymują się przychodem ze sprzedaży powyżej 250 milionów złotych. To one zostały wyróżnione w rankingu przygotowanym przez Magazyn Forbes.

Okazuje się, że na liście znalazło się 289 Diamentów z Podkarpacia. Zdecydowanie największą firmą z Podkarpacia jest Orlen Paliwa z siedzibą w miejscowości Widełka w powiecie kolbuszowskim. Firma zajmująca się sprzedażą paliwa w 2020 roku wypracowała przychody ze sprzedaży ponad 16,6 mld zł, zysk netto przekroczył 118 mln zł.

Kto może się cieszyć najwyższym wzrostem w regionie? To Zakład Komunalny z Sokołowa Małopolskiego. Przychody przekraczające 9 mln zł, a zysk to 1,4 mln zł. Kto uzupełnia podium? Firma INSTAL Technika Medyczna z Rzeszowa z przychodami 9 mln zł oraz Raf-Ekologia z Jedlicza, która w 2020 roku osiągnęła przychody powyżej 27 mln zł.

Postanowiliśmy sprawdzić kto został wyróżniony w grupie potentatów, czyli tych największych przedsiębiorstw.

JAK POWSTAŁ RANKING?

Wywiadownia Dun & Bradstreet Poland zebrała dane firm, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego za lata 2016–2020. Na tej podstawie powstała rekordowo długa lista blisko 15 tysięcy przedsiębiorstw, którym Dun & Bradstreet Poland przyznała pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy, mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają kontrahentom z płatnościami. Przedsiębiorstwa spełniające wszystkie te warunki dodatkowo musiały wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.

Analitycy wycenili przedsiębiorstwa, stosując metodę szwajcarską, łączącą metodę majątkową i dochodową. Wartość przedsiębiorstw (W) jest średnią ważoną ich majątku (Wm) i wartości dochodowej (Wd): ŚW = (Wm + 2Wd)/3. Majątek wyceniono na podstawie średniej arytmetycznej jego wartości likwidacyjnej oraz wartości księgowej netto spółki, która kwotowo odpowiada kapitałowi własnemu firm pomniejszonemu o wartości niematerialne i prawne. Wartość dochodowa to średnia zysków z lat 2016–2020.

Ranking został podzielony na trzy części: firmy z przychodem powyżej 250 mln złotych, z przychodem od 50 do 250 mln zł oraz najmniejsze przedsiębiorstwa z przychodem od 5 do 50 mln zł.

Sprawdź wyniki pierwszej grupy na Podkarpaciu - kliknij TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy