Reklama

Znany jest kalendarz szczepień przeciw COVID-19. Zobacz ważne daty!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Znany jest kalendarz szczepień przeciw COVID-19. Zobacz ważne daty! - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szef Komitetu Politycznego Rady Ministrów Michał Dworczyk zapowiedział na konferencji prasowej kalendarz szczepień przeciwko COVID-19. Rejestracja ruszy w najbliższych dniach.

Szczepienia będą prowadzone w 5994 punktach rozsianych po całym kraju i zarówno dla 80 jak i 70 latków rozpoczną się od 25 stycznia. W grupie 80+ jest 1,75 miliona osób, a w grupie 70-79 jest 2,87 miliona osób. 

Dla najstarszej grupy osób powyżej 80 roku życia rejestracja ruszy 15 stycznia. Następni będą seniorzy powyżej 70 roku życia, którzy będą mogli się rejestrować od 22 stycznia.

Jak zaznaczył minister Michał Dworczyk, rejestracja do szczepienia będzie możliwa poprzez trzy kanały: infolinię 989, internet  i stronę pacjent.gov.pl oraz osobiście w punkcie szczepień (POZ).

W trakcje rejestracji wybierzemy miejsce i termin szczepienia. Dzień przed ustalonym terminem szczepienia osoba zarejestrowana otrzyma SMS z potwierdzeniem umówionej wizyty. Taki SMS z przypomnieniem przyjdzie także przed drugim terminem szczepienia.

Poza tym od 15 stycznia uruchomiony zostanie specjalny formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia. Formularz ten będzie umieszczony na stronie www.gov.pl/szczepimysie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy