Reklama

Szczepionka na COVID-19 dotarła do Polski! Inauguracja akcji w Rzeszowie!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Szczepionka na COVID-19 dotarła do Polski! Inauguracja akcji w Rzeszowie! - Zdjęcie główne

foto Pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 27 grudnia na Podkarpaciu, a dokładniej w rzeszowskim Szpitalu MSWiA rozpocznie się akcja szczepienia medyków przeciwko koronawirusowi.

Szpital MSWiA w Rzeszowie będzie placówką, w której zaszczepione zostaną pierwsze osoby z grupy "0" na Podkarpaciu. Tak rozpoczyna się realizacja Narodowej Strategii Szczepień.

Według pierwszych informacji szczepienie w Rzeszowie rozpocznie się w godzinach południowych, ale wszystko jest uzależnione od dostawy szczepionki na Podkarpacie.

Uprawnieni do otrzymania szczepienia w etapie zero są: pracownicy szpitala węzłowego; pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych; pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej; pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki, a także pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.

Dotyczy to również personelu niemedycznego: administracyjnego i pomocniczego tych podmiotów, jak również osób z firm współpracujących z podmiotem i przebywających tam w trybie ciągłym.

Wiadomo już, że pierwsza partia szczepionek od firmy Pfizer, wynosząca 10 tysięcy sztuk, dotarła do Polski. Szczepionki na koronawirusa nad ranem w sobotę dotarły do magazynu Agencji Rezerw Materiałowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy