Reklama

Zmarł były wiceprezydent Tarnobrzega

Opublikowano:
Autor:

Zmarł były wiceprezydent Tarnobrzega - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę, 9 maja 2020 roku, zmarł w Tarnobrzegu po długiej chorobie były wiceprezydent miasta Tadeusz Wojteczko. Miał 79 lat.

Tarnobrzeg stracił kolejną aktywną postać - Tadeusz Wojteczko zmarł po długiej chorobie. Urodził się 20 maja 1941 roku w Tarnobrzegu. Ukończył Technikum Rolnicze i Technikum Górnictwa Odkrywkowego w Tarnobrzegu, a studia odbył na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej. Pracował w "Siarkopolu" Tarnobrzeg w Biurze Projektów Kopalnictwa Surowców Chemicznych i Ośrodku Badawczo-Rozwojowym.

Przez całe życie był aktywny społecznie, w latach 80-tych założył i przewodniczył PRON w Tarnobrzegu, a w latach 1988-1992 pełnił funkcję przewodniczącego Wojewódzkiego Komitetu Stronnictwa Demokratycznego w Tarnobrzegu. Do końca życie szefował Klubowi "Gazety Polskiej" w Tarnobrzegu. W latach 1994-1996 sprawował funkcję wiceprezydenta miasta Tarnobrzega w czasie kadencji Stanisława Żwiruka. W 2015 roku został odznaczony przez tarnobrzeską Radę Miasta najważniejszym miejskim odznaczenie: Medalem Sigillum Civis Virtuti.

Pielęgnował lokalną historię. Zorganizował Komitet Budowy Pomnika Majora Hieronima Dekutowskiego, którego patronem został Prezydent RP Lech Kaczyński. Dzięki Tadeuszowi Wojteczce 11 listopada 2009 roku odsłonięto na skwerze przed Urzędem Miasta w Tarnobrzegu popiersie "Zapory". Wojteczko przez następne lata prowadził jeden z pierwszych w Polsce blogów internetowych w całości poświęconych działalności majora. Dekutowskiego i jego żołnierzy z Armii Krajowej oraz organizacji Wolność i Niezawisłość. Był również współinicjatorem budowy w Tarnobrzegu Pomnika "Jędrusiów", poświęconego twórcy konspiracyjnej organizacji "Odwet", oraz remontu XVII-wiecznego Kościoła w Wiśniowej pod Staszowem.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą w Klasztorze Dominikanów w Tarnobrzegu w środę 13 maja o godzinie 10.30. Po nabożeństwie zmarły zostanie odprowadzony na Cmentarz Parafialny w Tarnobrzegu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE