Reklama

Zapowiadają się potężne utrudnienia w ruchu na rzeszowskich ulicach

Opublikowano:
Autor:

Zapowiadają się potężne utrudnienia w ruchu na rzeszowskich ulicach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już we wrześniu do Rzeszów przyjadą kolarze na wyścigi ORLEN Lang Team Race. Ich wizyta w stolicy innowacji będzie się wiązać z poważnymi utrudnieniami w ruchu. Zamknięte będą jedne z największych ulic w Rzeszowie.

Pierwotnie zawody w Rzeszowie były zaplanowane na ostatni weekend sierpnia. Jednak w związku z pandemią koronawirusa cały kalendarz tegorocznych wyścigów został zmieniony. Stąd nowa data – 12 września (sobota). 

Niezmiennie do wyboru kolarzy pozostają dwa dystanse -  „Mini” o długości 54 kilometrów oraz „Maxi” o długości 81 kilometrów. Oba będą rozgrywane na 27-kilometrowej rundzie ze startem i metą na al. Cieplińskiego. Parking dla zawodników będzie zlokalizowany przy hali Podpromie. 

Biuro zawodów będzie otwarte od godziny 7 rano, a start zaplanowano o godzinie 9.30 (dystans Maxi) i 9.45 (dystans Mini). Dekoracja zwycięzców i zamknięcie trasy będzie miało miejsce tego samego dnia o godzinie 12.30. 

W związku z wyścigiem należy się spodziewać potężnych utrudnień. Trasę wyścigu poprowadzono m.in. ul. Krakowską, al. Cieplińskiego, placem Śreniawitów, ul. Kopisto, al. Rejtana, al. Sikorskiego, ul. Łukasiewicza, Kiepury, Św. Walentego, Św. Rocha aż do ul. Paderewskiego i al. Niepodległości. Na dzień dzisiejszy policja nie przygotowała żadnych informacji na temat tego jak będzie wyglądał ruch na powyższych ulicach w czasie wyścigu. 

- Będziemy to publikować w następnym tygodniu. Na razie trwają rozmowy i konsultację. Możemy się jednak spodziewać poważnych utrudnień w ruchu.


- przyznaje nadkom. Adam Szeląg z komendy miejskiej w Rzeszowie. 

Do tematu powrócimy, gdy poznamy szczegółowe dane dotyczące zmian w organizacji ruchu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE