Reklama

[WYBORY 2019] Zbigniew Ziobro na Podkarpaciu wyciąga rękę do pokrzywdzonych

Opublikowano: pon, 23 wrz 2019 19:14
Autor:

[WYBORY 2019] Zbigniew Ziobro na Podkarpaciu wyciąga rękę do pokrzywdzonych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamienitych gości miał Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym w Stalowej Woli. Gościli tam minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz jego zastępca Marcin Warchoł.

Zbigniew Ziobro i  Marcin Warchoł odwiedzili Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym w Stalowej Woli.

- Ten ośrodek i inne punkty działające na Podkarpaciu, gdzie osoby poszkodowane mogą liczyć na wsparcie, wypełniają istniejącą wcześniej lukę w programie pomocy pokrzywdzonym

- mówił wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

- Dzięki działającemu od maja 2019 roku ośrodkowi i podobnym placówkom w Nisku, Padwi Narodowej, Nowej Dębie, Rudniku nad Sanem, w Tarnobrzegu i Majdanie Królewskim możemy szybko reagować w razie nieszczęścia na miejscu.

Goszczący w Stalowej Woli ministrowie zapraszali do korzystania z usług placówek, które oferują też pomoc finansową: bony żywnościowe, leki nierefundowane, dopłaty do wyprawki, możliwość wyjazdu na kolonie dla dzieci.

- Co roku w Polsce około 200 tysięcy osób pada ofiarą przestępstw. Znaczna część poszkodowanych to kobiety i dzieci. Państwo ma obowiązek niesienia im pomocy. Obowiązek ten realizuje Fundusz Sprawiedliwości, do którego wpływają pieniądze zasądzone od sprawców przestępstw

– informował Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który zdecydował o stworzeniu takiej sieci ośrodków. W całym kraju będzie ich 60 (placówki okręgowe), a także 300 lokalnych punktów pomocy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.