Reklama

[WYBORY 2019] Na kogo odda głos Podkarpacie według Czytelników Korso24? [WYNIKI ANKIETY]

Opublikowano:
Autor:

[WYBORY 2019] Na kogo odda głos Podkarpacie według Czytelników Korso24? [WYNIKI ANKIETY] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkie zaskoczenie! Nie Prawo i Sprawiedliwość, ale Konfederacja Wolność i Niepodległość jest wygranym w wyborach parlamentarnych według Czytelników Korso24.

Podsumowanie ankiety wyborczej wygląda naprawdę dość zaskakująco. Według Czytelników Korso24 wybory wygra Konfederacja Wolność i Niepodległość z 44% poparciem. Drugie miejsce nie należy do Prawa i Sprawiedliwości, a do Koalicji Obywatelskiej (19%). Prawo i Sprawiedliwość zyska 16% głosów - tym samym zajmie, według Czytelników Korso24, trzecie miejsce. Dalej mamy SLD z poparciem 13% czytelników. PSL zyska 9% głosów. Nikt natomiast nie zagłosuje na Skuteczni Piotra Liroya-Marca.

Te statystyki, co ciekawe, nie pokrywają się z lokalnymi preferencjami wyborczymi. Dla przykładu, w Sanoku i w Bieszczadach 33% wyborców zagłosuje w wyborach do Sejmu na Koalicję Obywatelską, 24 % odda swój głos na Konfederację Wolność i Niepodległość, zaledwie 4% głosów mniej zyska Sojusz Lewicy Demokratycznej. Dopiero na 4 miejscu znalazło by się Prawo i Sprawiedliwość. Czy te statystyki potwierdzą preferencje bieszczadzkie z czasów wyborów do Europarlamentu? Kiedy Cisna była samotną wyspą na mapie Podkarpacia? Wtedy zdecydowana większość z gminy Cisna zagłosowała na PO i Elżbietę Łukacijewską. Ankietę zamyka komitet Polskiego Stronnictwa Ludowego z poparciem 6% głosujących.

Mielec. Tu zupełnie inaczej niż w Sanoku. Tu wygrywa Prawo i Sprawiedliwość, ale wcale nie spektakularnie (30% głosów). Tuż za nim Konfederacja Wolność i Niepodległość (28%). Czyżby konferencja prasowa, która odbyła się przed prokuraturą z Grzegorzem Braunem i Ireneuszem Dzieszko na czele zrobiła takie wrażenie na wyborcach? Wszystko na to wskazuje. Koalicja Obywatelska zdobywa, według Czytelników Korso, 17% głosów, a 16% wędruje do SLD. Wyniki głosowania zamykają Polskie Stronnictwo Ludowe (7%) i Skuteczni Piotra Liroya-Marca (2%).

Jak w Kolbuszowej? Tu zwycięża Prawo i Sprawiedliwość. W niedzielę odda swój głos na PiS 33% wyborców. Ale po piętach depcze im Konfederacja Wolność i Niepodległość (30% głosów). Koalicja Obywatelska - 16%, a Sojusz Lewicy Demokratycznej - 12%. Polskie Stronnictwo Ludowe zyska zaledwie 6% głosów, jeszcze mniej, bo 3%, przypadnie komitetowi Skuteczni Piotra Liroya-Marca.

Jeśli chodzi o wybory do Senatu. Nasi Czytelnicy przeważającą większością zdecydowali, że numerem jeden jest na Podkarpaciu Koalicja Obywatelska, dając jej 47%. Ponad połowę mniej, czyli 20% otrzymał komitet Prawa i Sprawiedliwości. 13% głosów trafiło do komitetu Wyborców Przywrócić Prawo. 7% oddałoby swój głos na komitet Wyborców Rozwój Podkarpacia, natomiast nikt nie zagłosuje na komitet Wyborców Ryszarda Skotniczego.

Czy wyniki naszej ankiety pokryją się z niedzielnymi? Sondaże ogólnopolskie wskazują, że miażdżącą większością na Podkarpaciu wygra Prawo i Sprawiedliwość. Na ostateczne wyniki z okręgów sejmowych i senackich na terenie Podkarpacia poczekamy do poniedziałku.

Niemniej zachęcamy już dziś do odwiedzania Korso24 - już w niedzielę pierwsze wyniki preferencji wyborczych mieszkańców naszego województwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE