Reklama

Wielkanoc pod znakiem obostrzeń! Czy kościoły powinny zostać zamknięte?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Grzegorz Lipiec

Wielkanoc pod znakiem obostrzeń! Czy kościoły powinny zostać zamknięte? - Zdjęcie główne

W kościołach nadal obowiązują limity. | foto Fot. Grzegorz Lipiec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 20 marca w Polsce będziemy mieli lockdown. Od razu pojawiło się mnóstwo pytań jak mają wyglądać Święta Wielkanocne. Czy rząd powinien zdecydować o zamknięciu kościołów? Minister zdrowia Adam Niedzielski apeluje o rozsądek.

Od 20 marca mamy lockdown. Trzecia fala pandemii koronawirusa jest coraz silniejsza, a dynamika zakażeń wskazuje, że może być jeszcze gorzej.

ZOBACZ TAKŻE:

Od razu padły pytania jak mają wyglądać w tej pandemicznej rzeczywistości Święta Wielkanocne. Czy przy tak szybkim wzroście zakażeń koronawirusem należy się zastanowić nad zamknięciem kościołów?

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznaje, że trudno jest to sobie wyobrazić w naszej tradycji. Poza tym cały czas w świątyniach obowiązują obostrzenia.

KOŚCIELNE OBOSTRZENIA:

W kościołach może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Konieczne jest noszenie maseczek i zachowanie bezpiecznego dystansu: 1,5 m odległości od siebie.

OBOSTRZENIA OD 20 MARCA W CAŁYM KRAJU:

  • zamknięte zostaną wszystkie obiekty sportowe (będą otwarte dla sportu zawodowego), baseny, hotele i placówki kulturalne;
  • działalność galerii handlowych zostanie znacznie ograniczona - oprócz sklepów spożywczych i aptek funkcjonować w nich będą mogły: usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe czy pralnie;
  • uczniowie klas I-III szkół podstawowych przejdą na nauczanie w trybie zdalnym - do 9 kwietnia;
  • minister zdrowia apeluje do pracodawców o przejście na tryb pracy zdalnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy