Reklama

W Szpitalu MSWiA w Rzeszowie zmarł 88-latek z koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

W Szpitalu MSWiA w Rzeszowie zmarł 88-latek z koronawirusem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie województwa podkarpackiego od 3 do 5 sierpnia zmarły cztery kolejne osoby zarażone koronawirusem. Wśród ofiar jest pacjent jednego z rzeszowskich szpitali. To 88-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

W odniesieniu do Rzeszowa możemy mówić o dwóch poważnych ogniskach koronawirusa. W Szpital Specjalistycznym Pro-Familia do 3 sierpnia uzyskano ogółem 4 pozytywne wyniki na obecność koronawirusa, w tym: u położnej i 3 u pacjentek wypisanych ze szpitala (z powiatów dębickiego, mieleckiego i krośnieńskiego). Ponadto badaniami kontrolnymi objęto 235 osób z personelu i 58 pacjentek. Wszystkie wyniki były jednak ujemne.

Szpital MSWiA w Rzeszowie do 5 sierpnia zdołał przebadać cały personel i pacjentów oddziału chirurgii. Ogółem w szpitalu  potwierdzono 6 dodatnich wyników, w tym 3 osoby z personelu medycznego oraz 3 pacjentów.  W ognisku odnotowano 1 zgon.  


 - Zmarł starszy 88-letni mężczyzna, u którego pojawiły się oczywiście choroby współistniejące.


- informuje Dorota Gibała, z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. 

Ogółem na terenie miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego kwarantanną objęto 525 osób. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 38 osób, 2574 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 504 osoby. Z potwierdzonym wirusem Covid-19 hospitalizowanych jest 101 osób. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1500 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Na terenie całego województwa odnotowano 67 zgonów.

Czytaj także:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE