Reklama

W Stalowej Woli powstanie gigantyczny mural ku pamięci Jana Pawła II

Opublikowano:
Autor:

W Stalowej Woli powstanie gigantyczny mural ku pamięci Jana Pawła II - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Honorowy Obywatel Stalowej Woli, Papież-Polak, Święty Jan Paweł II zostanie zaprezentowany na ogromnym muralu, który powstanie na jednym z wieżowców w hutniczym grodzie.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny na setną rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II chce powstania w mieście muralu z sylwetką papieża.

- Powstanie mural świętego Jana Pawła II w Stalowej Woli. Z okazji 100-lecia narodzin wielkiego Polaka, Papieża, bliskiego nam świętego, proroka naszych czasów oraz Honorowego Obywatela Miasta Stalowej Woli proponuję, aby w przestrzeni naszego miasta powstał artystyczny mural upamiętniający Jana Pawła II. Zwróciłem się do Spółdzielni Mieszkaniowej oraz mieszkańców bloku numer 48 przy alejach noszących imię Jana Pawła II o zgodę na wykonanie papieskiego muralu na odnowionej elewacji tego budynku. Jeśli mieszkańcy wyrażą zgodę to wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na projekt oraz wykonanie wielkiego muralu, który stanie się ważnym symbolem w przestrzeni Stalowej Woli. W dniu 100-lecia narodzin Karola Wojtyły przedstawiam przykładową wizualizację takiego muralu na ścianie wieżowca przy alejach Jana Pawła II. Zawarty w grafice cytat Papieża o Stalowej Woli jest zaczerpnięty z wypowiedzi podczas papieskiej wizyty w Sandomierzu w dniu 12 czerwca 1999 roku. Jak zawsze będę wdzięczny za Państwa opinie w tej sprawie.

- napisał na swoim Facebooku prezydent Stalowej Woli.

Poniżej wizualizacja, jak może wyglądać mural.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE