Reklama

Ukrainiec chciał przemycić bursztyn o wartości 42 tys. złotych! [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Ukrainiec chciał przemycić bursztyn o wartości 42 tys. złotych! [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przemyt udaremniono na przejściu granicznym w Medyce. Bursztyn ukryty był w przestrzeniach konstrukcyjnych luksusowego auta kierowanego przez 34-letniego Ukraińca. Mężczyzna chciał wwieźć ponad 31 kg bursztynu.

Zdarzenie miało miejsce w środę, 8 stycznia na kierunku wjazdowym do Polski na przejściu granicznym w Medyce. Czujne oko strażników granicznych wychwyciło podejrzane zachowanie 34-latka.

Ukrainiec zachowywał się bardzo nerwowo, zupełnie jakby miał coś na sumieniu. Podczas kontroli z funkcjonariuszami KAS, strażnicy ujawnili przemyt bursztynu. Mężczyzna zapakował go w worki foliowe i ukrył w przestrzeniach konstrukcyjnych pojazdu. Było tam ponad 31 kg drogocennego jantaru

Wartość przemycanego kamienia oszacowano na 42 tys. złotych! Kontrabandę wraz z Ukraińcem przekazano Oddziałowi Celnemu w Medyce, który wszczął postępowanie karno-skarbowe, zabezpieczając także 20 tys. złotych w gotówce na poczet kary, jaka grozi przemytnikowi.

To pierwszy przypadek udaremnienia przez Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej przemytu bursztynu, ale trzeba przyznać, że jeden z największych. Próby przemytu bursztynu na granicy polsko-ukraińskiej to standard, do którego funkcjonariusze SG są przyzwyczajeni.

W zeszłym roku doszło do próby przemytu 47 kg bursztynu, a także jantaru o wartości 220 tys. złotych. Zobacz:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE