Reklama

Ukraińcy pracowali nielegalnie. Policja pokazała, gdzie ich miejsce

Opublikowano: śr, 11 wrz 2019 16:22
Autor:

Ukraińcy pracowali nielegalnie. Policja pokazała, gdzie ich miejsce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czworo nielegalnie pracujących obywateli Ukrainy zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej podczas prowadzonej kontroli legalności zatrudnienia na plantacji malin w gminie Fredropol. Cudzoziemcy wrócą z powrotem na Ukrainę, a przez najbliższy rok nie będą mogli wjechać do krajów UE.

9 września funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Hermanowicach przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców w gospodarstwie rolnym położonym w gminie Fredropol. Na plantacji malin pracowało łącznie siedmioro obywateli Ukrainy.  

- W ramach prowadzonych czynności kontrolnych funkcjonariusze stwierdzili, iż czworo z nich pracuje nielegalnie. Cudzoziemcy ci wjechali do Polski w ruchu bezwizowym, a następnie nie mając stosownych dokumentów zatrudnili się przy zbiorze malin

- poinformowała Straż Graniczna.

Zgodnie z procedurą straż wydała decyzje zobowiązujące cudzoziemców do powrotu na Ukrainę. Przez najbliższy rok nie będą mogli także wjechać do krajów UE.

Aktualnie, prowadzone są dalsze czynności kontrolne w stosunku do polskiego gospodarza, który nielegalnie powierzył pracę cudzoziemcom. Za tego typu działanie przepisy przewidują karę grzywny co najmniej 3 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Tu jest Polska, nie ukropolin

    Oni wszyscy przebywają w Polsce nielegalnie, ponieważ nie należą do Unii Europejskiej. Deportować całe 7 milionów, nie 4 sztuki.