Reklama

Uciekajcie z Ukrainy! - apeluje prezydent USA Joe Biden. Żołnierze amerykańscy pojadą na granicę polsko - ukraińską

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: MON/twitter

Uciekajcie z Ukrainy! - apeluje prezydent USA Joe Biden. Żołnierze amerykańscy pojadą na granicę polsko - ukraińską - Zdjęcie główne

"Uciekajcie z Ukrainy!" - apeluje prezydent USA Joe Biden! | foto MON/twitter

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Joe Biden, prezydent Stanów Zjednoczonych, wydał stanowczy apel o natychmiastowe opuszczenie Ukrainy przez obywateli Ameryki. Widmo konfliktu zbrojnego u naszych sąsiadów wchodzi w kluczowy moment. Na opuszczających Ukrainę, po polskiej stronie granicy, czekać będą amerykańscy żołnierze.

Konflikt zbrojny może wybuchnąć w każdym momencie

Trwające od czwartku (10 lutego) ćwiczenia wojsk białoruskich i rosyjskich na granicy z Ukrainą, zdaniem amerykańskiego wywiadu, mogą z godziny na godzinę, przekształcić się w konflikt zbrojny. 

W rozmowie z amerykańską stacją NBC News Joe Biden ostrzegł, że widmo rosyjskiej armii na Ukrainę wchodzi w decydujący moment: - Sprawy mogą zacząć rozwijać się w szaleńczym tempie - mówił. Zapewnił jednak, że nie wyśle floty amerykańskich samolotów do ewakuacji mieszkańców chcących opuścić Ukrainę. 

Specjalne posterunki USA na granicy polsko - ukraińskiej

Uciekający z Ukrainy będą lokowani w hotelach i pensjonatach zlokalizowanych w środkowej części Podkarpacia. Następnie drogą lotniczą mają wrócić do kraju swojego pochodzenia - oczywiście, jeżeli wyrażą taką wolę - wynika z naszych ustaleń. Pierwsze posterunki zaczną powstawać jeszcze w piątek (11 lutego) przy przejściach granicznych w Medyce, Korczowej i Krościenku. 

- Działania zbrojne mogą zacząć się w każdej chwili i bez ostrzeżenia i zdecydowanie ograniczyłyby możliwości ambasady USA do świadczenia usług konsularnych, w tym pomocy obywatelom USA w opuszczeniu Ukrainy - informuje amerykańska ambasada w Kijowie. 

Nie można wykluczyć, że w przypadku inwazji Putina na Ukrainę, Podkarpacie stanie się pierwszym celem ukraińskich imigrantów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy