Reklama

Tuszów Narodowy: Minister Ziobro nie przyjechał, ale miejscowy wójt doradził na kogo głosować

Opublikowano:
Autor:

Tuszów Narodowy: Minister Ziobro nie przyjechał, ale miejscowy wójt doradził na kogo głosować  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co roku 4 lipca w Tuszowie Narodowym miejscowe władze samorządowe organizują uroczystości związane z rocznicą śmierci generała Władysława Sikorskiego. W tym roku mija dokładnie 77 lat od tragicznej śmierci generała Sikorskiego, który urodził się właśnie w Tuszowie Narodowym. Początkowo skromne uroczystości zmieniły rangę, bo w Tuszowie miał się pojawić Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ostatecznie minister nie dojechał, a po uroczystości pojawił się jego zastępca wiceminister Marcin Warchoł, który podpisał umowę na promesę dla lokalnej OSP.

Gmina Tuszów Narodowy co roku dba o to, żeby przypominać o swoim wybitnym przodku. Co roku w maju w rocznicę urodzin i w lipcu w rocznicę śmierci tego wielkiego generała w Tuszowie przy jego domu rodzinnym organizowane są uroczystości patriotyczne. W budynku znajduje się Centrum Edukacyjne, które prowadzi badania naukowe na temat generała Sikorskiego. 

Początkowo uroczystości, w piątek 3 lipca miały być skromne ze względu na epidemię koronawirusa, lecz wszystko się zmieniło po tym, jak do gminy dotarła wiadomość o wizycie na Podkarpaciu Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa ZiobroPolityk zapowiedział swoją wizytę w Tuszowie Narodowym i w Mielcu. 

Tymczasem uroczystość przed samym rozpoczęciem musiała się lekko zmienić. Do organizatorów dotarła informacja, że Minister Ziobro nie przyjedzie, a jego zastępca wiceminister Marcin Warchoł spóźni się. W ramach uroczystości swoje okolicznościowe przemówienie przygotował wójt Tuszowa Andrzej Głaz.

Wójt w swoim krótkim przemówieniu porównał rządy koalicji PO-PSL do obecnych, które sprawuje PiS. Jak to określił: za tamtych czasów było wielu pasożytów...

Generał odegrał ogromną rolę w historii Rzeczypospolitej Polskiej. Drogi Ministrze Ziobro! Najbardziej odpowiedzialną funkcję w Państwie jaką sprawuje Pan wraz z zastępcami jest zwalczenie w naszej Ojczyźnie pasożytnictwa jednych, którzy chcieliby żyć kosztem drugich. Miało to miejsce za rządów Platformy Obywatelskiej i PSL. Kiedy większa część społeczeństwa żyła w nędzy i upodleniu. Podczas gdy pozostała opływała w dostatku i luksusach - tłumaczył wójt Głaz.

Andrzej Głaz skomentował obecnie prowadzoną kampanię wyborczą. W swoim przemówieniu nie ukrywał swoich poglądów politycznych i sympatii do obozu obecnie sprawującego władzę. 

- Pasożyt raz zakosztowawszy życia na koszt innych dobrowolnie nie zrezygnuje ze swojego pasożytnictwa. Co widać obecnie w zachowaniu się opozycji, która za wszelką cenę dąży do objęcia stanowiska prezydenta - mówił Andrzej Głaz.

Wójt Tuszowa Narodowego zachęcił wszystkich zebranych do głosowania w najbliższych wyborach na Andrzeja Dudę. 

Żywię nadzieję, że część niezdecydowana Narodu wyrwie się z odrętwienia i odda swój głos na Pana Andrzeja Dudę, który tak jak kard. Wyszyński - ukochał Polskę bardziej niż własne serce. Dla niego najważniejszymi wartościami są Bóg, Honor i Ojczyzna - mówił dziś Andrzej Głaz.

Minister Zbigniew Ziobro przyznał drużynie OSP Ławnica 250 tys. złotych dotacji na zakup wozu strażackiego. Dodatkowo z ministerialnego Funduszu Sprawiedliwości dla kilku jednostek udało się zakupić mundury strażackie. Z Funduszu Sprawiedliwości zostanie zakupiony także sprzęt do diagnostyki koronawirusa, który zostanie przekazany mieleckiemu szpitalowi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE