Reklama

To koniec leczenia amantadyną! Resort zdrowia zdecydował!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Korso Sanockie

To koniec leczenia amantadyną! Resort zdrowia zdecydował! - Zdjęcie główne

foto Korso Sanockie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przemyski pulmonolog dr Włodzimierz Bodnar musi przerwać leczenie koronawirusa amantadyną. O tym zdecydowali urzędnicy z resortu zdrowia.

- W związku z obwieszczeniem z dnia 30 listopada 2020 Ministra Zdrowia o nakazie ordynowania leku chlorowodorku amantadyny tylko w przypadku: choroby i zespołu Parkinsona, dyskinezy późna u osób dorosłych – leczenie, które weszło w życie 1 grudnia. Nie będziemy leczyć amantadyną nowych pacjentów chorych na COVID-19. Nie będziemy także konsultować w żaden sposób osób z Polski, prosimy nie dzwonić i nie pisać wiadomości, nie będziemy na nie odpowiadać. Powrócimy do leczenia amantadyną wtedy, gdy Ministerstwo Zdrowia zmieni stanowisko w tej sprawie. Przypominamy jednocześnie, że 26.11.2020 Ministerstwo Zdrowia wydało stanowisko, że produkty lecznicze mogą być ordynowane przez lekarza poza wskazaniami rejestracyjnymi.

- napisał na stronie internetowej Przychodni Optima w Przemyślu, dr Włodzimierz Bodnar.

O tym jak dr Bodnar próbował walczyć o powszechne stosowanie tego leku pisaliśmy wiele razy. - Moje działanie dla wielu osób zarządzających sytuacją kryzysową w Polsce - mówił.

Pulmonolog przedstawił kolejne dane potwierdzające skuteczność swojej terapii w leczeniu COVID-19. Skuteczność była wysoka, a po 48 godzinach od podania amantadyny następowała znaczna poprawa. Teraz nikt już nie będzie leczył COVID-19 amantadyną!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy