Reklama

Reklama

To koniec leczenia amantadyną! Resort zdrowia zdecydował!

Opublikowano: wt, 1 gru 2020 17:00
Autor: | Zdjęcie: Korso Sanockie

To koniec leczenia amantadyną! Resort zdrowia zdecydował! - Zdjęcie główne

foto Korso Sanockie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przemyski pulmonolog dr Włodzimierz Bodnar musi przerwać leczenie koronawirusa amantadyną. O tym zdecydowali urzędnicy z resortu zdrowia.

- W związku z obwieszczeniem z dnia 30 listopada 2020 Ministra Zdrowia o nakazie ordynowania leku chlorowodorku amantadyny tylko w przypadku: choroby i zespołu Parkinsona, dyskinezy późna u osób dorosłych – leczenie, które weszło w życie 1 grudnia. Nie będziemy leczyć amantadyną nowych pacjentów chorych na COVID-19. Nie będziemy także konsultować w żaden sposób osób z Polski, prosimy nie dzwonić i nie pisać wiadomości, nie będziemy na nie odpowiadać. Powrócimy do leczenia amantadyną wtedy, gdy Ministerstwo Zdrowia zmieni stanowisko w tej sprawie. Przypominamy jednocześnie, że 26.11.2020 Ministerstwo Zdrowia wydało stanowisko, że produkty lecznicze mogą być ordynowane przez lekarza poza wskazaniami rejestracyjnymi.

- napisał na stronie internetowej Przychodni Optima w Przemyślu, dr Włodzimierz Bodnar.

O tym jak dr Bodnar próbował walczyć o powszechne stosowanie tego leku pisaliśmy wiele razy. - Moje działanie dla wielu osób zarządzających sytuacją kryzysową w Polsce - mówił.

Pulmonolog przedstawił kolejne dane potwierdzające skuteczność swojej terapii w leczeniu COVID-19. Skuteczność była wysoka, a po 48 godzinach od podania amantadyny następowała znaczna poprawa. Teraz nikt już nie będzie leczył COVID-19 amantadyną!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  chory

  autanazja polaków przez ministra

 • 10 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  Areo

  Brałem ten lek i potwierdzam po 2 dniach jest mega poprawa A po 6 byłem zdrowy!

 • 10 miesięcy temu | ocena +2 / -1

  Awa

  A’propos Od mojego kolegi R.G. Profesora fizyka, pracującego w Kanadzie w dziedzinie medycyny, otrzymałam taką informację, której fragment przytaczam niżej. Zainteresowanym pomogę nawiązać bezpośredni z Nim kontakt. Profesor powiedział mi...w swojej pracy zajmuję się min. chorobą mukowiscydoza (cystic fibrosis), która spowodowana jest defektem genetycznym i chraktaryzuje się nadmiernie zagęszczonym i lepkim (viscous) sluzem (mucus). To powoduje problemy z oddychaniem i niewydolność płuc co prowadzi do śmierci. Mimo odkrycia przyczyny choroby na poziomie genetycznym, do dziś po 30 latach nadal nie wiadomo jaki jest związek mutacji genetycznej z patologia śluzu. To jest mój główny cel badań. Oprócz tego zajmuję się od lat uszkodzeniami płuc powodowanymi przez respiratory (po angielsku ventilator induced lung injury). Jak pewnie wiesz, sprawa respiratorów wyszła na światło dzienne przy okazji korona wirusa, gdy okazało się że 80 % pacjentów nie przeżywa sztucznego oddychania. Ale to zjawisko było już znane od wielu lat i moja grupa tym się zajmuje. Już rok temu dostałem grant na takie badania (patrz załączone dokumenty). Oczywiście jako fizyk doświadczalny, staram się stosować w moich badaniach nowe metody do tzw. imagingu. Tu współpracuję min. z kolegami z Nagoya University, Japan. Rownież sporo używam nowoczesnych metod opartych na fluorescencji, współpracując od lat z Polakami w Texasie...

 • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Roza

  ...nie do uwierzenia zniszczyli najlepszego specjaliste to wola o pomste do nieba ciekawa jestem ile ten rzad jeszcze bedzie wegetowal na ludzkiej niedoli?

 • 10 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  NFC

  To jest horror horrorem pogania ta klike mz ...ten minister osiagnal to co jemu sie podobalo to jest kompletna patologia umyslu ale niedlugo zostana potraktowani jak zachoruja nie podajcie tym z rzadu amantadyny nawet jak beda blagac o pomoc jak sie beda dusic!!!

 • 10 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  Anna

  Szok, co za Państwo, nawet nie przebadali, gdzie my żyjemy..

 • 10 miesięcy temu | ocena +9 / -0

  Wkurwiony

  Nie resort zdrowia zdecydował tylko konkretna ***** z imieniem i nazwiskiem.

 • 10 miesięcy temu | ocena +16 / -0

  łamanie prawa przez ministra

  minister zdrowia nie przestrzega konwencji genewskiej która mówi o swobodzie lekarza w leczeniu i możliwości przepisywania leków poza wskazaniami bez żadnych pozwoleń ministra czy komisji etycznej. Rząd łamie prawo międzynarodowe i polskie!

 • 10 miesięcy temu | ocena +10 / -0

  Pelelek

  Wystarczy, że producent amantadyny da ministrowi łapówkę i minister pozwoli na leczenie amantadyną.

 • 10 miesięcy temu | ocena +23 / -1

  nikt_już_wam_nie_wierzy

  Nie robiąc badań i zakazując używania leku panowie urzędnicy z MZ macie krew na rękach. Skazujecie ludzi na śmierć w męczarniach z powodu własnych interesów finansowych i politycznych.