Reklama

Reklama

- Ile osób jeszcze umrze, zanim ktoś wprowadzi do powszechnego użytku moją terapię - pyta doktor Włodzimierz Bodnar

Opublikowano: ndz, 29 lis 2020 08:34
Autor: | Zdjęcie: Pexels

- Ile osób jeszcze umrze, zanim ktoś wprowadzi do powszechnego użytku moją terapię - pyta doktor Włodzimierz Bodnar - Zdjęcie główne

foto Pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pulmonolog z Przemyśla, doktor Włodzimierz Bodnar, przedstawił kolejne dane potwierdzające skuteczność swojej terapii w leczeniu COVID-19. - Ile jeszcze osób musi umrzeć, zanim ktoś zajmie się powszechnym leczeniem amantadyną - pyta.

Doktor Włodzimierz Bodnar, specjalista od chorób płuc z Przemyśla nie odpuszcza i cały czas prezentuje jak skuteczna jest jego terapia amantadyną. W ciągu 48 godzin COVID-19 może być pokonany. Oto co napisał na stronie Przychodni Lekarskiej Optima.

"Obecne doświadczenia z amantadyną i tolerancja pacjentów na lek na próbce 500 osób:

- około 90% pacjentów bardzo dobrze toleruje lek

- u około 6% pacjentów występują przejściowe objawy gorszej tolerancji, wymagającej korekcji dawkowania lub wprowadzenie leków dodatkowych

- w przypadku około 2% występują objawy niepożądane (na przykład wczesna arytmia). Wówczas lek jest odstawiany. Amantadyna szybko się wypłukuje i następuje normalizacja, bez przykrych następstw. To nie jest trucizna, jak donosi wiele osób.

Około 2% osób ma bezwzględne przeciwwskazania (które zostały wyszczególnione w schemacie).

W przypadku tolerancji amantadyny, zawsze jest efekt terapeutyczny (100% przypadków). Nie było ani jednego przypadku, gdzie amantadyna nie zadziałała na wirusa. Amantadyna zmieniając środowisko wirusowi powoduje jego całkowity rozpad. Wirus poprzez mutacje, nigdy nie uodporni się na jej działanie. Musiałaby się całkowicie zmienić struktura wirusa.

Wspomniałem już o tym – chciałbym, aby naukowcy przedstawili dowody na to, że amantadyna przestała działać na wirusa grypy. Jest bardzo prawdopodobne, że amantadyna ma różne punkty uchwytu, ale jej główne działanie to zmiana środowiska. Być może występują także mechanizmy, których jeszcze nie znamy. Przez 30 lat leczę grypę amantadyną (2x100mg przez 4-6 dni) i nigdy mi się nie zdażyło, że nie zadziałała. Jako lekarz nie zwracałem na to uwagi, gdyż w sezonie infekcji zdarzają się różne choroby wirusowe czy bakteryjne. Jednak czas pandemii zweryfikował tą perspektywę i zmusił mnie do analizy.

Zadam ponownie pytanie. Jak to możliwe, że grypa się uodporniła na amantadynę, jeśli zmienia środowisko w komórce? Jeszcze raz proszę o te badania naukowe, które spowodowały wycofanie amantadyny z rekomendacji leczenia grypy (sposób działania amantadyny można porównać do odebrania światła roślinie – czy będzie ona nadal rosła?).

W odpowiednio wysokich dawkach stosowania amantadyny dochodzi do całkowitego rozpadu wirusa. Między innymi dlatego dochodzi do tak szybkiego ustępowania zmian tzw. mlecznej szyby w płucach, czyli zanikanie zmian odczynowych w płucach. Obecne w związku z tym procesem białko we krwi (czyli katepsyn) wpływa na układ sercowo naczyniowy i nerki. To jest ten moment zmniejszonej tolerancji na wysiłek, o którym pisałem w schemacie leczenia, inaczej zwanym odbiciem. Jednak nie jest to moment na opisanie dokładnych mechanizmów, będzie to tematem pracy naukowej. Dowodem na taki mechanizm jest obecność białka w moczu pacjentów chorych na COVID-19. 

Przypominam (pisałem wielokrotnie), że amantadyna działa tylko na wirusa i nie leczy powikłań. W przypadku powikłań, musi być równoległe leczenie objawowe. Amantadyna nie jest lekiem, który regeneruje uszkodzenia. Jeśli są to trwałe uszkodzenia, to nie uratuje od inwalidztwa czy śmierci.

TAK MOŻNA TO ZBADAĆ

W Polsce można wykonać prostą analizę działania amantadyny. Mamy 90 000 chorych na Parkinsona w Polsce, część z nich stosuje amantadynę w leczeniu. Należy jedynie sprawdzić, czy te osoby chorowały na COVID-19 i jeśli tak, jaki był przebieg choroby. Warto pamiętać, że grupę osób chorych na Parkinsona stanowią w większości osoby starsze, które ze względu na wiek mają także wiele chorób przewlekłych, jak cukrzyca, niewydolność krążenia itp. Tak bardzo źle rokujące przy COVID-19. Dane o takich osobach są dostępne w Ministerstwie Zdrowia i innych systemach rozliczeniowych. Jest to potencjalnie ogromna grupa, która wyklucza błąd statystyczny. Osoby chorujące na Parkinsona przyjmują zazwyczaj dawkę 2x100mg, która z mojego doświadczenia jest wystarczająca do przejścia choroby w sposób lekki lub średni. Można także sprawdzić, czy te osoby przyjmują inne leki podczas zażywania amantadyny oraz czy amantadyna jest odstawiana podczas leczenia szpitalnego ze względu na kolidowanie z innymi lekami, czy ze względu na skutki uboczne.

Ile jeszcze osób musi stracić zdrowie lub życie, aby pochylić się nad tak prostą analizą działania amantadyny?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (26)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Fgtrvf

  Szczepionka? Wiemy jakie są przeciwskazania-nie, interreakcje-he też nie co z zaszczepiony i za kilka lat-no znów nie. Ale jes bezpieczna to kpina ja można i na jakiej podstawie zapewniać miliony ludzi że to bezpieczne. Zaraz zrobią z lekarza co naprawdę leczy artuję ludzi amantadyna klamce szarlatana dlaczego bo tylko szczepionka ma być i tyle, więc dla kogo tu kto pracuje?

 • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Dghfd

  Dlaczego ta świecie wierzymy w tak naprawdę zupełnie nieznana szczepionkę a nawet pod uwagę nie bierze nikt że jest lek i to tani to dlatego że tani tu jest problem

 • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -2

  Piotr

  OZDROWIENIEC !!! Podziel sie informacją jakie dawki zażywałeś i ile razy dziennie przez jaki okres A tak wogóle jak lub gdzie (adres strony) można umówić się na teleporadę u doktora Bednara, lub może ktoś może podać numer do doktora . Pozdrawiam i zdrowia wszystkim życzę

 • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -1

  arhe

  To proste w tej chwili koszty leczenia pacjenta na covid-19 to 10.000 pln, a koszt leczenia 1 pacjenta amantadyna to ok.10 pln Mona pytasz dlaczego , no właśnie dlatego.

 • 10 miesięcy temu | ocena +3 / -0

  Mona

  Lekarz Bodnar to wspaniały człowiek idzie do przodu i, oby więcej w Polsce takich lekarzy. Dlaczego ten lek nie jest wprowadzony do leczenia tymczasowego jak inne leki podawane to jest dziwne.

 • 10 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  Waldemar.

  Czas na zmiany ,mamy jeden z najwyższych wskażników śmiertelności w europie licząc na tysiąc mieszkańców,więc jest jasne że należy odsunąć ''dziadków profesorów'' którzy uważają że posiadając dyplom-tytuł to nie trzeba nic robić. Należy powołać nowych ludzi takich jak dr.Bodnar którymsię chce walczyć z sprzeciwnościami żeby tylko ratować ludzi od śmierci i kalectwa.

 • 10 miesięcy temu | ocena +3 / -0

  Pora na myślenie

  Tu chodzi o depopulację i o nic więcej. to powinno być już teraz oczywiste.

 • 10 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  Waldy.

  Rząd i tzw. Profesorowie -naukowcy , dzisiaj nie podejmują w tym temacie rozmów bo co mają powiedzieć że gdyby zareagowali kiedy ich prosił DR.Bodnar to byłoby zgonów o kilkanaście tys,mniej i inni ludzie którzy przeszli chorobę ciężko nie byliby dzisiaj inwalidami... Nie rozumiem zmowy milczenia prasy, chociaż wszyscy mówią że są do kupienia i chyba to dzisiaj się potwierdza

  • 10 miesięcy temu | ocena +2 / -0

   Lukasz

   to są uczniowie Dr Mengele ta sama mentalność i kryją się zawsze za procedurami. To samo było z konopiami w leczeniu padaczki, dopiero odważy Dr Bochański pokazał że procedury zabijają a uczciwy lekarz ma obowiązek poszukiwać leczenia skutecznego a nie tylko takiego by się sprzedawały odpowiednie leki. Izba lekarska to siedlisko lobbystów firm farmaceutycznych i to oni decydują czym Polacy maja sie leczyć.

 • 10 miesięcy temu | ocena +9 / -0

  dr W. Gibasiewicz

  Panie Doktorze, nie wiem już jak zmusić rządzących Polską by wprowadzili, chociaż eksperymentalnie, Pańską terapię. Proszę dziennikarzy, by na konferencjach prasowych pytali o tę metodę leczenia. Cisza. Czy faktycznie jest tak jak piszą niektórzy, że chodzi o to by nas umierało jak najwięcej, by ZUS nie musiał płacić emerytur, by stosowano szczepionki, bo na tym znowu zarobią?! Nie sprawdzenie tej metody to zbrodnia na narodzie! Może znajdą się prawnicy, którzy wytoczą proces zbiorowy rządowi za zaniechanie? Teraz tak myślę, a gdyby zawiadomić prokuraturę?

  • 10 miesięcy temu | ocena +4 / -0

   Lukasz

   Jak się okaże, że Amantadyna mogła uleczyć tych co umarli to żaden sąd, tylko sąd z czasów II WŚ i okupacji. Chłopcy z AK wpadają odczytują wyrok i kula w łeb. Lekarz składa przysięgę, że nie ustanie w szukaniu lekarstwa a przede wszystkim nie szkodzić. Ukrywanie tego leczenia ba flekowanie go i Pana doktrora jest jawnym działaniem przeciw życiu Polaków.

 • rok temu | ocena +3 / -2

  Awa

  A’propos Od mojego kolegi R.G. Profesora fizyka, pracującego w Kanadzie w dziedzinie medycyny, otrzymałam taką informację, której fragment przytaczam niżej. Zainteresowanym pomogę nawiązać bezpośredni z Nim kontakt. Profesor powiedział mi...w swojej pracy zajmuję się min. chorobą mukowiscydoza (cystic fibrosis), która spowodowana jest defektem genetycznym i chraktaryzuje się nadmiernie zagęszczonym i lepkim (viscous) sluzem (mucus). To powoduje problemy z oddychaniem i niewydolność płuc co prowadzi do śmierci. Mimo odkrycia przyczyny choroby na poziomie genetycznym, do dziś po 30 latach nadal nie wiadomo jaki jest związek mutacji genetycznej z patologia śluzu. To jest mój główny cel badań. Oprócz tego zajmuję się od lat uszkodzeniami płuc powodowanymi przez respiratory (po angielsku ventilator induced lung injury). Jak pewnie wiesz, sprawa respiratorów wyszła na światło dzienne przy okazji korona wirusa, gdy okazało się że 80 % pacjentów nie przeżywa sztucznego oddychania. Ale to zjawisko było już znane od wielu lat i moja grupa tym się zajmuje. Już rok temu dostałem grant na takie badania (patrz załączone dokumenty). Oczywiście jako fizyk doświadczalny, staram się stosować w moich badaniach nowe metody do tzw. imagingu. Tu współpracuję min. z kolegami z Nagoya University, Japan. Rownież sporo używam nowoczesnych metod opartych na fluorescencji, współpracując od lat z Polakami w Texasie...

 • rok temu | ocena +4 / -0

  Qwerty

  Tu właśnie chodzi o to by umierali. Właśnie Niedzielski zabronił sprzedaży vigerytu k dla ludzi którzy nie mają Parkinsona. Więc jawna depopulacja idzie pełną parą.

 • rok temu | ocena +16 / -1

  Ozdrowieniec

  Śledzę forum dr Bodnara od października. Jest wiele świadectw od ludzi, że ten lek działa. Dolaczam i moje . Tydzień temu zachorował moj kolega z sąsiedniego biurka. Potem ja poczułem się źle, tragicznie źle. To nie jest zwykła grypa. To odbiera siły i wszystko boli. Wziąłem amantadyme wg schematu dr Bodnara, sam nawialem mojego lekarza by ją przepisal, przecież to moje życie i mogę chyba decydować o swoim zdrowiu. Po dniu już było lepiej. Gorączka opadla, zmniejszyły się dolegliwości bólowe. Po dwóch dniach czuję że wracam do żywych. Dzięki komu? Dzięki lekarzowi z Przemyśla. Rząd nas olał, to świadome, od dawna nas leczą mechanizmami które pompują strumień pieniędzy w wiadomym kierunku.

  • rok temu | ocena +1 / -1

   Leszek kipirzepa

   Czemu się boisz podać imienia i Nazwiska?

   • rok temu | ocena +1 / -0

    Łukasz Ratuszny

    Przeczytałem 2 razy wpis, który Pan skomentował i nie znalazłem żadnej informacji o tym że autor boi się podać imienia i nazwiska...

 • rok temu | ocena +3 / -0

  CoJestGrane

  Polecam artykuł pokazujący że MZ nie panowało i nie panuje nad sytuacją. Tam są grube błędy i zaniechania a co tu tam amantandyna... Jakiś zespół bada ale wyniki pewnie po pandemii lub szczepionkach Artykuł na polandsecurities respiratorowe_umieralnie.html

 • rok temu | ocena +8 / -1

  Stan.

  Bo " im " chodzi żeby szczepionki weszły do powszechnego użytku i ludzie szczepili się co roku . W ten sposób koncerny i ich " macki " w rządach różnych krajów będą zarabiać ogromne pieniądze bez żadnej konsekwencji za niepożądane skutki szczepionek. Big farma była na progu bankructwa przez ogromne odszkodowania jakie musieli wypłacać W USA za działania niepożądane przez lekarstwa .Dlatego uderzyli w kierunku szczepionek bo za nie nie biorą odpowiedzialności .Ludzie w USA jak przyjmują szczepionkę lub idą na szczepienie swoich dzieci muszą podpisać protokół że są świadomi konsekwencji (łącznie ze śmiercią) jakie mogą wystąpić po zaszczepieniu . Oczywiście można odmówić szczepienia ale wtedy nie przyjmą dziecka do żadnej szkoły. Dlatego już od lat są propagowane różne szczepionki np. na grypę.

 • rok temu | ocena +7 / -1

  Seniora

  Kto to hamuje ??????,Czyżby nikt z decydentów sie tym nie zainteresował ????

 • rok temu | ocena +13 / -1

  Emerytowany lekarz

  Tu chodzi tylko o kasę i zniewolenie. Pandemia ma trwać już na stałe. Skończy się covid-19 zacznie się 21. Trzeba mieć IQ poniżej 30-stu aby tego nie rozumieć.

 • rok temu | ocena +12 / -0

  brawo doktorze z lublina

  widać że w ministerstwie doradzają leśne dziadki profesorów zdobyli za komuny. jeżeli ten lek amantadyna działa to każdy chory ma prawo do leczenia tym lekiem. wy stare profesory sami się szczepcie i to przed kamerami

  • rok temu | ocena +7 / -1

   jann

   nawed przed kamerami nas oszukają i wstrzykną sobie sól fizjologiczną tak było ze szczepionką na grypę

 • rok temu | ocena +29 / -2

  777

  Terapia wspomnianego lekarza jest wystarczającym powodem do pozwu zbiorowego dla rządu za spowodowanie śmierci setek chorych przez zaniechanie wsparcia rozpowszechnienia terapii Morawiecki z Szumim i Mistrzem zdrowia aktualnym, zapłacicie srogo za to w sądzie.

  • 10 miesięcy temu | ocena +3 / -0

   Łukasz

   Śmierć za śmierć

  • rok temu | ocena +5 / -0

   Mund

   W grze dziesiątki milliardów wydane na szczpionke i wy sie dziwicie ?? Przeciez to nie są durnie

   • rok temu | ocena +7 / -2

    mat

    z tego co ostatnio publikowano chyba na wp.pl, sprzedaz szczepionki tylko do europy przyniesie zysk rzedu 470 miliardow dolarow. Jesli by sie to powtarzalo co roku to daj panie boze taki kontrakt. To sa takie pieniadze ze mozna przekupic cale rzady a nie tylko jednostki