Reklama

Reklama

Terapia COVID-19 z wykorzystaniem amantadyny coraz bardziej popularna. Nie wszystkim to się podoba! [VIDEO]

Opublikowano: pt, 5 lut 2021 18:25
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Terapia COVID-19 z wykorzystaniem amantadyny coraz bardziej popularna. Nie wszystkim to się podoba! [VIDEO] - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lekarze widzą, że amantadyna pomaga zakażonym COVID-19. Co robi Rada Medyczna przy Premierze RP? Publikuje stanowisko w którym wskazuje, że nie należy stosować tego specyfiku.

Przemyski pulmonolog Włodzimierz Bodnar przypomina o sobie wszystkim sceptycznie nastawionym do jego terapii leczenia COVID-19 z wykorzystaniem amantadyny. Zachęcamy do obejrzenia ciekawego materiału z doktorem Bodnarem, który został przygotowany przez Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu.

Dr Bodnar wiele razy wskazywał, że amantadyna jest skuteczna w leczeniu COVID-19, a poprawa u niektórych pacjentów jest widoczna po 48 godzinach. Samo zakażenie przebiega też w łagodniejszy sposób.

Tymczasem Rada Medyczna przy Premierze RP postanowiła wydać zalecenia dotyczące terapii pacjentów COVID-19. Amantadyna jest tam "na cenzurowanym". Oto fragment tego pisma: "Nie zaleca się stosowania w leczeniu COVID-19 leków o potencjalnym działaniu przeciwwirusowym charakteryzujących się wątpliwą skutecznością lub o dowiedzionej nieskuteczności, w tym: amantadyny, chlorochiny, hydrochlorochiny, lopinawiru z rytonawirem, azytromycyny."

PEŁNE ZALECENIA RADY MEDYCZNEJ>>

Na koniec kilka słów od samego lekarza, który tak w grudniu 2020 roku mówił o leczeniu amantadyną.

- Pacjent otrzymujący leczenie amantadyną od razu jest eliminowany z łańcucha epidemiologicznego, w ciągu 24-48 godzin poprzez inaktywację wirusa amantadyną. Eliminacja hamuje rozprzestrzenianie się epidemii. Spada ilość powikłań i tym samym śmiertelność. Podanie amantadyny na wczesnym etapie choroby daje szansę na pełny i szybki powrót do zdrowia.

- przyznaje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 8 miesięcy temu | ocena +1 / -12

  AlanP

  Kto wmawia, ludziom bzdury, np. że amantadyna, witamina C i woda święcona leczą COVID-19 powinien być pociągnięty do odpowiedzialnosci karnej.

  • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -1

   loko

   Po pierwsze naucz się Alanku Brajanku interpunkcji, po drugie o poziomie twojej intelignecji świadczy stawianie na równii amantadyny (związku chemicznego), witaminy C i wody święconej (gusła).

   • 8 miesięcy temu | ocena +1 / -0

    SMG

    Muszę Cię rozczarować. Wszystkie te 3 substancje to związki chemiczne. Jak już próbujesz kogoś poprawiać to staraj się to robić z sensem.

 • 8 miesięcy temu | ocena +22 / -1

  Anna

  Kto w świadomy sposób przyczynia się do blokowania leków , które wspomagają leczenie chorych pacjentów na covid 19, a tym samym przyczynia się do ich śmierci, jest ludobujcą.