Reklama

Szpital zbiera pieniądze na czepki chroniące włosy podczas chemioterapii

Opublikowano:
Autor:

Szpital zbiera pieniądze na czepki chroniące włosy podczas chemioterapii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital w Brzozowie chce uchronić pacjentów chorych na raka przed wypadaniem włosów. Ich tracenie jest skutkiem ubocznym chemioterapii, jednak jest promyczek nadziei.

Szpital Specjalistyczny w Brzozowie Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny organizuje zbiórkę pieniężną na zakup tak zwanych czepków chłodzących, które pozwolą pacjentom zachować włosy po zabiegach chemioterapii. Testowano je już i w dużym stopniu zapobiegają wypadaniu włosów, zwłaszcza u pacjentek chorych na raka piersi, które są najbardziej na to narażone.

 

Dlaczego czepki chłodzące dla osób chorych na nowotwory są takie ważne? Ponieważ wypadanie włosów często wiążę się z dużym stresem, w szczególności dla kobiet, które później noszą chustki lub peruki. W ocenie szpitala - zachowanie włosów może mieć pozytywny wpływ na psychikę pacjentek i zmobilizować je do walki z chorobami nowotworowymi, a także zapewnić im komfort. Brak włosów może być przyczyną stygmatyzacji i ściągania na siebie wzroku przechodniów, co niekoniecznie jest korzystne dla osób borykających się z tak poważną chorobą

 

Szpital w Brzozowie organizuje zbiórkę darowizn z powodu borykania się z problemami finansowymi. Nie może liczyć na wsparcie NFZ, dlatego prosi o pomoc ludzi, firm oraz innych instytucji. Na czepek potrzebuje około 150 tysięcy złotych. Udzielając wsparcia szpitalowi - udzielasz go osobom chorym na nowotwory złośliwe, a każdy z nas, naszej rodziny czy znajomych może znajdować się sytuacji walki z rakiem.

 

Darowizny na powyższy cel można  wpłacać na konto: 
Podkarpacki Bank Spółdzielczy 80 8642 1184 2018 0027 0836 0002 
Stowarzyszenie na rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi „SANITAS”
38-500 Sanok, ul. Jana Pawła II 59 z dopiskiem  „czepek onkologiczny”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE