Reklama

SZPITAL wznawia pracę oddziałów [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

SZPITAL wznawia pracę oddziałów [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowodębskie ognisko koronawirusa zostało wygaszone. Sytuacja jest całkowicie pod kontrolą.

12.05:

Dobre wieści z Nowej Dęby. Od 11 maja pacjenci mogą ponownie korzystać z poradni specjalistycznych przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej. Pracę wznowiły też oddziały w Szpitalu Powiatowym: Blok Operacyjny, Centrum Zdrowia Psychicznego – oddział stacjonarny, Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Oddział Neonatologii, Oddział Pediatryczny, Izba Przyjęć numer 1 z Nocną i Świąteczną, Centralna Sterylizatornia, Fizjoterapia Ambulatoryjna. Od czwartku, 14 maja czynne będą: Diagnostyka Obrazowa, Szpitalne Laboratorium Analityczne, Oddział Chirurgii Ogólnej oraz poradnie specjalistyczne w budynku numer 2 przy ulicy Kościuszki. Za kilka dni działać powinien już Oddział Wewnętrzny.

4.05:

Sytuacja w Domu Pomocy Społecznej jest coraz lepsza. Testy na obecność koronawirusa u podopiecznych placówki jak i personelu dały wynik ujemny. Zdrowe są zarówno osoby, które pozostają od 24 kwietnia z pacjentami w DPS-ie, jak i pracownicy będący w domowej izolacji. Zgodnie z decyzją Sanepidu kwarantanna kończy się 6 maja. Co najważniejsze nie ma także nowych zachorowań w nowodębskim szpitalu.

1.05:

Dobre wieści z Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. Jak informuje Jerzy Sudoł, starosta powiatu tarnobrzeskiego są już wyniki 52 podopiecznych i 12 pracowników placówki. Wszystkie są negatywne! Na wyniki testów czeka jeszcze 8 osób z personelu, które w chwili ujawnienia zakażenia u jednej z pielęgniarek, były poza budynkiem. One również przebywają w kwarantannie domowej.

Radośniej jest także w szpitalu, gdzie wcześniej zakażenie potwierdzono u 24 osób – 13 z personelu i 11 pacjentów.

- Spływają do nas wyniki sukcesywnie prowadzonych testów u pozostałych osób z personelu i pacjentów. Wszystkie są negatywne, nie ma ani jednego nowego zakażenia.

- dodaje Jerzy Sudoł.

30.04:

Sanepid pobrał wymazy do badań na obecność koronawirusa od 52 pensjonariuszy oraz 12 opiekujących się nimi na miejscu pracowników. W czwartek, 30 kwietnia, testy przeszli pozostali pracownicy przebywający w domach. Razem pobrano aż 72 próbki! Teraz trwa wyczekiwanie na wyniki. Dyrektor placówki Agnieszka Markowicz podkreśla, że konieczne było pozostanie przy pensjonariuszach. Dlatego na ewentualną kwarantannę wszyscy byli przygotowani. Kwarantanna ma trwać do odwołania, dlatego szczególnie ważna jest teraz pomoc placówce.

Z pomocą przebywającym w domu opieki ruszył Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. Zorganizował zbiórkę najpotrzebniejszych produktów spożywczych dla personelu i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej.

27.04, godz. 20:08:

Zamknięte zostały kolejne oddziały nowodębskiego szpitala: Centrum Zdrowia Psychicznego, Oddział Pediatryczny, Neonatologiczny, Poradnie Specjalistyczne i Blok Operacyjny. Czynne pozostają Oddział Rehabilitacyjny, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. 

- Zakażeni pacjenci trafili od Szpitala Zakaźnego w Łańcucie. Część pacjentów oddziału wewnętrznego, którzy mieli negatywny wynik testów, została przewieziona do szpitali w Mielcu i Dębicy. Do domów wrócili z kolei ci pacjenci, których stan zdrowia był już dobry. Decyzją sanepidu są objęci kwarantanną. Na terenie szpitala pozostaje 99 pacjentów - wyjaśnia Wiesława Barzycka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

Czynne pozostają Oddział Rehabilitacyjny, Zakład Opiekuńczo – Leczniczy i Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Służby sanitarne w kolejnych dniach będą przeprowadzać kolejne testy wśród lekarzy placówki.

27.04, godz. 9:15:

Zakażeni pacjenci z oddziału wewnętrznego zostali przewiezieni do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Łańcucie, który opiekuje się wyłącznie chorymi na COVID-19. Zapadają też decyzje o objęciu kwarantanną osób z tak zwanego kontaktu z osobami zakażonymi.

26.04, godz. 9:00:

Zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone aż 13 pracowników szpitala oraz 11 pacjentów placówki.

To nie koniec złych wiadomości z Nowej Dęby. Kwarantanną został objęty tamtejszy Dom Pomocy Społecznej. Jedna z pielęgniarek, która pracuje również w szpitalu, ma pozytywny wynik na obecność patogenu! Dom Pomocy Społecznej został zamknięty, a personel który wtedy przebywał z pensjonariuszami pozostał w pracy. Każdy z pracowników i mieszkańców placówki przejdzie badania na obecność koronawirusa.

25.04, godz. 15:05:

W nowodębskiej lecznicy sytuacja jest coraz gorsza. Zakażenie potwierdzono u dziewięciu pacjentów! Wszystko wskazuje na to, że źródłem zakażenia był pacjent, który przebywał w nowodębskim szpitalu i był leczony na oddziale wewnętrznym. Nie miał żadnych objawów wskazujących na zakażenie koronawirusem. Pojawiły się one dopiero po przewiezieniu do innej placówki. Obecnie oczekiwane są wyniki badań u kolejnych osób z personelu medycznego i pacjentów.

25.04, godz. 9:32:

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie ma poważne problemy! Zakażenie koronawirusem wykryto i potwierdzono aż u dwunastu osób pracujących na oddziale wewnętrznym nowodębskiej lecznicy. To trzech lekarzy, sześć pielęgniarek, dwie opiekunki i jedna osoba z personelu sprzątającego.

Dyrekcja placówki informuje, że do odwołania wstrzymane są przyjęcia na następujące oddziały: Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Chorób Płuc, Chirurgii Ogólnej, Ginekologiczno-Położniczy, Izba Przyjęć oraz Pracownia RTG.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE