Reklama

Szaleństwo cenowe na stacjach benzynowych. Kolejki do banków i bankomatów na całym Podkarpaciu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartkowy wieczór mieliśmy pierwszy przykład paniki. Na stacjach paliw natychmiast zrobiło się tłoczno, a kierowcy tankowali swoje pojazdy i lali benzynę do beczek i kanistrów. W piątek, 25 lutego, na niektórych stacjach nie ma paliwa, a wszędzie widzimy o ile zmieniła się cena benzyny. Teraz jeszcze ludzie zaczęli masowo wybierać pieniądze z banków.

Wojna na Ukrainie przynosi panikę w Polsce. W czwartek pisaliśmy o długich kolejkach przy stacjach benzynowych. Cena paliwa szybko poszybowała w górę i jak sprawdziliśmy na Podkarpaciu waha się między 5,90 zł do 7 złotych za litr. Jeszcze drożej jest w Małopolsce, bo portal Interia.pl znalazł stację z cenami 8 zł za benzynę i diesla, 5 zł za gaz LPG, a niemal 8,30 zł za Pb98!

To nie wszystko. Na mniejszych stacjach nie ma benzyny, albo pojawiają się kartki informujące o zakazie tankowania do kanistrów lub innych pojemników! Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zapowiedział ostrą reakcję wobec stacji, które manipulują cenami paliw. - UOKiK wraz z Inspekcją Handlową będą stanowczo reagować na nieuczciwe zachowania właścicieli stacji paliw. Będziemy też współpracować z innymi instytucjami kontrolnymi, aby dokładne zweryfikować działalność takich podmiotów - poinformował na Twitterze.

Reaguje także PKN Orlen. - Rozwiązujemy natychmiastowo umowy z dziewięcioma stacjami sztucznie zawyżającymi ceny. W drodze są wypowiedzenia dla właściciela ośmiu stacji kupujących nasze paliwa i jednej stacja korzystającej z naszego logo. Będziemy weryfikować wszystkie sygnały dotyczące manipulacji cenami i bezwzględnie je zwalczać - napisał prezes Daniel Obajtek.

W piątkowy poranek w każdym podkarpackim mieście pojawiły się kolejki przy bankach i bankomatach. Ludzie w obawie przed działaniami wojennymi wybierają pieniądze z kont.

NIE DLA MANIPULACJI

Przypominamy. Nie dajcie się manipulować. Na swoich mediach społecznościowych Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaznaczył, że nie ma żadnego zagrożenia dla sektora bankowego. - Nie ma żadnych planów wprowadzenia dziennych limitów wypłat gotówki, nie zabraknie pieniędzy w bankomatach. Nie zabraknie paliwa na stacjach benzynowych, nie ma także pomysłu reglamentacji towarów - wskazuje UKNF.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy