Reklama

Ważne! Nie zabraknie paliwa, ani pieniędzy w bankomatach!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: D.Bąk

Ważne! Nie zabraknie paliwa, ani pieniędzy w bankomatach! - Zdjęcie główne

Kolejki na stacjach paliw w całej Polsce. | foto D.Bąk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gigantyczne kolejki na stacjach benzynowych, kierowcy lejący paliwo do kanistrów, kolejki przed bankomatami i informacje o tym, że zagrożone są pieniądze w bankach. Urzędnicy i politycy uspokajają i apelują: "nie ulegajcie panice".

Po ataku Rosji na Ukrainę nagle pojawił się w Polsce strach przed brakiem paliwa, kłopotem z dostępem do pieniędzy w bankach, a nawet reglamentacją niektórych towarów. Przed stacjami ustawiły się długie kolejki, tak samo było przed bankomatami. Przedstawiciele rządu i ekonomiści podkreślają, że jest to efekt dezinformacji.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego na swoich portalach społecznościowych zaznaczył, że nie ma żadnego zagrożenia dla sektora bankowego. "Nie ma żadnych planów wprowadzenia dziennych limitów wypłat gotówki, nie zabraknie pieniędzy w bankomatach. Nie zabraknie paliwa na stacjach benzynowych, nie ma także pomysłu reglamentacji towarów."

 

Podczas konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zaznaczyła, że trzeba zachować spokój. - Dostawy paliwa są i będą na bieżąco realizowane. Nie wystąpią żadne zakłócenia, zarówno w łańcuchu dostaw, ale także funkcjonowania stacji paliw. (...) Jednak dziś my także stajemy się celem działań dezinformacyjnych. Wiem o tym, że za pośrednictwem mediów społecznościowych kolportowane są informacje o potencjalnych problemach z dostawami paliwa. Nie możemy i nie powinniśmy im ulegać. Powinniśmy zachować spokój, zdrowy rozsądek i być w tej ciężkiej chwili oparciem dla naszych sąsiadów - mówiła Ewa Leniart.

O sytuacji na rynku paliw mówił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. - W związku ze wzrostem sprzedaży na naszych stacjach informujemy, że dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Dotyczy to rynku hurtowego i detalicznego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy