Reklama

Rząd przedłużył obowiązujące obostrzenia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. KPRM

Rząd przedłużył obowiązujące obostrzenia - Zdjęcie główne

foto Fot. KPRM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielu liczyło na choćby drobne poluzowanie obostrzeń to rząd pozostał nieugięty. Obecnie obowiązujący reżim sanitarny pozostanie z nami jeszcze przynajmniej przez dwa tygodnie. Co to oznacza?

Brak decyzji o znoszeniu restrykcji oznacza, że przez kolejne dni obowiązywać będą obostrzenia, które mamy od 28 grudnia. Czyli: 

  • zamknięte hotele (za wyjątkiem hoteli pracowniczych, funkcjonariuszy służb mundurowych i medyków podczas pełnienia obowiązków służbowych oraz pacjentów);
  • zamknięte galerie handlowe - za wyjątkiem sklepów spożywczych i drogerii;
  • zamknięte stoki stoki narciarskie;
  • zamknięte bary i restauracje (brak możliwości spożycia posiłku wewnątrz lokalu);
  • 10-dniowa kwarantanna dla osób docierających do Polski zza granicy transportem zbiorowym;
  • zakaz imprez okolicznościowych;
  • zamknięte kluby fitness i siłownie;
  • ograniczenia liczby osób w sklepach.
Co dalej? Jak długo to wszystko jeszcze potrwa? Trudno wyrokować, ale informacje płynące ze źródeł rządowych wskazują, że niektóre branże (hotele i gastronomia) mogą się doczekać "odmrożenia" - przy najgorszych założeniach - dopiero na przełomie marca i kwietnia. Dla wielu przedsiębiorców jest to widmo bankructwa!

Wielu zapyta: co z balami studniówkowymi? "Maturzyści 2021" mogą ich w ogóle nie mieć. Co z przełożonym na 31 stycznia - 29. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Albo zostanie ponownie przełożony, albo odbędzie się online - choć nikt teraz sobie tego nawet nie wyobraża.

Rząd decyduje się na takie kroki, bo jak twierdzi "obserwuje sytuację pandemiczną w Europie, a ta wskazuje na trzecią falę zakażeń koronawirusem".

Pisaliśmy już o jedynym poluzowaniu reżimu sanitarnego, jaki nastąpi 18 stycznia. To powrót uczniów klas I-III szkół podstawowych do nauki w trybie stacjonarnym. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy