Reklama

Przemyt przez Podkarpacie wart milion złotych!

Opublikowano:
Autor:

Przemyt przez Podkarpacie wart milion złotych! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 70 tysięcy nielegalnych paczek papierosów o wartości ok. 970 tys. złotych zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Kontrabandę przewozili obywatele Ukrainy w dwóch busach na słowackich i czeskich numerach rejestracyjnych.

Na drodze krajowej nr 75 strażnicy graniczni zatrzymali przemyt papierosów na ogromną skalę. Funkcjonariusze z placówki SG w Sanoku prowadzili wspólne działania kontrolne z funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu.

Do kontroli zatrzymano dwa pojazdy marki VW Transporter. Oba samochody poruszały się z kierunku byłego przejścia granicznego w m. Muszynka w stronę Nowego Sącza.

W trakcie kontroli przestrzeni bagażowej volkswagenów funkcjonariusze znaleźli łącznie 68 999 tysięcy paczek (tj. 1 379 980 sztuk) papierosów bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości 968 718 zł.

Obaj kierowcy, obywatele Ukrainy usłyszeli już zarzuty z ustawy karnej skarbowej, dotyczące posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Za tego typu przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE