reklama

Przemyski Most Siwca w przebudowie. Co czeka kierowców?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: przemysl.pl

Przemyski Most Siwca w przebudowie. Co czeka kierowców? - Zdjęcie główne

Most Siwca w przebudowie. Nowa organizacja ruchu od 31 stycznia | foto przemysl.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościOd piątku 31 stycznia kierowcy i piesi napotkają utrudnienia na moście im. Ryszarda Siwca w Przemyślu. Wykonawca wprowadzi ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną, a prace remontowe obejmą nie tylko sam most, ale również dojazdy do przeprawy. Inwestycję wyceniono na prawie 7 milionów złotych.
reklama

Krakowska firma PIMIN Sp. z o.o. wygrała przetarg na remont mostu w systemie "zaprojektuj i wybuduj". 3 lutego rozpoczną się pierwsze prace rozbiórkowe chodników i części nawierzchni drogi.

Gdzie dokładnie wystąpią utrudnienia

Zmiany w organizacji ruchu obejmą odcinek od skrzyżowania ulic Zygmunta Krasińskiego, Marszałka Ferdynanda Focha i ulicy Marcina Borelowskiego do skrzyżowania ulic gen. Leopolda Okulickiego i Placu Floriana. Wykonawca podzielił prace na etapy - najpierw zamknie jedną część mostu, potem drugą.

Co obejmie remont

Wykonawca wymieni nawierzchnię jezdni wraz z izolacją płyty pomostu oraz przebuduje chodniki, dostosowując je do ruchu pieszo-rowerowego. Szerokość nowych ciągów pieszo-rowerowych wyniesie 2,5 metra po obu stronach mostu.

reklama

W ramach prac firma wymieni też urządzenia dylatacyjne, bariery energochłonne i balustrady. Modernizacja obejmie również wymianę oświetlenia na LED wraz z okablowaniem. Wykonawca wyremontuje łożyska na przyczółkach, system odwodnienia oraz wejścia do przyczółków.

Jak pojedziesz podczas remontu

Ruch pojazdów będzie odbywał się wahadłowo jednym pasem, sterowany sygnalizacją świetlną. Piesi przejdą chodnikiem po przeciwnej stronie do remontowanej części mostu. Na czas prac szerokość pasa ruchu wyniesie 3 metry.

reklama

Wykonawca ustawi znaki U-21a i U-21b co 10 metrów na długości prowadzonych robót. Od strony placu św. Floriana pojawi się znak U-3d, a od strony ul. Pułkownika Marcina Borelowskiego - zapora U-20b.

Harmonogram i finansowanie

Całkowity koszt inwestycji wynosi 6 872 010 złotych. Rządowy Fundusz Polski Ład pokryje 95 proc. tej kwoty (6 528 409,50 zł), a pozostałe 5 proc. pochodzić będzie z budżetu miasta. Zgodnie z umową wykonawca ma zakończyć prace do końca listopada 2025 r. 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo