Reklama

Pracodawcy trzymają butelki z wodą pod kluczem lub wyłączają klimatyzację dla oszczędności!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: redakcja

Pracodawcy trzymają butelki z wodą pod kluczem lub wyłączają klimatyzację dla oszczędności! - Zdjęcie główne

foto redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedsiębiorcy zdecydowanie nie zdali testu z upałów. Jestem porażona ilością skarg od pracowników. Od czwartku odebraliśmy ponad 60 wiadomości. Oczywiście wiele z nich dotyczy pytań czy pracownik może oczekiwać od pracodawcy wypuszczenia go wcześniej do domu, kiedy temperatury przekraczają 30 stopni Celsjusza. Zdarzyły się także bardzo oburzające i zaskakujące sytuacje – mówi Małgorzata Marczulewska, prezes Stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom. – Skarg w tydzień przyszło tyle, ile przez całe wakacje w ubiegłym roku – dodaje.

Jak mówi prezes Marczulewska zachowanie przedsiębiorców jest trudne do zrozumienia, bo o ile można usprawiedliwić chęć utrzymania rytmu pracy nawet w wysokich temperaturach, tak niektóre zachowania zdecydowanie nie sprzyjają budowaniu dobrych relacji między pracownikami a pracodawcami. – Dostaliśmy skargę o reglamentowaniu zimnej wody, pracownicy dostawali jedną buteleczkę na cały dzień. Dostawaliśmy wiadomości o tym, że woda jest trzymana pod kluczem, by pracownicy nie pili jej za dużo lub o tym, że szef stwierdził, że nie będzie dawać pracownikom wody, bo zobaczył na budowie butelki z niedopitą wodą z poprzedniego dnia. Irracjonalne i nawet dla mnie szokujące sytuacje, a wiele skarg już od pracowników przeczytałam – przyznaje prezes stowarzyszenia.

- Skargi dotyczyły również braku klimatyzacji w autobusach komunikacji miejskiej, wysokich temperatur panujących w kuchniach i stołówkach, w tym w restauracjach. Nie brakowało informacji o wysokiej temperaturze w halach produkcyjnych czy o tym, że szefowie wyłączali klimatyzacje z oszczędności – dodaje prezes Marczulewska. – W wielu przypadkach interweniowaliśmy i wysyłaliśmy pisma do pracodawców, w których tłumaczyliśmy im jakie są zasady pracy w trudnych warunkach wynikających z wysokiej temperatury. Przyznam, że jestem bardzo rozczarowana, bo rok temu tych skarg było mało, a teraz mamy zatrzęsienie.

- dodaje.

Przepisy prawa pracy nie określają (...) CZYTAJ DALEJ>>

 

 

Artykuł pochodzi z portalu korsosanockie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy