Reklama

Podwyżka dla prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego stała się faktem. Opozycja grzmi: "Nie zasługuje na nią"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: MW

Podwyżka dla prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego stała się faktem. Opozycja grzmi: "Nie zasługuje na nią" - Zdjęcie główne

Jacek Wiśniewski | foto MW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas ostatniej w 2021 roku sesji Rady Miejskiej w Mielcu debatowano i głosowano nad przyjęciem uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Prezydenta Miasta Mielca. Sprawa ta wzbudziła wiele emocji, a radni opozycji z Prawa i Sprawiedliwości wprost przyznają, że Jacek Wiśniewski nie zasłużył na podwyżkę.

Po nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych, uchwalonej przez Sejm i podpisanej z początkiem października przez Prezydenta Andrzeja Dudę każdy kolejny samorząd przygotowuje uchwały, które podnoszą wynagrodzenie prezydentów, burmistrzów, wójtów, starostów oraz radnych. Tak też stanie się w Mielcu.

- Zostały określone limity wynagrodzeń, które przysługują wójtom, burmistrzom, prezydentom - przpomniała podczas sesji sekretarz gminy Mielec, Monika Szczodry. 

Radni opozycji jasno wyrazili swoje zdanie - podwyżka prezydentowi się nie należy. Wtedy rozpoczęła się wyliczanka z jakiego powodu.

- Zdaję sobie sprawę, że ustawa wymusza na nas podwyżkę dla pana prezydenta, a z drugiej strony uważam, że na nią nie zasługuje. Nawet gdyby prezydent pracował bez żadnego wynagrodzenia, za darmo, to i tak dla naszego miasta nie byłoby to w mojej ocenie opłacalne, że miastem zarządza taka osoba jak pan prezydent Wiśniewski, która nie zna granic swoich kompetencji. Ja też mogę powiedzieć, że dziś przepłynę Bałtyk, a jak by się to skończyło, to wszyscy wiemy. Dla mnie panu prezentowi ktoś wyrządził wielka krzywdę, że wypromował go na to stanowisko.

- mówił Robert Wójcik z Prawa i Sprawiedliwości.

-  Dobry prezydent powinien dobrze zarabiać. Cieszyłbym się, gdybyśmy mieli dziś pięciostronicowe uzasadnienie i głosowali  nad podwyżką do 20 tysięcy złotych, bo prezydent na to zasłużył. Miasto Mielec nie ma dobrego prezydenta. Nie miejmy pretensji do ustawodawcy, bo poprzeczkę pan prezydent zawiesił tak nisko, ze nawet się nie wpisuje w tą ustawę, ustawodawca nie był w stanie tego przewidzieć, że będzie taki przypadek jak nasze miasto. Niektórzy mieszkańcy twierdzą, że Mielec nie ma prezydenta, ale to złośliwość, bo Mielec ma prezydenta, słabego, najsłabszego w historii, ale ma, bez wotum zaufania, bez pomysłu, bez wizji, bez inicjatywy.

- przekonywał radny Radosław Swół z PiS.

Prezydent Mielca nic nie odpowiedział na te słowne ataki. Ostatecznie radni przegłosowali uchwałę: 13 osób było "za", 9 "wstrzymało się" od głosu. 

Miesięczne wynagrodzenie przysługujące Prezydentowi Miasta Mielca wyniesie 14 788,80 złotych:

  1. wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 8 616,00 zł,
  2. dodatek funkcyjny w wysokości 2 760,00 zł
  3. dodatek specjalny w wysokości 3 412,80 zł, tj. 30 procent łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy