Reklama

Solidna podwyżka dla Konrada Fijołka. Zobacz ile będzie zarabiał prezydent Rzeszowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB Konrada Fijołka

Solidna podwyżka dla Konrada Fijołka. Zobacz ile będzie zarabiał prezydent Rzeszowa - Zdjęcie główne

Konrad Fijołek | foto FB Konrada Fijołka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rzeszów Zaskoczenia nie było. Radni Rzeszowa jednogłośnie zdecydowali, że prezydent miasta Konrada Fijołek będzie zarabiał ponad 20 tysięcy złotych miesięcznie. Radni zdecydowali także o podwyżce swoich diet.

Przypomnijmy. Na początku lipca Rada Miasta Rzeszowa określiła wynagrodzenie prezydenta Rzeszowa na poziomie 10 940 złotych brutto. Teraz po nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych, uchwalonej przez Sejm i podpisanej z początkiem października przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę konieczna była korekta wypłaty dla Konrada Fijołka.

Po wtorkowym głosowaniu, gdzie uchwała z proponowaną podwyżką o ponad 9 tysięcy złotych została przyjęta jednogłosnie, pobory włodarza Rzeszowa będą wyglądać tak:

  • wynagrodzenie zasadnicze wyniesie 10 770 złotych,
  • dodatek funkcyjny - 2 980 złotych,
  • dodatek specjalny - 4 125 złotych.
 

Prezydent Rzeszowa otrzyma również dodatek za wysługę lat, stanowiący 20 procent wynagrodzenia zasadniczego, w kwocie 2 154 złotych. Łącznie zarobki wzrosną do 20 029 złotych brutto miesięcznie. Zgodnie z zapisami nowelizacji ustawy o samorządzie, samorządowcy muszą otrzymać wyrównanie do dnia 1 sierpnia bieżącego roku.

- Wynagrodzenie prezydenta powinno być adekwatne do ogromnej indywidualnej odpowiedzialności, jaką ponosi prezydent, zarządzając 2-miliardowym budżetem rocznie i kilkumiliardowym majątkiem miasta 

- mówił nam Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Jednocześnie włodarz w trakcie sesji zaznaczył, że realizowane będzie podniesienie zarobków najmniej zarabiającym pracownikom urzędu i jednostek organizacyjnych. Podczas sesji przyjęta została również uchwała podnosząca diety radnym miasta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy