Reklama

Podkarpacie. Cisza wyborcza złamana aż 27 razy. Znamy powiaty [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Podkarpacie. Cisza wyborcza złamana aż 27 razy. Znamy powiaty [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja w całym województwie podkarpackim odnotowała 27 przypadków naruszenia ciszy wyborczej. W większości były to akty wandalizmu, w tym zrywanie banerów wyborczych. Mieszkańców Podkarpacia mogą czekać teraz poważne konsekwencje.

12.07, godz. 17:35:

Do godziny 14:30 podkarpaccy policjanci odnotowali 27 przypadków łamania ciszy wyborczej. Zdarzenia te miały miejsce w powiatach:niżańskim, łańcuckim, jasielskim, rzeszowskim, stalowowolskim i krośnieńskim, przeworskim, tarnobrzeskim, dębickim, lubaczowskim i sanockim.

12.07, godz. 11:08: 

Od północy 10 lipca aż do godziny 21:00 12 lipca obowiązuje nas cisza wyborcza. W czasie tym nie można zwoływać manifestacji, wygłaszać przemówień, prowadzić agitacji wyborczej ani rozpowszechniać materiałów wyborczych. Nie każdy jednak respektuje te zasady i tyczy się to również mieszkańców województwa podkarpackiego. Na terenie całego Podkarpacia policja odnotowała 18 przypadków naruszeń ciszy wyborczej w powiatach - jasielskim, krośnieńskim, łańcuckim, bieszczadzkim, przeworskim, dębickim, stalowowolskim i rzeszowskim.

- Przypadki te w większości dotyczyły uszkodzeń banerów wyborczych. Policja odnotowywała naruszenia ciszy wyborczej w większości powiatów województwa podkarpackiego.

- mówi podkomisarz Dominika Kopeć z KWP w Rzeszowie.

Przypominamy, że za naruszenia ciszy wyborczej może grozić kara grzywny od 20 zł do nawet 5 tysięcy zł! PKW przypomina również o konieczności przestrzegania prawa.

Zobacz również:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE