Reklama

Pięściarz z Rzeszowa nie żyje! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Pięściarz z Rzeszowa nie żyje! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mateusz Borek, znany dziennikarz sportowy, pochodzący z Podkarpacia, a dokładnie z Dębicy, przekazał smutną informację o śmierci Dawida "Cygana" Kosteckiego. Nazywany był nadzieją boksu z Rzeszowa.

AKTUALIZACJA, 2 sierpnia, godzina 23

Jak Dawid Kostecki trafił do aresztu? Problemy z wymiarem sprawiedliwości miał już w październiku 2011 roku. Wtedy został skazany na 2,5 roku pozbawienia wolności. Powodem było założenie i współkierowanie grupą przestępczą bogacącą się dzięki nierządowi. Cygan do winy się nie przyznał. Celę opuścił w sierpniu 2014 roku.

Dwa lata później znów został aresztowany. Tym razem usłyszał zarzut dotyczący grupy przestępczej handlującej skradzionymi samochodami, wyłudzaniem podatku VAT, a także praniem brudnych pieniędzy. Tym razem rzeszowianin przyznał się do winy. Wyrok? 5 lat pozbawienia wolności. Z więzienia miał wyjść w 2021 roku.

---

AKTUALIZACJA, 2 sierpnia, godzina 18.30

Polsat News poinformował w piątek, 2 sierpnia, że Dawid Kostecki popełnił nad ranem samobójstwo w celi w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce.

- Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych. Zaalarmowani funkcjonariusze Służby Więziennej reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety, ekipie pogotowia nie udało się uratować skazanego

- napisała w komunikacie rzeczniczka prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska.

---

Zawodowo Cygan występował od 2001 roku i łącznie stoczył 41 walk, w tym wygrał aż 39.

Był interkontynentalnym mistrzem federacji WBA w wadze półciężkiej i młodzieżowym mistrzem świata WBC. W 2014 roku stoczył pojedynek na Polsat Boxing Night z Andrzejem Sołdrą, który przegrał. To była jego ostatnia walka.

Dokładne okoliczności śmierci nie są jeszcze znane. Nieoficjalnie mówi się o samobójstwie w zakładzie karnym.

— Mateusz Borek (@BorekMati) 2 sierpnia 2019

Redakcja Korso24 rodzinie i bliskim składa wyrazy głębokiego współczucia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE