Reklama

COVID-19: Takie obostrzenia obowiązują od 27 lutego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

COVID-19: Takie obostrzenia obowiązują od 27 lutego - Zdjęcie główne

foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał w środę informacje, jak będą wyglądały w najbliższym czasie obostrzenia sanitarne. - Trzecia fala pandemii koronawirusa rozpędza się z każdym dniem - wskazał.

Od soboty, 27 lutego, obowiązują następujące obostrzenia sanitarne:

  • Hotele  – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
  • Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
  • Otwarte baseny. Aquaparki nadal będą nieczynne.
  • Stoki otwarte.
  • Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
  • Siłownie dalej zamknięte.
  • Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.
Te zasady będą obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie.

Wzmaga się trzecia fala pandemii koronawirusa. Rząd postanowił działać. Potwierdziły się nieoficjalne doniesienia o regionalizacji obostrzeń sanitarnych, ale dotyczą one tylko jednego województwa.

CZYTAJ TAKŻE:

- Trzecia fala zakażeń rozpędza się. Rośnie liczba zajętych łóżek przez pacjentów COVID-19, przybywa osób, które dostają zlecenia na testy. Nie są to dobre wiadomości. Szczyt trzeciej fali jest szacowany na średni wynik zakażeń 10-12 tysięcy.

- powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Województwo warmińsko-mazurskie czekają obostrzenia: powrót dzieci z klas I-III szkół podstawowych do nauki w trybie zdalnym, zamknięcie galerii handlowych, muzeów, basenów, hoteli. Zasady te mają obowiązywać przez 14 dni.

Obowiązek kwarantanny dla osób przekraczających południową granicę Polski. Warunkiem zwolnienia z kwarantanny jest przedstawienie negatywnego testu z ostatnich 48 godzin.

Już wcześniej pisaliśmy, że zmienione zostają zasady zasłaniania ust i nosa. Przyłbice mogą być stosowane jedynie dodatkowo. Nie są dopuszczone jako element zastępujący maseczkę, która jest obowiązkowa. Nowe zasady zaczną obowiązywać od 27 lutego.

Do użytku są dopuszczone wszystkie rodzaje maseczek: od chirurgicznych po jednorazowe. Kluczowe jest prawidłowe zasłanianie ust i nosa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy